812 Shares 6725 views

Co jest odrobaczanie i jak jest ona wykonywana?

Lecznicze i zapobiegawcze środki mające na celu pozbawienie środowiska przed materiału inwazyjnej i poprawy worming ludzi i zwierząt, zwany odrobaczanie. Należy do listy Parazytologii devastizatsii.


Prewencyjny odrobaczanie osoba

Biorąc pod uwagę różnorodność robakom i szkód, które powodują one radzić sobie z nimi wymaga systemu, naukowego podejścia. Im bardziej niezawodny program jest zbudowany, tym lepszy będzie efekt produkowane, tym mniejsze prawdopodobieństwo szkody dla organizmu. Ważne jest, aby wiedzieć, że nawet w przypadkach, gdy śmierć robaków wymaganych ich pilne usunięcie, gdyż rozpad ich ciała mogą być poważne zatrucie.

Wszyscy, którzy są zainteresowani tym, co odrobaczanie powinni mieć świadomość, że program eksterminacji szkodników wszystkie cechy robaków życia muszą być brane pod uwagę. Jeśli precyzyjnie ustawić formę robaków, leczenie nie jest bardzo skomplikowane. Ale coraz częściej zdarza się, że pacjent jest nieświadomy, że ma robaki. Znalezienie ich staje się kompletnym zaskoczeniem dla niego, oprócz traumatyczne dla psychiki.

Spełnia jednocześnie inwazję przez kilka gatunków pasożytów w tym samym czasie. To sprawia, że trudno je zwalczać.

Co jest odrobaczanie

Ta procedura – to suma działań, które mają na celu zniszczenie, a następnie usuwanie pasożyta ze przywrócenie systemu funkcji i organów, z pełnym czyszczenia wnęk i tkanek, eliminacji form larw i zapobiegania ponownemu zakażeniu.

typy odrobaczanie

Ta procedura dla ludzi i zwierząt, jest przeprowadzane z użyciem preparatów (przeciwrobaczym) przymusową neutralizacji pasożytów, ich fragmentów, jaja i larwy. Jest to forma medycznych, które jest przeprowadzane po wykryciu choroby. Ponadto, istnieje prewencyjny odrobaczanie osoba. Odbywa się to w celu zapobiegania ponownemu zakażeniu.

Zapobiegawcze zwierzęta degelmentizatsiya prowadzi się w warunkach określonych zgodnie z charakterystyką epidemiologii, biologii robakom, przyczynę choroby. Na przykład, dla gid profilaktyka w procedurze owiec odbywa się w Owczarki co trzy miesiące.

leczenie kotów

Jak wiecie, choroby zwierząt wywołane przez organizmy żywe (robaki, owady i pajęczaki) nazywane są pasożytami. Ich występowanie naciska producentów leków weterynaryjnych do opracowania nowych i lepszych leków.

Wielu czytelników interesuje w jaki sposób przeprowadzić odrobaczanie. W pierwszej kolejności, jest podejrzany o zakażenie jest konieczne, aby pokazać swoje zwierzę do weterynarza w celu ustalenia dokładnej diagnozy. Ponadto, ważne jest ustalenie rodzaju robaków.

objawy

Jeśli młode kocięta, aby sprawdzić, robakami jest konieczne wykazanie, weterynarza, potem dorosły ich obecność może zostać zidentyfikowany przez charakterystycznych objawów. Weterynarze powinni przeprowadzić odrobaczanie dorosłych zwierząt tylko wtedy, gdy mają one odpowiednie znaki. Tych najbardziej zagrożone są mieszkańcy ulicy. Musisz wiedzieć, że w niektórych kotów w obecności robaków nie wykazują żadnych objawów choroby. Mimo to, najbardziej uprzejmy właściciel może zauważyć jedną lub więcej z następujących cech:

  • biegunka;
  • krwawe stolec;
  • nadmuchaniu brzucha w powiększeniu;
  • Utrata masy;
  • zaparcia;
  • biegunka.

Jeśli zauważysz, co najmniej jeden z tych objawów, nie trać czasu, pilna potrzeba odrobaczanie kotów. Co to jest, wiesz, ale jak to zrobić dobrze, będziemy radzić sobie później.

Dla dorosłych kotów i kociąt w szczególności nie powinien dać leki przeciwrobacze, które są sprzedawane bez recepty. Poświęć trochę czasu, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii. Nie należy wybierać lek siebie. Obserwować przypisany dawkowanie i częstość stosowania. Przebieg leczenia powinno być wykonywane w całości.

