128 Shares 3149 views

Kumzhenskaya Grove (Rostów nad Donem): opis, zdjęcia. Pamięci gaj Kumzhenskoy

Ten piękny i uroczy południowe miasto słynie z wielu naturalnych, historycznych i kulturalnych atrakcji. Jednym z najbardziej popularnych wśród nich – Kumzhenskaya Grove (Rostów nad Donem). Należy do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc reszty mieszkańców.


Grove jest najbliżej parku obszarze miasta, położony nad brzegiem Donu. Rostov tu nie tylko odpocząć od zgiełku i zaczerpnąć świeżego powietrza, ale także złożyć kwiaty pod pomnikiem, stworzona na cześć żołnierzy radzieckich, którzy oddali swoje życie w czasie najbardziej straszliwej wojny w historii ludzkości.

opis

Kumzhenskaya Grove (miasto Rostów nad Donem) znajduje się w regionie zachodnim, u zbiegu rzek Don i Doniec Martwego. Istnieje wiele malowniczych łąk, które oferują wspaniały widok na rzekę i miasto. Wiosną i latem lokalne malowniczych miejsc na pikniki, organizacja campingu i wędkowania. Swim służba zdrowia nie jest zalecana jako oficjalna plaża w tych miejscach nie mają.

W zimie, kiedy rzeka jest pokryta twardym lodzie, tutaj miłośników jazdy na łyżwach i rybackich lód fanów. Kumzhenskaya Grove (Rostów nad Donem), zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, jest otoczony przez rzeki: prawa strona jego wodach dostojny Don, a lewa – Dead Doniec.

Jesienią, gdy drewno jest pomalowane w różnych kolorach, jest bardzo miły po prostu wędrować ścieżkami pod szelest opadłych liści. I można iść do centrum handlowego, wyłożonej płyt chodnikowych, który doprowadzi Cię do pomnika Kumzhenskomu.

kompleks Pamięci

Oryginalny pomnik pojawił się w Kumzhenskoy gaju w 1983 roku. Pomnik ten jest przypomnieniem poległych żołnierzy radzieckich, którzy wyzwolili miasto w latach 1941 i 1943. Kompleks składa się z kilku pojedynczych pomników i zbiorowej mogile. pomnik Kumzhenskoy gaj jest zabytkiem kultury o znaczeniu regionalnym.

Wzdłuż głównej alei kompleksu położone są rzeźby. Kompleks obejmuje pięć słupów, marmur szary, pamiątkowe płyty rzeźbione z nazwami jednostek wojskowych i formacjach, brał udział w wyzwoleniu Rostowa, a cztery stele of Fame.

Centralny pomnik obiekt, który słynie Kumzhenskaya Grove (Rostów nad Donem) – pomnik „Burza”. Na granitowym cokole wysoki jest grupa rzeźb. To będzie atakować żołnierzy. Nad nimi stoi vosemnadtsatimetrovaya strzałka z metalu. To wskazuje kierunek ataku wojsk radzieckich. Duża masa grób znajduje się niedaleko pomnika. W nim znajdują się szczątki poległych żołnierzy-wyzwolicieli. Na granitu płyty z wygrawerowanym złotymi literami swoich imion.

Pamięci bohaterów

Co ciekawe, grupa rzeźb przedstawia prawdziwych bohaterów, którzy wyzwolili Rostów nad Donem kobieta, uzbrojony w pistolet – jest Aleksander Nozadze, który w czasie wojny był komisarzem politycznym w 1151-tym pułku, rodem z Abchazji. Obok niego – Porucznik Vladimir Milovidov, etniczne Karelianie i Alexey Filippov – młodszy lejtnant, dowódca firmy karabinu maszynowego.

Każdego roku Kumzhenskaya Grove (Rostów nad Donem), budzi się do życia w dniu Wielkiego Zwycięstwa. Imprezy organizowane tu są bardzo uroczyste. Przyjść na pamiątkę naszych drogich weteranów, w uroczystościach uczestniczyli przez żołnierzy Armii Radzieckiej i młodzieży. I zawsze działania te są wypełnione bronią wolejem w pamięci poległych bohaterów.

Kumzhenskaya Grove (Rostów nad Donem): jak się tam dostać?

Jeśli masz zamiar podróżować komunikacją miejską, można wsiąść do autobusu numer 34, obok głównego rynku w GPZ-10. Postawił talerz „na wsi Kumzhensky”.

Łatwiej i szybciej dostać się tam samochodem. należy udać się na ulicę. Malinowski (dzielnica Zachód) i przesunąć w kierunku GPZ-10 (zjazd na Zachodnim Most). Po minięciu drugich światłach, za którym jest końcowy przystanek autobusu, pojawi się punkt orientacyjny – tankowania. Przed nim skręcić w prawo, a znajdziesz się na wąskiej drodze. Na nim jechać przez około kilometr i mostu przez rzekę Doniec Martwego. Teraz po lewej stronie pojawi się znak na restauracji „Don Grove”. Zjedź w kierunku i wykonaj droga utwardzona około pięćdziesięciu metrów. To wszystko – jesteś tam.