118 Shares 6977 views

Niesamowity i unikalny region Ałtaju. Charakter krawędzi – to wyjątkowe miejsce na naszej planecie

Ałtaj – pojęcie złożone. Obejmuje ona Ałtaju, Ałtaju Republiki i terytorium Ałtaj. Charakter hipnotyzujący swym pięknem przyciąga turystów z całego świata.

Zbadajmy koncepcję „Ałtaj”

Geograficznie Ałtaju – jest to duży obszar w centrum Azji. Znajduje się on na terenie zaledwie czterech krajów (Rosja, Chiny, Kazachstan i Mongolia). Nazwa zwyczajowa – rejon Ałtaju. Charakter bardzo różnych strefach klimatycznych, zawiera takie jak tajga, step, step lasów i gór.

Pod względem podziału administracyjnego w otwartych przestrzeniach naszego kraju, obszar ten jest podzielony na 2 podmiotów Federacji Rosyjskiej – Republika Ałtaju ze stolicą w mieście Gorno-Altaisk i regionu Ałtaj, którego stolicą jest miasto Barnauł.

Zatem pojęcie regionu Ałtaju mogą być określane jako jednostki administracyjnej państwa, a także specjalny obszar naturalnego na naszej planecie. W artykule zostaną omówione jest o powierzchni naturalnego.

rejon Ałtaju

Charakter regionu jest bardzo różnorodna. Teren podzielony jest na:

  • Zwykły, położony w zachodniej i środkowej części krawędzi przetrzymywania West Siberian Plateau.
  • Góry, zajmując na północy, wschodzie i południu regionu. Niezwykle piękny charakter Ałtaju. Rosja – kraj, którego terytorium jest duża część wyżyny. Wierzchołki góry wzdłuż całej długości mają wysokość w zakresie od 500 do 4500 m.

Na płaskiej części jest step i step. W dolinach gór i na płaskowyż i iglastych szumu lasów liściastych.

Wokół krawędzi przepływa wiele rzek, z których większość jest żeglowna, ale są ozdobione malowniczymi wodospadami. Główne drogi wodne – rzeki Katun (688 km długości) i Bia (długość 280 km), z którego pochodzi potężną rzekę Ob. Zasoby wodne reprezentowane są również liczne jeziora, istnieje około 20 tys. Najistotniejszą – Teletskoye – ogromna repozytorium świeżej wody, górskie jezioro Aya, święty staw Dzhulukul.

Ałtaj – kompleksowy system grzbietów, usiany jaskinie, wąwozy i urwiska z lodowców zawieszenia. Górna część Altaian góry – wysokość piku Beluha 4506 m.

Biota

rejon Ałtaju, natura krawędzie zdumiewającą różnorodność świata zwierzęcego. Obszar zamieszkany przez niedźwiedzie, wiewiórki, wiewiórki, kuny, wydry, Wolverine, lisy, wilki, jelenie, sarny, piżmo górskich owiec, kóz, lamparty śnieżne, fretki, kota manul nawet renifery i antylopy. Ponad 100 gatunków ssaków i gadów, z których wiele chronionych i zapisanych w Czerwonej Księdze. Ponad 260 gatunków ptaków na tych częściach rock: Dillon, Golden Eagle, jastrzębia sowa i Puchacz, ptaków, tancerka podgrzewacze i inne.

Faunę reprezentowane przez gatunki drzew, takich jak modrzew, świerk, sosna, jodła, brzoza, osika, topola i innych. Gem – cedr.

W strefie stepowej rozpowszechnianych cennych roślin leczniczych, takich jak Marin korzenia, waleriana, moralności, Adonis wiosna, Kurylskie herbata, złoty korzeń żeń-szenia,, rokitnika, szczaw koni, szarotki.

atrakcje Ałtaju

„Złota Góra” obfitują w malowniczych miejscach, z których wiele ma charakter wyjątkowy charakter. Oto jedyny zespół w lasach świata – unikalny zabytek przyrody Terytorium Ałtaju.

W obszarze Ałtaju utworzyły 33 rezerwy natury, które zajmują 5% powierzchni. Są one przeznaczone do ochrony unikalnego krajobrazu wspaniałe i unikalne kompleksy biologiczne zamieszkane przez rzadkie zwierzęta i rosną unikalne rośliny. Wiele obszarów mają oryginalny wygląd i nietknięty przez cywilizację.

Najpiękniejsze i najbardziej interesujących miejsc terytorium Ałtaju ogłoszony dziedzictwa UNESCO. Wśród nich – Park „Ałtaj” z Jezioro Teleckie, rezerwatu przyrody Katun, parku na zboczach Mount Belukha i na Ukok. Łączna powierzchnia obszaru strzeżonego – 1640000 ha ..

Ałtaj Jaskinie – kolejny wspaniały cud natury

Wśród najbardziej znaczące:

• geofizyczne – jedna z najpiękniejszych jaskiń terytorium Ałtaju. Długość wynosi 500 m, idzie w głąb skały na 130 m. Szczególnie imponujące stalaktyty „Królewski grota” 4-metrowe i stalagmity.
• Denisowa Jaskinia – jeden z najbardziej interesujące z naukowego punktu widzenia. Istnieje od dawna prowadzone wykopaliska archeologiczne. To studia dla 20 warstw kulturowych, z których najstarszy jest w wieku około 300 tysięcy. Lat.
• środowisko – jaskinia ma głęboki dół na Syberii – długość 340 m, cave – ponad 2 km.
• Tavdinsky – niezwykłej urody korytarzami i łuki jaskini zwany pomnik przyrody o znaczeniu krajowym.
• Altaiskaya – o głębokości 240 m, jej długość wynosi około 2,5 km. Interesujące, ponieważ w głębi jaskini grotołazów odkrył jezioro z unikalnych kolorów i perły jaskiniowe kalcyt.