482 Shares 1059 views

Jak zbierać grzyby grzyby tips

Ciepłe letnie dni, a chłodne zacieniony las tenkane niewidzialnych ptaków i promienie słoneczne filtrowanie przez zieloną koroną. Jak miło angażować się w takiej sytuacji „cichą polowania”, jak nazywane są grzybobranie! Ale wszystko ma swoją mądrość. Więc, aby nie zaszkodzić naturę i siebie, trzeba wiedzieć, jak grzyby, co zabrać ze sobą do lasu i jak odróżnić przydatnych odkrycie przed niebezpieczeństwem.

Najbardziej owocne czas jest koniec lata (sierpień) i na początku jesieni (wrzesień). Jeśli minęło ciepły deszcz, to są szanse, że nie wróci z podwyżką z pustym koszu wzrasta. Grzyby w tym czasie pojawiają się w ogromnych ilościach. Ale dzieje w poszukiwaniu nich pamiętać, niektóre z najważniejszych cech. Przede wszystkim są one zdolne, jak gąbka wchłaniają wszystkie elementy środowiska, w tym szkodliwe dla ludzi. Dlatego doświadczeni zbieracze na pytanie, gdzie można zbierać grzyby, zaleca się, aby przejść z dala od miasta, od przedsiębiorstw przemysłowych i autostrad, czystych ekologicznie lasów. Konieczne jest również, aby uniknąć śladów. Najlepszym rozwiązaniem – lesie poza granicami miasta.

Przybysze z „ciche polowanie” trudności doświadczenie, nie wiedząc, jak prawidłowo zbierać grzyby i jak wyposażyć na wycieczkę w lesie. Lepiej udać się o świcie. Doświadczeni ludzie powinni nosić buty, skafandry i zawsze kapelusz. To zabezpiecza przed wilgocią, pieczenie owadów i kleszczy. Z wiadrem lub lepiej wziąć kosz wiklinowy. W takim opakowaniu grzyby nie zostaną naruszone i nie złamie. Nie można umieścić grzyby w plastikowych workach. Po pierwsze, mogą one szybko rozdrobnionego, a po drugie, istnieje ryzyko toksyczności bakterii.

Doświadczeni „myśliwych”, aby wiedzieć, jak grzyby, i pamiętaj, aby wziąć nóż. Może być stosowany bardzo ostrożnie odciąć dary natury. Wręcz przeciwnie, istnieją metody po prostu niedopuszczalne. Na przykład, grzyby nie mogą być gromadzone za pomocą małych grabi. Taka metoda jest praktykowana w znalezieniu jakiś suchy shiitake. Ukrywa się pod ziemią. W tym przypadku, grzybnia jest uszkodzony, a następnego roku grzyby nie są już rośnie. Ponadto, nie jest konieczne, z tego samego powodu, że Twist, jeśli nagle zapomnieć otwieracz do domu. Delikatnie grabie liście i trawę, można użyć rogaty kij.

Aby uzyskać informacje, o których można zbierać grzyby, można znaleźć w podręcznikach. Wystarczy wymienić kilka najważniejszych cech tych darów natury, które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim mogą być zbierane tylko wtedy, gdy jest dokładną zaufanie. Przy najmniejszej wątpliwości znalezienia lepszego odmówić. Nieznany grzyb może być trujący. Nie należy umieszczać w koszu zgniłych lub robaków dotknięte instancji. Sposób testowania jest bardzo prosta. Wystarczy zajrzeć pod maskę i zrobić nacięcie w nodze.

Wiedza o tym, jak grzyby, nie wystarczy. Są one przechowywane przez długi tylko dwie lub trzy godziny. Dlatego zaraz po powrocie z lasu muszą zostać przetworzone: oczyścić, umyć. Niektóre zalecane rozmiękczania – volnushki, grzyby. Inne – czyrak (zwyczajny, biały, lisy, osika i wsp.).