351 Shares 9662 views

Skąd wiesz, wiek psa bez papierów? Gdy pies jest starszy właściciel?

Od czasów starożytnych, psy były szybko przyjaciółmi, stałymi towarzyszami człowieka. Oni bardziej niż ktokolwiek inny, są przywiązane do swoich panów, zrozumieć je za pomocą jednego słowa, a czuć żadnych zmian w nastroju ludzi. Wystarczy kilka minut, aby dać psu człowiekowi niewyrażalnych emocje.


Oczywiście, futrzane czworonożne zwierzęta są dostarczane do ich właścicieli sporo kłopotów. Ale dla kochający właściciele nie są absolutnie ciężarem. Wręcz przeciwnie, czuliśmy się konieczne i ważne w życiu psa.

Tysiąc i jedno pytanie

Nawet doświadczeni hodowcy z wieloletnim doświadczeniem na regularnie pojawiają się pytania związane z ich zwierzętami. A co możemy powiedzieć o przybyszów? W pierwszych miesiącach współżycia z psem występują one kilka razy dziennie.

Absolutnie wszystkich zainteresowanych o kwestiach związanych z dojrzewaniem i dojrzewania Właściciele zwierząt.

Dla tych, którzy po prostu kupił szczeniaka, ważne jest, aby wiedzieć do jakiego wieku psy rosną, gdy jest świadomy, dojrzały okres w ich życiu. Furry dzieci, oczywiście, ładne, ale martwi się im przez gardło. Jak również z małymi dziećmi, chcę szybko poślizgu „Pot-pieluchy” okres i aby w pełni oddać się radości komunii z sobą.

Właściciele psów uprawiane są bardziej zainteresowani, gdy zachodzi dojrzewanie, w którym to czasie najlepiej jest organizować pierwsze skojarzenie, a także wiek, w którym pies wysterylizowana. Są to bardzo ważne kwestie, które mają decydujący wpływ na dobre planowanie życia zwierząt, a tym samym jego zdrowia.

Istnieje wiele pytań, a już pies i jego właściciel żyć razem, tym bardziej się one pojawią. Ale chyba najczęściej zadawane z nich – jak wiesz wiek psy w kategoriach ludzkich.

Rok siedem

Niestety, nasze ulubione zoodruzya żyć znacznie mniej niż my. To zawsze było, że w celu wprowadzenia wiek psa na człowieka, konieczne jest, aby pomnożyć przez 7, to znaczy życie jednego roku psa wynosi siedem lat życia danej osoby. Jednak nie jest to prawdą. Po roku stary pies może stać się rodzicem, i siedmioletnie dziecko – nie. Ponadto, 11-letni pies jest znacznie bardziej aktywny niż 77-letniego mężczyzny.

Dlatego ustalono nowa metoda obliczania. Teraz na pytanie, jak liczyć wiek psów, odpowiedzi:

  • roczny pies odpowiada piętnastu lat nastolatek;

  • w ciągu dwóch lat pies odpowiada 24-letniego mężczyzny;

  • Po dwóch latach, co roku życia psa jest równa czterech mężczyzn.

Teraz można łatwo obliczyć, ile zwierzę dostaje starszych ich właścicieli.

Skąd wiesz, że wiek psy

Jeśli szczeniak kupiony w szkółce lub od prywatnych hodowców, dokładna data jego urodzin jest znana. Jest wskazany w dokumencie towarzyszącym lub poprzedni właściciel mówi jej nową rozmowę. Ale zdarza się, że wierny i miły pies został znaleziony na ulicy, a potem pan po prostu trzeba dowiedzieć się, jak znaleźć wiek psa.

Definiowanie może być jak wełna, oczu i mięśni zwierzęcia. Ale najbardziej dokładna metoda określania – jak zęby. U psów, są one zmieniane tylko raz w życiu, więc stopień ich pogorszenia wyraźnie wskazać liczbę lat przeżytych przez zwierzę.

zęby szczeniąt

Psy rodzą się bez zębów. W 20. dniu życia zaczynają wybuchać pierwszy z nich: kły i haki. Przez sześć tygodni życia szczeniak powinien mieć pełen zestaw zębów mlecznych.

W wieku 3-6 miesięcy, są stopniowo zastępowane przez stałą. Pierwszy spadek siekaczy, wówczas (3-5 miesięcy) przedtrzonowców, siekacze i średnich obrzeża sieci. Na sześć miesięcy to czas do kłów. Ten schemat jest zmiana zębów – najlepsza odpowiedź na pytanie, jak znaleźć wiek psa, w którym zęby mleczne wypadają.

Na jednoroczną pies ma już komplet zębów. Są białe z charakterystycznymi brodawkami.

Proces zmian może wystąpić niewielkie odchylenia od standardowego harmonogramu, ale w ogóle, psy dorastają do jakiego wieku, do takiej zmiany i zębów.

Dwa lata i starsze

W przyszłości, wiek zwierzęcia zależy od stopnia ścierania guzków:

  • 2 lata usunięte guzków na uzależniony od dolnej szczęki;

  • 4 lat szkliwo staje się matowa, znikają guzki górne haczyki;

  • od pięciu lat żółknie psy szkliwa znikają guzki wszystkie siekacze, kły tupeyut;

  • Frezy uzyskać kształt wklęsły w 6 lat;

  • 8-10 lat, zęby stają się bardzo żółty, przeszlifować korony i zęby ma krótkie i tępe;

  • po dziesięciu latach, zęby stają się luźne i wypaść.

Dlaczego warto poznać wiek

Każdy właściciel dba o zdrowie swojego zwierzaka i jego długowieczności. Aby to zrobić, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, wiek psa. Jest to przede wszystkim ze względu na konieczność regularnego szczepienia.

Również poprawne określenie wieku będzie pomóc wcześnie wysterylizowana zwierzaka. Weterynarze polecam gorąco przeprowadzić tę procedurę dla wszystkich kobiet w wieku powyżej siedmiu lat. Więc można zmniejszyć ryzyko nowotworów związanych z wiekiem. I nie ma znaczenia, urodziła psa czy nie.

W odniesieniu do wczesnej sterylizacji, opinia medyczna w tej sprawie jest bardzo negatywna. Nie zaleca się do niej przed upływem pięciu miesięcy.

Psy spędzają procedurę kastracja. Wiek wybrany przez właściciela. Najważniejsze jest to, że w tej chwili pies był całkowicie zdrowy. Najlepszy czas – okres dojrzewania, po siedmiu latach dzięki czemu niepożądane.

Długość życia psa zależy od jego wielkości i rasy. Średnio jest to 10-12 lat. Bez wiedzy ich właścicieli ich zwierzęta z wiekiem zaczynają chorować i stracić swoją dawną aktywność. Dlatego każdy hodowca dokładnie dba o zdrowie swojego zwierzaka, ma na celu rozszerzenie cenne lata życia tak długo, jak to możliwe, aby trzymać się razem.