510 Shares 2216 views

Jak zrobić kompot z jagodami?

Jagoda jest jagodą, znaną ze swoich użytecznych właściwości. Jest to pierwsza pomoc do problemów ze wzrokiem, konieczna w dużych ilościach dla osób cierpiących na cukrzycę, jest prawdziwym magazynem witamin dla tych, którzy kochają dary natury. Pamiętaj, aby je przechowywać na zimę we wszystkich typach dostępnych. Najprostszym sposobem na robienie jagód jest kompot.

Napoje bezalkoholowe

Ten kompot jagodowych nie wymaga specjalnych przygotowań i pracochłonnych działań. Jagody ostrożnie przechodzą, usuwają zepsute, zmięte, niedojrzałe. Dobrze umyć. Wypełnij około połowę pojemności. Wlać wrzący syrop (obliczyć składniki – na litr wody w kompocie jagody wymaga 750-800 g cukru), zakryć pokrywami i wrzucić do ognia przez 10 minut. Następnie delikatnie spuścić ciecz do rondla i gotować. Znowu, bez wyjmowania garnka z syropu z ognia, napełnij je słoiczkami na krawędzi szyi, niezwłocznie zwijaj pokrywki i odwróć tara do góry nogami. Przykryj, zostań w tym miejscu przez cały dzień. Następnie usunąć kompot z borówki w spiżarni lub piwnicy. Ten rodzaj obróbki cieplnej pozwala maksymalnie zachować wszystkie przydatne właściwości jagód.

Skórzany sterylizowany

Ten napój jest już przygotowany w inny sposób. Umyj umyj, przeniesione jagody wlać do doniczki szkliwa i wlać oddzielnie przygotowane syropy (na 4 kg jagody 1,5 kg cukru i około 4 l wody). Włożyć je do ognia, aby zagotować wrzątek borówki, zakryć i pozostawić do rana (7-8 godzin). Potem weź jagody, włóż je do słoików. Syrop powinien być gotowany i napełniany ponownie w pojemnikach. Produkty sterylizowane powinny być następujące: litry puszki przez 20 minut, dwa litry – 30 i trzyliterowe – 35 minut. Jeśli napełnisz syrop nie wystarczy, możesz dodać przegotowaną wodę. Wlać płyn do kompotu jagód powinny być 2 palce poniżej górnej krawędzi szyi puszek. Po zakręceniu pokrywy włóż pokrywę i ostrożnie. Przy okazji, napój okaże się bardziej pachnący, jeśli włożysz do słoików, z wyjątkiem jagód, płatki herbaty wzrosły. Daje kompotom naprawdę czarujący zapach.

Talerz owoców

Doskonałą odmianą przygotowywanych domowej roboty była zawsze różnorodna różnorodność – warzywna i owocowo-jagodowa. Zaletą ich, w porównaniu z innymi konserwami, jest bardziej zróżnicowany i bogaty smak, przyjemna mieszanka aromatów, większa zawartość witamin itp. Dlatego oferujemy przepis na kompot jagodowy z tymi owocami, które są obfite. Jeśli jest to jabłka twardych odmian, należy je pociąć na plasterki lub ćwierćtusze i wrzucić do wrzącej wody przez kilka minut. Gruszki są również pokrojone w plasterki. Jeśli śliwki, morele, brzoskwinie – łopatki wyruszą, podziel się owoce na pół (ćwiartki). Jagody agrestu, zwłaszcza zielonkawego, kutas. Jak gotować kompot z jagodami zgodnie z recepturą "assorted"? Banki przygotować, zasnąć produkty – albo warstwę po warstwie, albo przeplatają się. Napełnij je powinny być nieco mniej niż połowa, w przeciwnym razie smak okaże się zbyt szorstki. Potem musisz wrzucić wrzący syrop do samej góry i natychmiast obracać puszki. W odwróconym i owiniętym kształcie pozostawić do całkowitego ochłodzenia. W razie wątpliwości, czy żywność w puszkach będzie stała, sterylizuj puszki przez 10-15 minut. Dopiero wtedy wylej syrop tak, aby w słoiku znajdował się pokój, aby wypuścić powietrze.

Ciesz się wspaniałymi letnimi smakami i smakami!