Weterynarz przepisze termin następnej wizyty. Nie ignoruj go. Po raz drugi, weterynarz albo potwierdzić, że Twój ulubiony zdrowy lub przepisać dalszego leczenia.

Śledź dawkowanie

Zdając sobie sprawę, że takie odrobaczanie, należy pamiętać, że wszystkie leki przeciwpasożytnicze – trucizny. Oczywiście, są bardziej niebezpieczne dla robaków niż dla swojego zwierzaka. Niemniej jednak, zwierzę powinno otrzymać go w ścisłej zgodzie z celem weterynarza. Te leki mają skutki uboczne, które obejmują wymioty i biegunkę. Sprawdź u specjalisty, czego oczekiwać od leków, aby wiedzieć, co powinno być normalną reakcją swojego zwierzaka.

zapobieganie chorobom

Wystarczy wspomnieć, że chcą, aby w pełni chronić kota od nawrotu choroby w przyszłości jest niemożliwe, ale można i należy podjąć wszelkie możliwe środki, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo odnowienia. Zwrócić szczególną uwagę na stan zwierzęcia do przeprowadzania inspekcji rutynowych w klinice weterynaryjnej. Dodatkowo należy przestrzegać kilku prostych zasad.

  1. Nie pozwól kotu z domu, aby zminimalizować kontakt z zakażonymi kotów, gryzoni.
  2. Oczyścić tacę WC zwierząt co najmniej raz dziennie.
  3. regularnie traktować je z wrzącej wody i roztwór bielący.

traktować szczeniaka

odrobaczanie psów: co to jest? To często pytają początkujących właścicieli czworonożnych przyjaciół.

Robaki są psy, niezależnie od warunków, w których żyją. Niebezpieczeństwo tej choroby polega na tym, że robaki nie mogą być przekazywane wyłącznie z jednego do drugiego psa, powodując poważne szkody w organizmie zwierzęcia, ale także może przejść do człowieka. W szczególności zagrożone są małe dzieci, który wjechał na jego zabawki usta, które mogą odegrać psa.

Nowoczesne przeciwrobacze mogą być podzielone na te, które detoksykacji organizmu z pasożytów, a te, które chronią psa ponownemu zakażeniu. Odrobaczanie prewencyjna prowadzona jest przez doświadczonych hodowców na dwa tygodnie przed rozpoczęciem hodowli. W tym samym czasie przygotowań są przygotowane i kobiety, i mężczyźni. Faktem jest, że zależy od tego jak rozwinie się zarodek od stanu zdrowia matki. Robaki mogą być przesyłane szczeniąt z mlekiem matki.

Przygotowanie psa do szczepienia

Wszyscy właściciele psów wiedzą, że szczepienie jest bardzo ważne dla zdrowia dzieci. Odrobaczanie przed zaszczepieniem jest wymagane, nawet jeśli szczeniąt ma oczywistych oznak choroby. Często dzieci są choroba przebiega bezobjawowo.

Psy się zarazić bardzo często. Jest to ułatwione przez kontakt z innymi zwierzętami surowego pożywienia, woda, itd Dlatego potrzeba regularnych profilaktyczne odrobaczanie szczeniąt. Na to zależy od stanu zdrowia zwierzęcia pod wieloma względami.

Jazda szczeniąt odrobaczanie

Po raz pierwszy ta procedura jest przeprowadzana, gdy dziecko będzie trzy tygodnie. Ona zazwyczaj spędza hodowcy. Lek przeciw robakom powinien otrzymać swoją matkę. Powtórzyć zabieg ten może w ciągu dziesięciu dni, jeśli to konieczne. Następnie, do 3,5 miesięcy, zdarzenie powtarza się dwa razy w miesiącu. Po tym, szczenięta odrobaczanie odbywa się co trzy miesiące. Dorosłe psy powinny być podane leków przeciwpasożytniczych co najmniej trzy razy w roku.

Jak wybrać lek

Dla zapobiegania i leczenia nie jest konieczne, aby dać szczeniąt silne leki toksyczne, które mają szeroki wpływ. Wystarczy użyć do pewnego rodzaju robaków. Ale to tylko jeśli jesteś pewien, że jeden rodzaj pasożyta rozwija w dziecku ciała. Zazwyczaj szczenięta są przy użyciu tych samych leków stosowanych w leczeniu dorosłych zwierząt, jedyną różnicą w dawce.

