294 Shares 9965 views

Pielęgnacja psów i kotów: opis, niezbędny sprzęt i zalecenia

Niektórzy ludzie uważają, że zwierzęta nie potrzebują zabiegów kosmetycznych i zajmowanie koty i psy – to tylko chwilowa moda bogatych. W rzeczywistości Grooming zwierzęta – zabezpieczenia ich zdrowia. Splątane włosy łatwo zakażają pasożyty długie pazury zapobiec zwierzę przemieszczania i siarki i zanieczyszczeń w uszach – potencjalne źródło infekcji. Ale niekoniecznie prowadzi do profesjonalnego groomer domowych. Do opieki nad zwierzętami można własne.


Potrzeba kaprysom

W zależności od przeznaczenia uwodzenie można podzielić na higienicznych, wystawy i modelu. Wyjaśnimy każdą formę oddzielnie. Więc higieniczne Pielęgnacja psów i kotów – procedury zapewniające zdrowie i komfort zwierzęcia. Zapewnia zabiegi, takie jak czesanie i strzyżenie wełny, czyszczenie uszu i zębów, skracania pazurów. Czasem trzeba też oczyścić oczy, jak niektóre zwierzęta nie tolerują mnóstwo światła słonecznego. Częstotliwość zabiegów zależy od rasy i warunków przetrzymywania. I mogą posiadać własną rękę, ale najpierw trzeba zadać porady eksperta.

Wystawa grooming – jest doprowadzenie zwierzęcia do procedury według kanonów pewnego rodzaju odniesienie do rasy. Taka opieka odbywa się zwykle hodowców zawodowych, którzy znają przepisy. Model grooming – tworzenie niezwykłych fryzur i obrazów. Czasami może to być niebezpieczne dla zwierząt jako nadwyżka lub niedobór wełny prowadzi do zaburzeń wymiany ciepła, a to jest obarczona zatrucia farby. I, oczywiście, w każdym razie nie tatuaż Twojego zwierzaka! Pielęgnacja kotów modelu może produkować tylko eksperta, który wie, jakie bezpiecznej fryzury.

Jest to konieczne, należy umyć

Wielu ludzi wierzy, że koty nie trzeba umyć, a psy powinny być kąpane często, w przeciwnym razie będą one zapach psa. Ale to pomyłka. W rzeczywistości wiele skóry psów przydziela specjalne substancje, które zakrywają włosy, chroniąc go przed brudem, infekcje i pasożyty. I stała płukanie filmu nie zysku. Odmowa koty takie naturalną ochronę. W związku z tym, mogą być nosicielami chorób niebezpiecznych. Jeśli chodzi o zapach skunk jego przyczyna nie jest zabrudzony wełna i różnych chorób lub niedożywienia. Umyj zwierzę jednocześnie bezużyteczne. Ale skonsultować się z lekarzem weterynarii powinien być obowiązkowy.

Więc koty mogą i muszą być myte. Z psami, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Niektóre rasy nie są zalecane do kąpieli, inni potrzebują regularnych kąpieli. W każdym razie, zwierzęta mogą być myte tylko przy specjalnych szamponów. Po kąpieli, włosy muszą być traktowane balsam, dokładnie osuszyć suszarką do włosów i grzebień.

Piękna stylistyka

sierść zwierząt koniecznie trzeba czesać, ale nie zwykłych przegrzebki. dwa rodzaje szczotek są zazwyczaj wymagane dla psów. Pierwszy przeznaczony do czesania podkładu. Po drugie – do codziennej pielęgnacji. Specjalny grzebień na uwodzenie koty muszą być zabezpieczone na końcach zębów, tak aby nie uszkodzić delikatną skórę. Częstotliwość zabiegów zależy od rasy. Czesanie zbyt mocno może prowadzić do utraty włosów zwierzęcia. Bardzo rzadko – w tworzeniu splotów. Szczególnie starannie należy czesać psy w okresie linienia. Jeśli zwierzę pozostaje trochę podkładu, będzie to prowadzić do zakłóceń w wymianie ciepła.

przydatne fryzura

Wiele ras psów nie trzeba ostrzyc. Ale pudle, Shih Tzu, teriery i innych ras psów, których futro rośnie silnie, powinien udać się do fryzjera regularnie. Oprócz skrócenie całkowitego wełny ścinanie zwierząt na twarz w okolicach odbytu i narządów płciowych. Ponadto, niektóre rasy wymagają trimmenge – wyrywanie włosów i podkładu, która sama nie spadnie.

