514 Shares 2689 views

Spalony wulkanu na Kamczatce: Opis, historia, ciekawostki

Na południu, na akcję Kamczatka Gorelinskom jest czynny wulkan spalone. Jest członkiem parku South Kamczacki. Jego drugie imię – spalił wzgórze. Ten wyjątkowy pomnik przyrody znajduje się 75 kilometrów od Pietropawłowsk Kamczacki.

historia

Prawie czterdzieści tysięcy lat temu na terenie obecnego wulkan tarczowy wulkanu znajduje się ogromna wielkość, którą nazwano pierwotny ogień. Średnica jego podstawy przekracza trzydziestu kilometrów. Pod własnym ciężarem część wierzchołek ostatecznie spadł, i utworzyło krater 10 x 14 km. Jest on otoczony pozostałościami starożytnego wulkanu, to niewielki skalisty grzbiet.

Wybuch kontynuowane od dołu krater utworzonej przez łańcuch kraterów. Są one ułożone jedna na drugiej, a rosnące stopniowo połączyły stożki. W ten sposób nowoczesna tablica wydłużone, która jest pokryta żużla, piasku i lawy warstw.

Erupcja trwała do znacznie później. Ostatnio naukowcy nagrany w 1986 roku. Popiół pióropusz następnie wyciągnął z Spaleni do Pietropawłowsk Kamczacki przez Avacha Bay. To był bardzo nietypowy widok: z ziemi do miasta rozciągnięta słup czarnego dymu.

Dziś wulkanu Burnt (Kamczatka) ma „stary budynek”, który obejmuje obszar ponad 650 kilometrów. Rozciąga się do górnego biegu rzeki tłuszczów Paratunka Asacha wulkanu i wulkan.

Opis wulkan

Spalony czynny wulkan, którego wysokość wynosi 1829 metrów, znajduje się w południowej części półwyspu. On jest reprezentowany przez dwóch budynków: stary kształcie tarczy, której szczycie jest koronowany trinadtsatikilometrovoy kalderę, a także nowoczesny, który jest złożony stratovolcano.

Nowoczesny budynek, o powierzchni 150 m kw. km, znajduje się w centrum kaldery. Składa się głównie z lawy i balzatovogo andezitbalzatovogo typu. Ten budynek przypomina rodzaj hawajskiego wulkanizmu, jednak jego górna jest otoczony przez łańcuch kraterów, a na stokach jest trzydzieści Cinder stożki z zestalonego lawy.

Struktura układu

Grzbiet długość około trzech kilometrów złożonego łańcucha składające się z jedenastu kraterów. Wszystko to jest wulkan spalone. Jego pełna nazwa odzwierciedla obecną strukturę wulkanu – Burnt Ridge.

Tablica ta jest utworzona na styku wzniesień wulkanicznego. W rozległych stokach jest ustawiony jezior, gaz i gorącą Fumarola prawie pięćdziesiąt stożki żużla.

East krater

Kilka kratery przypominające dołków, są te, w których w przeszłości wykwitów wystąpiły dzisiaj wypełnione kwaśnym jezior. Należą East krater. Jego dno jest wielkości pół kilometra trwa ciemnoniebieskie jeziora. Jest otoczony przez strome klify dvuhsotmetrovuyu. Część z nich jest objęta pływającego lodu.

Cechą charakterystyczną tego krateru można nazwać jej zdolność do zmiany jego „zachowanie” podczas aktywności wulkanicznej. Gdy woda w jeziorze jest niebieskie, wnętrze chłodne Ziemi. Jeśli chodzi o stan wulkan predaktivnoe, jezioro dosłownie „wrze”, zmiany w kształcie i kolorze.

Aktywny krater

Gorely to kolejny niesamowity krater. Nazywana jest aktywny. Dno jest wypełniona nasyconym jeziora acid orange, a jego brzeg pływak fumarole. Lej ten ma kształt lejka, którego średnica wynosi 250 m. głębokość krateru – 200 metrów.

Opadania jest niebezpieczne ze względu na jego ścianach rozpadających się, a powietrze nasycone siarką trującymi gazami.

zachód krater

Dno krateru pokrywa lodowiec, co powoduje powstanie strumienia. Płynie w północno-zachodniej części kaldery, tworząc kilka małych wodospadów.

cylinder

Ciekawe i krater o takiej nietypowej nazwie. Znajduje się na południowym zboczu wulkanu, ma regularny kształt okrągły. Jego średnica wynosi 40 m.

gniazdo krateru

Jest to rodzaj całej „rodziny”. Na dnie starożytnego krateru są dwie młode: wąska szczelina krateru, ma swoją nazwę ze względu na wydłużony kształt i głęboki.