Dorosłe psy wymaga szerokiego anthelminthic działania, ponieważ jest narażone na większe ryzyko infekcji. Szczenięta nie należy podawać leków, które są stosowane w leczeniu ludzi.

Wszystkie leki zakupione w aptece weterynaryjnej, musi być dołączona instrukcja. Badać go ostrożnie. Od tego zależy, w jaki sposób mądrze będzie dehelminthologied. Leki z tej grupy mają właściwości aplikacji, zwłaszcza jeśli chodzi o szczeniąt i suk w ciąży.

Jeśli porady lekarza weterynarii nie pokrywa się z instrukcją, przed podaniem leku zwierzęciu, konieczne jest, aby wyjaśnić, co jest powodem tej decyzji.

Może to być środki terapeutyczne (które są wysoce toksyczne) w celu zastąpienia naturalnych produktów. Na przykład, taka kompozycja jest bardzo skuteczne: 70 g mielenia nasion dyni, wlać 70 g wody, a otrzymaną mieszaninę dodaje się 5 g miodu. Mieszaninę miesza się dokładnie. Powstała kompozycja daje szczeniaka w nocy i rano trzeba zrobić lewatywę oczyszczającą. Trzy dni później dziecko ponownie dostarczać mieszankę leczniczą i pół godzinnego wlewu. Taka kompozycja jest przygotowany nie później niż jedną godzinę przed użyciem.

Surowce

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, to już sobie wyobrazić, co odrobaczanie. Na koniec, chcielibyśmy przedstawić Państwu najbardziej skuteczne i sprawdzone leki do procedury.

Lek „Albin”

Utworzono za zniszczenie płaskich i robaków okrągłych. Jedna tabletka przeliczeniu na 35 kg wagi ciała.

Medycyna „Valbazen”

Jest to analogiczne do pierwszych środków, ale w postaci emulsji. Jest to bardzo wygodne dla szczeniąt lek w strzykawce (bez igły) i wylano do ujścia szczeniąt. Należy lekko podnieść swoją pysk.

Oznacza „Panacur”

Niszczy wszystkie obecnie znane typy robaków. Lek podaje się w ilości jedną tabletkę na 10 kg masy ciała psa. Przeciwwskazania – szczenięta w wieku poniżej 3 miesięcy.

Tabletki „Milbemaks”

W połączeniu leków w razie potrzeby mogą zostać wydane w ostatnim trymestrze ciąży i 2 tygodnie po porodzie. Dogodnie podawany z jedzeniem. W razie potrzeby, procedurę można powtórzyć po dwóch tygodniach.

Drugs "Kanikvantel oraz" i "Kanikvantel XL"

Przeznaczony dla dużych ras psów. Dostępne w żelu i pelety. Żel niezaprzeczalnie wygodne, ponieważ jest łatwo miesza się z żywnością, ale brakuje strzykawkę dozującą 12 kg masy ciała zwierzęcia, tak więc duże zwierzę opłacalne kupić tabletek.

Zawieszenie i tabletki „DRONTAL”

Jest to wygodne, aby dać dorosłych psów i szczeniąt i kotów. Narzędzie może być wykorzystywane w wieku od 2 tygodni. Tabletki według instrukcji, również można przekształcić suspeniziyu.

Tabletki „Endogard”

Mają kształt kości dla psów. Można podawać podczas posiłku (z jedzeniem), lub bezpośrednio po posiłku.

Medycyna „Prazitsid”

Postać produktu – tabletki i zawiesiny. Lek ma dogodną dawkowania, która jest odpowiednia dla małych i dużych psów, kotów. Można go podawać kobietom w ciąży i karmiących w ostatnim trymestrze ciąży.

Oznacza „Prazitel”

Tabletki i zawiesiny. Polecamy szczenięta, które są ponad 2 tygodni, kociaki z 3 tygodnie. Może być podawany z jedzeniem lub po posiłku. Procedurę powtórzono po 2 tygodniach.

Lek „Dirofen”

Lek ten jest dostępny w wielu formach, zawiesiny, tabletki, pasta, olej z dyni. Ma dość łagodny wpływ na kociąt i szczeniąt. Lek podaje się w godzinach porannych z żywnością. Następnym razem może być podana w ciągu 10 dni. Według wielu właścicieli, najwygodniejsza forma – wklej.