466 Shares 6872 views

Grzebiąc beetle: siedlisko, zachowań i hodowlane

Grzebiąc beetle należą do rodziny padliny. Jak widać z nazwy, ich główną cechą jest spożywanie wszelkiego rodzaju padlinę. Z jednej strony, to zachowanie jest oczywiste, niesmak, az drugiej – jest to uzasadnione ze względu na względzie, jak te stworzenia wciela się w rolę z sanitariuszy leśnych.

Jednak bardziej zauważalne Burying beetle? Czy mają coś, co nie ma innych gatunków owadów? I dlaczego wśród badaczy jest zdania, że te stworzenia są najlepsze rodzice w świecie robaków?

siedlisko

W niektórych krajach, jednak przebywa zegarek śmierci? Zdjęcia zrobione przez przyrodników, udowodnić, że na spotkanie z przedstawicielami tego gatunku może być w niemal wszystkich częściach świata, z wyjątkiem Australii i niektórych częściach Afryki. Czyniąc tak, że grabarze wolą osiedlać się w lasach, ale nawet na pustyni będą czuli się bardziej niż wygodne. Najważniejsze, że kraj ten był pełen obfitości pożywienia, ponieważ gatunek ten jest bardzo chciwy.

W jaki sposób śmierć oglądać?

Pod wieloma względami, pojawienie się owadów zależy od jego otoczenia. W szczególności, chrząszcze z różnych zakątków świata różnią się pod względem wielkości. Zatem południowoamerykański ciało podtyp grabarz ma długość nie większą niż 1 cm, podczas gdy jego rosyjski „względna” może wynosić do 3 lub nawet 4 cm.

Jeśli chodzi o kolor, to praktycznie wszystkie chrząszcz czarny. Grabarz tylko na skrzydłach, a czasem na górnej części klatki piersiowej ma kilka plam pomarańczowego. Taki zakres jest bardzo dobrze podkreśla specyfikę tych owadów, nadając im szczególny urok. Warto też wspomnieć, jest fakt, że na czele chrząszcz ma kilka potężnych anten, na końcu której są wymawiane uszczelnienie.

Jest nienasycony zegarek śmierci: co jeść tego rodzaju?

Pomimo faktu, że gatunek ten należy do rodziny padliny, podstawą jego diety nie jest padlina. Oczywiście, martwe zwierzęta, ale także jeść, ale w tym przypadku istnieje szereg przepisów, które ograniczają chrząszczy w ich apetyt. Przyczyną tego problemu leży w osobliwości procesu grabarzy rozrodu, ale to kwestia zajmiemy się później.

Ważniejsze jest to, że chrząszcze są agresywne drapieżniki, które jedzą inne owady. W zasadzie polowanie odbywa się na małych mieszkańców swojej okolicy, takich jak mszyce, biedronki, gąsienice, i tak dalej. Mówiąc najprościej, chrząszcz zakopać mogą jeść niczego, co można dostać w ich ustach.

Funkcje prowadzenia

Większość jego grabarzy życia przeprowadzono w splendid isolation, ryscha przez powiat w poszukiwaniu spada. Pomagają w tym konkretnym receptorów znajdujących się na końcu anteny. Dzięki nim chrząszcz jest w stanie wyczuć zapach rozkładających się ciał w odległości ponad 100 metrów. A potem nic nie mogło zatrzymać uporczywych owadów z podróży do celu.

Odkrywszy przedmiot jego dążeniu, zegarek śmierć trzeźwo ocenia przydatność produkcji. Jeśli obiekt jest w dobrym stanie, zapewnia aromatyczny sygnał powiadamia najbliższy krewny cennego znaleziska. Często pomocą przychodzi dość szybko, a następnie gruntownej role zaczyna.

Tak więc, jeśli znalazł męski zdobycz, to należy do niego prawo być szefem nowej rodziny. Jeśli to była kobieta, to ona wybiera męża najbardziej godne dżentelmena. Nawiasem mówiąc, najczęściej jest to, że mężczyźni są martwe zwierzęta, jak ten proces daje o wiele więcej czasu niż ich kolega.

Prawdziwym celem zwłok

Jak wspomniano wcześniej, dorośli-chrząszcze grabarze rzadko jedzą szczątki znalezione na drodze. Zamiast tego oni jednogłośnie zakopane zwłoki w ziemi, dlatego, ściśle mówiąc, te owady, ale ich ponurą nazwę. Ale powodem tego zachowania nie jest pragnienie, aby wyczyścić las gniciem padliny, ale dość naturalna tendencja, aby kontynuować wyścig.

Tak więc, „zakopane” ciało jest doskonałym źródłem pożywienia dla młodszej generacji chrząszczy. Oznacza to, że dopiero po odkryciu zostaną zakopane w ziemi, grabarze zacząć Mate. A potem po prostu Samica składa jaja w pobliżu padliny, zapewniając tym samym bezpieczeństwo dzieci po urodzeniu.

Jak oni zakopać zwłoki

Ze względu na niewielki rozmiar owadów, jest logiczne pytanie: „Jak oni pochować szczątki zwierząt znaleziono” W rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste. Błędy po prostu zrobić tunel pod ciało i zacząć motyka ziemię. Prowadzi to do tego, że gleba staje się mniej gęsty, a szczątki są stopniowo zaczyna spadać w dół, jakby pogrąża się w ruchomych piaskach.

Bardziej niezwykłe jest to, jak grzebiąc beetle przetwarzane ciało po jego „pochówku”. W ten sposób, że oczyszcza go z piór lub wełny, a następnie pokryte specjalnym tajemnicy przeciwbakteryjnym z gruczołów. Dzięki tej zwierzęcej zwłok może leżeć pod ziemią kilka tygodni i nie ulegają rozkładowi.

Niesamowita dbałość o potomności

Po składanie jaj samce i samice opuszczają gniazdo na dwa tygodnie. Ale potem powrócić w celu osiągnięcia nowej generacji. Taka opieka dla ich dzieci jest bardzo ciekawy dla badaczy, ponieważ owady świata jak widać bardzo często.

Co prawda, młodzi rodzice nie są tak ludzki jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wszakże bezlitośnie zniszczy wszystkie larwy, które urodziły się słaby lub słabo rozwinięty. Tylko zdrowe osoby mają prawo udać się do wielkiego święta, gdzie są pod opieką dorosłych grzebiąc beetle.

W ten sposób rodzice są również zaangażowane w jedzeniu zwłok. I to ma wpływ na większość, o czym świadczy fakt, że przed chrząszcze sobie na jedzenie po prostu ze względu na opiekę nad dziećmi. Po posiłku, larw nory w głąb ziemi, a następnie skręcić w poczwarki. I po dwóch tygodniach z nich jest nowa generacja grabarze chrząszczy, a cały cykl życia jest powtórzone na nowym kole.