Ale higiena Pielęgnacja kotów strzyżenie to nie powinno. U tych zwierząt, nie ma problemów z długością włosów i podkładu. Ale w złym pielęgnacji futra błądzą w maty, które trzeba ściąć. Ale w każdym razie jest to niemożliwe, aby to zrobić za pomocą nożyczek lub kleszczy. W tym celu specjalnej maszynie do pielęgnacji kotów.

Główną bronią – pazury i zęby

Wewnątrz pazur żywego mięsa – miąższ. Kiedy zwierzę porusza się na ziemi lub coś łez, wewnętrzna powierzchnia miele i zagęszczony statki umiera. Jednocześnie końcówki starte do nasilenia. Ale zwierzęta są przeprowadzane na ulicy nie ma zbyt wiele czasu. Dlatego potrzebują „manicure”.

Skróć paznokcie powinny być bardzo ostrożne. Golenie może być tylko wierzchołkiem: suche, wolne od żywych tkanek. Czasami miazga świeci. Dlatego właściciel zwierzęcia może być wyraźnie widoczne, że mogą być cięte. Konieczne jest również, aby skupić się na wewnętrznej stronie pazura.

Zwierzaki czyszczące zęby są najlepiej pozostawić weterynarzy. Jeśli zwierzę nie jest wystawa, na tyle regularnie, aby dać mu włóknistą surowego mięsa lub specjalne smakołyki. Jeśli zdecydujesz się nadal myją zęby na własną rękę, sprawiają, że specjalny pędzel. W żadnym przypadku nie można stosować „ludzkie” pasty do zębów.

produkty higieniczne muszą być indywidualnie

Grooming koty i psy wykorzystywane specjalne narzędzia: szczotki, grzebienie, trymery, nożyce obcinacz do paznokci i pazury. Nasze szampony, pasty do zębów i inne środki nie są odpowiednie dla zwierząt domowych. Pazury należy wyciąć tylko specjalnego narzędzia jako prosty nożyczkami nie może poradzić sobie z nimi. Konwencjonalne grzebień też nie będzie w stanie grzebień grubej wełny. Ponadto, mogą nawet uszkodzić skórę. A nasze szczoteczki do zębów zazwyczaj zranić dziąseł zwierząt.

Na zwierzę powinno mieć swój własny, unikalny zestaw higieny. Narzędzia dla zwierząt nie można kupić na rynkach lub w innych miejscach wątpliwych. Oni nie są warte oszczędzania. Po wybraniu musi brać pod uwagę rasę zwierzęcia, upewnij się, że jakość i narzędzi, które są wygodne dla Ciebie.

Gdzie się udać?

Więc pielęgnacji kotów i psów jest konieczne ze względu na stan zdrowia zależy od właściwej pielęgnacji zwierząt. Przeprowadzenie procedur higienicznych można to zrobić samemu, ale lepiej jest zwrócić się do specjalistów. Spróbuj wybrać nie do opieki w domu i sprawdzane w klinice, gdzie nie tylko przeprowadzenia pielęgnacji, ale również w czasie, aby zobaczyć objawów choroby, będzie formułować zalecenia do pielęgnacji. W stolicy Rosji istnieje kilka dobrych klinik. Więc gdzie Oporządzający kotów w Moskwie? Prezentujemy uwagę kilka adresów:

  1. Weterynarze w Bolotnikovskoy, 21-1. Jest to wyspecjalizowana instytucja dla kotów. Tutaj oferuje pełną gamę usług, w tym stomatologii.
  2. Klinika Vetstate. Współpracuje z wszystkich rodzajów zwierząt. Jest także zaangażowana w nie tylko pielęgnacja, ale także kontrolę i leczenie.
  3. Vettsentr "Constellation". Kolejny pełen klinika, obsadzone przez specjalistów, którzy są w stanie spełnić wszelkie grooming koty.

SPb również może pochwalić się takich zakładów. Po pierwsze, należy zaznaczyć sieć klinik „Kotonay”. Oni specjalizują się w koty produkcji wszystkich rodzajów, w tym uwodzenie pazurami fryzury. Mają duże doświadczenie z Persami. Po drugie, dobrze znane i vettsentr "morzem" (ST. Jachtów, 33-1). Rzemieślników pracujących tu zrobić nie tylko zwykłą procedurę, ale również odpędzanie, który pozwoli Ci zaoszczędzić od problemów z pierzenia zwierzaka. Po trzecie, wielu użytkowników przeznaczyć klinika "Belka i Strelka" (ul. Weteranów 16). Tam też znajduje się pełny zakres usług dla zwierząt. Gdzie można zrobić nawet pielęgnacji wystawowej.