852 Shares 1781 views

Jak zrobić cappuccino w domu: praktyczne wskazówki

Nie każdy lubi czarną kawę w najczystszej postaci – dla wielu wydaje się gorzki, niesmaczny. Często przyczyną niechęci do niego znajduje się w twierdzy prawidłowo zaparzonej napoju. Nie każdy jednak wie, że warianty jego zaopatrzenia w świecie istnieje ponad 1000. Ale bez wątpienia słyszał o najpopularniejszy z nich – cappuccino.

Ten włoski napój przygotowany na bazie kawy espresso, mleka i mlecznej pianki, ma długą historię. Zagrał w 16 wieku w jednym z rzymskich klasztorów. Kapucyni mnisi, którzy tam mieszkali, przyszedł z pierwszej kawie rozcieńczonym mlekiem i bogatej pianki mlecznej. Teraz cappuccino serwowane jest w prawie każdej kawiarni czy restauracji. Jej łagodny smak sprawia, że jest ulubionym napojem młodych dziewcząt i dojrzałych koneserów kawy. Oraz ze względu na fakt, że jego siła nie jest wysoka, cappuccino bardzo lubią ludzi, do których średnia wersja espresso zakazanych ze względów medycznych.

Zazwyczaj do przygotowania napoju, specjalny ekspres do kawy z trzepaczką-Cappuccino. Ale nie rozpaczaj i myślę, że ta opcja może być zadowoleni tylko w kawiarni. Małe triki kuchenne pomóc fani tego rodzaju kawy , aby cieszyć się nim w domu. Porozmawiajmy o tym, jak zrobić domowe cappuccino.

Pierwszym krokiem jest, aby wybrać dobry wybór. Najlepiej jest użyć naturalny napój z świeżo zmielony fasola, warzonych w Turku. Tak więc, zanim podejmiesz cappuccino w domu, należy zajrzeć do najbliższej kawiarni i kupić kawę. Ci, którzy chcą, aby absolutnie autentyczne receptury, należy również espressovarka – specjalną wersję Turkami, w którym napój jest warzone przez przepuszczenie gorącej wody pod ciśnieniem przez filtr. Ale w ogóle, aby przygotować wystarczająco mocną kawę w Turku.

Jak zrobić cappuccino w domu z „właściwej” pianka? Wiele zależy od dostępnych narzędzi. Fakt, że teraz trzeba ubić mleko. Będziemy uczyć się jak zrobić cappuccino w domu na dwa różne sposoby. Na pierwszym z nich trzeba prasę francuską. Należy również 150 mililitrów mleka, korzystnie o wysokim procencie tłuszczu – określa gęstość pianki. Niniejszym produkt do wrzenia i wlać prasę francuską. I teraz wszystko zależy od kuglarstwo: im bardziej aktywny będzie podniesienie i opuszczenie tłoka, tym lepiej odtłuszczone mleko vzobetsya, a więc nie ciężko pracować. Kiedy bitą korek, wlać kawę do filiżanki lub szklanki do 1/3, dodać cukier i wymieszać. Następnie musi dokładnie wlać mleka do kawy oraz ustalenie za pomocą łyżeczki do mlecznej piany na powierzchni napoju.

Druga metoda pokazuje jak zrobić cappuccino w domu, za pomocą miksera. Aby przygotować również potrzebne 100 ml mleka i do picia 50 mililitrów śmietany o wysokiej procentowej zawartości tłuszczu. Łączymy śmietanę z mlekiem i ogrzewa na średnim ogniu. Gdy mieszanina jest lekko ogrzewa się, że musi być dokładnie pokonać z mieszadłem. Otrzymaną pianę rozprzestrzenił się na górze kawa – i to jest nasz napój jest gotowy.

Teraz wiemy, jak zrobić cappuccino w domu. Pozostaje dopracować – ozdobić kubek z naszego napoju. Doświadczony barista okazuje dekoracyjnych filiżanek z tego napoju w sztukę, tworząc na powierzchni rzeczywistych liczb piankowych. Do dekoracji jest powszechnie stosowany mielonego cynamonu, startej czekolady lub syropy. Ostrożnie posypać trochę cynamonu lub czekolady w filiżance, aby nie uszkodzić piankę. Można wstępnie przygotować szablon, aby spróbować zrobić na powierzchni jest nie tylko aromatyzowany proszek, a mały rysunek.