197 Shares 8439 views

Ile żywe zabawki teriery. Czynniki wpływające na czas trwania ich życia

Czy zastanawiasz się, jak wiele z żywymi-rosyjskie teriery i mini? W tym artykule dowiesz się nie tylko średnią i maksymalną możliwą długość życia zwierzęcia, ale również zrozumieć, jak dbać o zwierzę, aby zachować zdrowe i zapewnić długowieczność.

Ile lat żyją Toy Terrier?

W domu nie było lub będzie wkrótce toy terrier? Wielu przyszłych właścicieli obchodzi ile przetrwa to dziecko. Po toychiki wydają się tak kruche. I przywiązują się do psa bardzo dużo, a chce być smutny dzień rozstania przyszedł tak późno, jak to możliwe. Więc, ile psy mieszkają zabawkami teriery?

Oczywiście, aby dokładnie przewidzieć, ile dany pies będzie żył, to jest niemożliwe. To zależy od wielu czynników, począwszy od genetyki, kończąc wpływ stylu życia.

Psy różnych ras mają różne długości życia. I częściej niż duże psy, tym mniej będzie ona żyć. Na przykład psy żyją 7-9 lat, 11-14 spaniele i lapdogs – 17-22 lat!

Ile żyć Toy Terrier? Podobnie jak w przypadku innych małych psów, ich żywotność jest wystarczająco duża – średnio 10-15 lat.

Właściciele toev może być przestraszony, gdy zęby psa rozpocząć wypadnięciem. „Czy twoja starość? Pies tylko 5 lat! „Nie martw się, wczesna utrata zębów nie jest oznaką rozpadu ciała, to jest charakterystyczne dla tej rasy. Nawet pies, który stracił zęby w młodym wieku, ma potencjał do dłuższego życia.

rekordy długowieczności

Ile żywych-rosyjskie teriery się? W rzeczywistości, wiele toi przezwyciężyć, a 15-letnia krok milowy. Duża liczba przedwczesnych zgonów wystąpić z powodu braku doświadczenia lub niedbalstwa właścicieli.

Wiele psów nie tylko świętować swoje piętnastolecie, ale także żyć o wiele dłużej. Niektóre psy dożyć 20-23 lat, i istnieją niepotwierdzone doniesienia o psa, który żył 30 lat.

Jeśli pies jest odpowiednio odżywiona, otrzymuje regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu, będzie żyć 15 lat lub więcej, to nie wystarczy, zwłaszcza w porównaniu z psami dużych ras.

Ilu żywych mini-teriery

standardową wielkość terier powinna wynosić od 18 do 30 cm wysokości i ciężaru od kilograma do trzech. No i super mini-mini standard nie jest przewidziane. Zatem, psa o wadze 1,5-2 kg, co jest często określane jako mini-hodowców toyami są w rzeczywistości dość standard rasy. Psy w dolnej granicy masy, mniej niż pół kg, nie są dopuszczone do hodowli.

psy zdrowia wadze poniżej 1,5 kg można nazwać bardziej kruche. Te okruchy łatwiej dostać rannych, więc właściciele muszą być bardzo ostrożnym. Im mniejsze zwierzę, tym trudniej i szybciej choroba, a diagnoza jest skomplikowana. Mamy funt pies trudno pobrać krew do analizy biochemicznej, mają trudności nawet ze zbierania moczu. Szczepienia malutkie psy nosić cięższe.

Nie zapominaj, że miniaturowy rozmiar może być początkowo spowodowane przez choroby. Ile żywo toy teriery super-mini? Niektóre źródła wskazują, że ich żywotność jest tylko trzy do pięciu lat. Przy zakupie szczeniaka nie zapominać, że nawet najmniejsze rasy nie powinien wyglądać wychudzony, zbyt cienki lub słaby. Nawet mały szczeniak Format dobrze karmione i szczęśliwi.

Czynniki wpływające na długość życia

Istnieje kilka czynników, które negatywnie wpływają na długość życia psa.

  1. Rozmiar.
  2. Paul.
  3. Sterylizacja.
  4. Moc.
  5. Obchodzi.
  6. Genetyka.

Mamy już dowiedziałem się, jak wielu żywych Terriers super-mini size. Jeszcze karłowatości u wszystkich gatunków zwierząt nie jest normą i jest związany z różnymi chorobami, a zatem, charakteryzuje się niższą trwałości.

Kobiety przeciętnie żyją dłużej niż mężczyźni i psy suki żyją zwykle przez rok lub dwa dłużej niż mężczyźni.

Wykastrowane zwierzęta też żyją dłużej. Wynika to przede wszystkim z niskim ryzykiem zachorowania na raka, zwłaszcza raka narządów płciowych. A badania wykazały, że sterylizacja została przeprowadzona wcześniej, tym niższe ryzyko.

Duże znaczenie ma jakość opieki. Nawet jeśli masz duże mieszkanie i toychik dość niewielkich rozmiarów, chodzić potrzebuje świeżego powietrza. W zimnie, pies musi być noszone, aby uniknąć hipotermii. Zima i trzeba buty. Nie zapominaj o regularnych weterynaryjnych kontrolnych.

Ile żywe zabawki teriery, to zależy od dziedziczności. To mądry, aby wiedzieć, co chorób rodziców chorego szczeniaka, a także zdawać sobie sprawę z powszechnych chorób w rasie. Oczywiście, jeśli niektórzy przodkowie szczeniak spotkał stulatków, ta właściwość może być przekazywana i pies.

żywność

Moc – najważniejsza część opieki nad zwierzętami, a czynnik ten może znacząco wpłynąć na żywotność maszyny. Żywienia ludzi żywnościowych prowadzi do przewlekłych chorób przewodu pokarmowego. Należy pamiętać, że i przyprawy i przyprawy, mamy smak jedzenie, to jest bardzo szkodliwe dla psów. Nawet zwykłe zwierzęta soli powinny być spożywane w bardzo małych ilościach.

Jest to bardzo niebezpieczne i otyłość, co prowadzi do problemów z wątroby i serca. Określenie życia psa na wadze jest znacznie zmniejszona. Często nadmiar miłości właściciele i prowadzi do problemów. Nawet jeśli myślisz, że kawałek kiełbasy lub słodyczy nie będzie powodować wiele szkód, aby słuchać głosu rozsądku. Dla małego psa, nawet malutki kawałek szkodliwej żywności mogą być niebezpieczne. Jeśli to okazało się być żebrakiem, i trudno odmówić wykorzystać specjalne smakołyki dla psów, ale w małych ilościach. Teriery zabawki mogą być bardzo chciwy, ale przekracza zalecana ilość paszy nie jest konieczne.

Można wybrać albo specjalnego karmienia suchą karmę lub naturalną żywność. W pierwszym przypadku lepiej jest wolą Premium Food lub super premii. Jeśli wybierzesz drugą opcję, a szczególną uwagę na równowagę sił.

Starzenie toy terrier

Starzenie się pies staje się mniej aktywne, długi sen, jej problemy z widzenia i słuchu, są siwe włosy na głowie i twarzy. Jeśli takie objawy pojawiły się we wczesnym wieku 5-6 lat, to nie opisuje psa jako potencjalnego długim wątrobie. Ale jeśli twój pies zdrowy i szczęśliwy, w wieku 13-15 lat, to ma wszelkie szanse, aby uczcić 20. rocznicę lub nawet uzyskać na stronach Guinness World Records.