559 Shares 7387 views

Jak mnoży biedronka? Krótki opis owada

Nie ma chyba osoby, która nigdy nie widział biedronki. Wielu z nas w dzieciństwie złapać tych nieszkodliwych owadów. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, co jeść i jak mnoży biedronka.

różnorodność gatunków

Do tej pory nauka wie więcej niż cztery tysiące gatunków owadów. Oni żyją w niemal wszystkich częściach naszej planety. Wiele z nich posiada kulisty korpus, pokryty pomarańczowym, żółtym lub czerwonym elytra ozdobione paskami lub kropek. W przeciwieństwie do bardzo popularnego przekonania, liczba przeszłości nie wskazuje wiek błędu. Tych, którzy chcą zrozumieć, jak mnoży biedronka, będzie również zainteresowany, aby wiedzieć, że owady kolor nie zależy od liczby ostatnich latach – jest określona na poziomie genetycznym i pozostaje niezmieniona w ciągu krótkiego życia chrząszcza. Nawiasem mówiąc, wielkość owada nie jest oznaką życia. Wartość nie znaczy, że biedronka, oznacza to, że larwa była głodna i nie rozwijają się prawidłowo.

Pomimo ogromnej różnorodności gatunków istniejących w naszym kraju, najczęściej w ogóle z nich – siedem spotted biedronka, które mogą być zidentyfikowane przez czerwoną elytra. Każdy z nich ma trzy czarne plamy, ale jedną cechę wspólną znajdujący się na tabliczce znamionowej (przedplecze).

cechy konstrukcyjne

Wielkość tych owadów wahają się od czterech do dziesięciu milimetrów. Mają wydłużone, owalne lub okrągłe ciało z silnie wypukłym plecach. Ci, którzy nie wiedzą, jak mnoży biedronka, będzie to interesujące, że powierzchnia niektórych rodzajów tych owadów jest pokryte drobnymi włoskami.

chrząszcz ciało składa się z małej głowy, przedplecze, klatki piersiowej, brzucha i skrzydła z elytra. Ponadto, każda jednostka ma trzy pary nóg. W obronie przed drapieżnikami używają kantaryda. Ten trujące cuchnące żółta ciecz powstrzymuje owady i ptaki od innych potencjalnych wrogów.

W zależności od rodzaju owadów, przypadki skrzydło może być brązowe, ciemno niebieski, czarny, żółte i nasyconym czerwono. Niektóre z nich mają plamy innym kolorze i konfiguracji. Inni nie mają żadnych wzorów. Siedem-spotted biedronka bo tak nazywa, czyli siedem plamy na plecach.

Gdzie i jak żyją te owady?

Biedronki można znaleźć w niemal wszystkich strefach klimatycznych, z wyjątkiem regionów, które są pokryte wiecznym śniegiem. Można je zobaczyć w Polsce, Włoszech, Niemczech, Holandii, Islandii, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. Niektóre owady osiedlić na trawie pola, z drugiej – na turzyc i trzcin, a inni czynią rośliny nadające się do zamieszkania, które rozwijają się kolonie mszyc.

Wszystkie są biedronki samotny tryb życia. Pochodzą one ze sobą tylko w okresie zimowym lub w okresie godowym. Przedstawiciele niektórych gatunków są wysyłane do zimy w krajach o bardziej sprzyjających warunkach klimatycznych, a inne pozostają czekać na zimnie, stłoczeni w dużych grupach, składających się z kilku milionów egzemplarzy. Ukrywają się z zimna pod korą i korzeniami drzew pośrodku. Przeciętna długość życia tych owadów jest tylko jeden rok. Z deficytem żywności – czas ten jest skrócony do kilku miesięcy.

Biedronki jedzą?

Przedstawiciele niemal wszystkich gatunków są uważane drapieżniki. Podstawę ich diety składa się roztocza i mszyce. Nie gardzi poczwarek innych owadów, jaja i małe gąsienice motyli.

Jednakże w przyrodzie występują także te gatunki, które żywią się wyłącznie na roślinach. Te owady wykorzystują kwiaty, liście, pyłki, a nawet grzybni. Osoby zainteresowane jest jedzenie biedronka larwa, że będzie użyteczny, aby wiedzieć, co jest podstawą ich diety mszyc. W ten sposób, jedna osoba dziennie i 600 mogą niszczyć szkodniki.

prokreacja

Omawiając temat „Kiedy i jak mnoży biedronka”, warto zauważyć, że proces ten odbywa się na początku marca, jeden z parzeniem owadów czasami trwa nawet do 9 godzin na raz. Samica może złożyć od pięciu do trzystu żółty jajko z wydłużonym kształcie. Do układania wybiera obszary o dużych stężeniach mszyc, ponieważ od tego zależy od ilości potomstwa.

Tydzień później, jaja wylęgają się larwy z dobrze rozwiniętych szczękach. Są bardzo żarłoczne i jedzą ogromne ilości mszyc. Larwy są same obrzydliwe smak, więc prawie nikt nie poluje. Po kolejnych dziesięciu lub piętnastu dni od larw pojawia biedronka Pupa, który jest dołączony do liści rośliny z pomocą resztek egzo-szkielet. Po kolejnych dwóch tygodniach, w czasie których nie leży wszystkie charakterystyczne części ciała, to zamienia się w pełni ukształtowanego dorosłego.

Młody owad jest rozpoznawalny przez barwie i braku wzorca. Z biegiem czasu z powrotem biedronka zostaje nasycony odcień i wydaje się odpowiedni wzór. Ogólnie rzecz biorąc, czas trwania pełnego cyklu rozwoju i przekształcenia czterech do siedmiu tygodni.