265 Shares 7665 views

White Rhino: Opis. Northern White Rhinoceros na skraju wyginięcia

Na Ziemi istnieje wiele ciekawych zwierząt, naturalny świat fascynujący i tajemniczy. To bardzo smutne, aby wiedzieć, że wiele gatunków zagrożonych wyginięciem i są wymienione jako zagrożone. Jeszcze smutniejsze sobie sprawę, że zwierzęta cierpią, w większym stopniu ze względu na osobę. Białe nosorożce też doświadczył na własnej skórze człowieka „Care”. Northern White Rhino Teraz musi być sztuczny rodzaj odzysku. W ubiegłym roku, zmarł ze starości ostatniego męskiego, tylko 5 samica po lewej stronie. Naukowcy zachowały nasienie zwierzęcia i mamy nadzieję, że będą w stanie osiągnąć narodziny małych północnych nosorożce. Aby ten sam los nie spotkał czarne i białe nosorożce, trzeba podjąć środki w celu ochrony tych zwierząt. Weźmy przyjrzeć się bliżej tych głównych przedstawicieli świata zwierzęcego, jak wyglądają i jak zachowują się w środowisku.

White Rhino: opis

Słonie są uważane za największe zwierzę na Ziemi, nosorożec biały zajmuje zaszczytne drugie co do wielkości po tej ogromnej eared. To ogromna ssaków lądowych. Dorośli mężczyźni zazwyczaj ważą około 2 ton, w starość może osiągnąć ciężar do 5 ton. Długość ciała od około 4 m wysokości, na ramiona aż do 2 m. Są gigantów!

Biały Rhino różni się od czarnego w głównej konstrukcji górnej wargi. Biały trzykrotnie tak, że pasza przez wyrywanie trawy z ziemi, górna warga mają zupełnie gładka. Jego górna warga czarny wystający uchwyt, ciągnąć gałęzie drzew, liści i trawą.

Zabarwienie zwierzęcia nie ma nic biały, uważa się, że został on nazwany tak ze względu na zakłócenia słowem Boer Wijde, co oznacza – szeroki, brytyjskiego brzmienia przetłumaczonego – „biały”. I zaczęli nazywać we wszystkich krajach – White Rhino. W rzeczywistości, zwierzę jest kolor łupek szary, trochę lżejszy niż czarnego nosorożca. Te dwa gatunki są bardzo podobne, mają 2 rogi, z przodu jest bardzo długi róg tylny jest prawie nie rozwinięte. Przednia długość klakson w niektórych przypadkach może osiągnąć 1,5 m. Dzięki niemu zwierzę pcha w bawełnę, po spożyciu, i, oczywiście, to potężna broń służy jako ochrona przed wrogami.

Rhino zwierzę w naturze

Nosorożce żyją w małych społecznościach, ale czasami są grupy 15-20 zwierząt. Northern White Rhinoceros zachowuje się w takiej rodzinie, a także kuzyna – White Rhino. Zazwyczaj dzieje się tylko kobiety z dziećmi i dorosłych dzieci, mężczyzn dopuszczonych do siebie z wielką niechęcią, ponieważ stanowią one zagrożenie dla młodych. Jeśli mężczyzna jest winny, że kobiety zbierają się razem i kopnął go z rodziną, czasem chodzi o fakt, że mężczyzna został zabity przez szalejące „Kobiety” rogów. Cierpią „mężczyzn” tylko podczas rui, w pozostałym czasie ich zaloty są uciążliwe i nie są akceptowane.

Northern White Rhinoceros samiec jest bardzo agresywny, dużo meaner niż czarny przedstawiciel tego rodzaju. On nie toleruje rywale walczą te ogromne bestie, w wielu przypadkach, przegrany na śmierć. Dorosłe dzieci towarzyszących ich matki, są w ciągłym niebezpieczeństwie, gdy w domu grupowej do zazdrosnego mężczyzny. Bardzo często dzieci są zabijane lub okaleczonych z powodu zły humor niedbałego „Tato”.

Terytorium, na którym stado starych samców oznaczone „pachnące” etykiety, opryskiwanie trawę i krzewy w moczu. Jeśli społeczność jest w niebezpieczeństwie od wroga, grupa dostaje obronną okrągłą kierunku na zewnątrz głowy. Młodzi ludzie, nie mogąc się bronić, chowa się w środku okręgu. W takich chwilach, całej rodziny, zaburzenia zapominając, działając jako jedną całość.

rodzaj kontynuacji

W życiu północnej nosorożec biały i biały utrzymanie jeszcze wiele sekretów i tajemnic, nadal nie jest zrozumiałe, na przykład, ich reprodukcja jest na pół masztu zasłoną. Jest to niefortunne, ponieważ ich liczba zmniejsza się w świecie wszystko, czego potrzebujesz tego rodzaju pomoc, aby nie stracić finału.

Przez hodowli nosorożców gotowy w wieku około 8-9 lat. Godów przypada na okres od lipca do września. Cub samica nosi aż pół roku, powodując tym samym czasie tylko jedno dziecko. Pod koniec dnia dziecko jest już uruchomiony dla jego matki, po siedmiu dniach wypasu, ale oprócz zielonej żywności ssie mleko przez cały rok. Samica w wieku rozrodczym daje potomstwo co 3 lata.

Białe nosorożce. Ile pozostało świata?

Teraz świat istnieje około 10.000 białych nosorożców. Zachęcony przez fakt, że liczba ta jest znacznie wyższa niż 25 lat temu, gdy zwierzęta zostały wytępione w dużych ilościach. To radosne statystyki, niestety, nie ma zastosowania do białego północnego Rhino. Na Ziemi istnieje tylko kilka osób z tych gigantów. Może być nawet, że w najbliższych latach zostanie oficjalnie ogłosił, że Northern White Rhino podgatunek zniknął. Nie było jeszcze nadzieja dla pracy genetyków one uporać się z przywróceniem unikalnego podgatunków. Skuteczność ich badań jest wciąż pod znakiem zapytania.

Wpływ działalności człowieka na życie białych nosorożców

Mężczyzna włożył wiele wysiłku, aby upewnić się, że zwierzęta te są na skraju wyginięcia. Dobrze, że przyszedł do swoich zmysłów w czasie i upewnić się, że nie był biały nosorożec w Czerwonej Księdze.

plemiona afrykańskie , choć polował nosorożce, ale nie tak rzadko. Bez karabinów nie może przynieść jak najwięcej szkód, ponieważ przyniósł Europejczykom ich broni. W XIX wieku, polowanie na te ogromne bestie miał żadnej kontroli ani granic. Teraz nosorożce są chronione, utrzymuje ścisłą kontrolę nad ich numerów.