Lawa wypływa Burgundii, pęknięty od czasu do czasu dno kaldery, pokryte czarnym wulkanicznym piaskiem – jego konstrukcja sprawia wrażenie wulkanu Spaleni niebezpieczne, ale jednocześnie niezwykle piękny miejsce.

plateau

Nie mniej interesujące jest plateau i wulkan. Jest prawie pozbawione roślinności. Jedynymi wyjątkami są niskie tundra zioła. Tutaj, na powierzchni znajdują się starożytne lawy, czerwonawy kolor, który pęknięty pod wpływem czasu.

Ten obraz na wielu turystom kojarzy się myśli o tajemniczej Marsie. Wydaje się, że na tej planecie, to po prostu nie może być.

jaskinia

Ponad dwa tysiące lat temu, przepływ lawy, a powstałe w wyniku erupcji aktywnej tworzony kamiennych szerokich pól, które znajdują się na północ od wulkanu. Górna warstwa czasie lawy do zestalenia podczas przepływu i dalej do strumienia wewnętrznego.

Wskutek tego naturalnego zjawiska tworzą znany dzisiaj jaskinie lawy wulkanu spalony. Wycieczki weekendowe są organizowane z Pietropawłowsk Kamczacki, więc każdy może zobaczyć tych unikalnych struktur.

W sumie jest czternaście wulkanu Burnt jaskiń. Mają lód „podłoga” i sklepienia w kształcie kopuły. Ich długość waha się od szesnastu do stu czterdziestu metrów. Dostępny dla turystów kontroli są teraz tylko sześć z nich.

erupcje

W ciągu ostatniego półwiecza wulkan wybuchł Burnt tylko siedem razy. Pod koniec ubiegłego wieku został nagrany tylko słabe wybuchy, które miały uwolnić duże ilości gazu, piasku i popiołu. Ostatnia aktywność była w lecie 2010 roku. To wywołało spadek poziomu jezior, fluktuacji emisji gleby i pary. Były one widoczne nawet w Pietropawłowsk Kamczacki.

Prawie co dwadzieścia lat Spalony demonstruje swoją niesamowitą moc i siłę, wypływa lawa płynie na powierzchni spalania, która rozciągnięta na dystansie dziesięciu kilometrów. A nawet w trakcie przerwy w tablicy charakteryzuje się bardzo aktywnego działania fumarole.

Wspinaczka na wulkan Spaleni

Jednodniowa wycieczka do wulkanu Spalony – prostą, ale nieskończenie fascynujący objazd dnia. On przyniesie wiele emocji i wspaniałych zdjęć. Zorganizowana kampania Pietropawłowsk Kamczacki jest przeznaczona dla turystów w każdym wieku. To może wziąć udział, nawet dzieci i osób z różnymi treningu fizycznego.

Do wspinaczki nie trzeba sprzętu wspinaczkowego i specjalne szkolenie. Nawiasem mówiąc, wspiąć się na wulkan Spaleni siebie, też mogą zrobić. Pietropawłowsk droga można dotrzeć krater wulkanu Burnt (od połowy lipca).

Wycieczka trwa jeden dzień. Z samego wznoszenia, jak i zejścia może trwać do sześciu godzin. Droga do Caldera trwa od 3 do 4 godzin. To zależy od obecności śniegu i warunków torowych.

W dobrej pogody ze szczytu wulkanu Burnt turyści mogą jednocześnie zobaczyć kilka wymarłych i czynne wulkany: Mutnovsky Zhirovsky, Asacha, Vilyuchinsky, Opala, południe – Priomysh, Khodutka, Ilyinsky, Zheltovsky północno -Arik, Aag, Avachinskiy, Koryak, itd. – grupa Zhupanovsky wulkanów Dzendzur, wulkany Tolmachevo Dale.

Porady podróży

  1. Jeśli planujesz podróż do wulkanu spalony, myśleć z wyprzedzeniem o opał. Na miejscu do ich znaleźć nie można. Drewno może zastąpić palnik gazowy.
  2. Słuchać do wyboru namiocie – to musi zostać podtrzymane. W obszarze wiatry wulkanów są dość silne.
  3. Natura w tej dziedzinie jest bardzo kruchy, więc lokalne kwiaty lepiej po prostu cieszyć się robienia zdjęć, ale nie je łamać, a kilka trawnik z trawy nie powinny być wykorzystywane do ogniska.