743 Shares 9619 views

Jak zrobić sok mandarynkowy? Korzyści z soku z mandarynki na ciele

Mandarin dawna ceniony za jego bogatej strukturze witaminy i efekt regenerujący na ciało w zimie. Rośliny owoce są wykorzystywane nie tylko w czystej postaci, ale także w postaci soków i kompotów. Jak pikantne dodatki są stosowane, nawet skórki owoców cytrusowych. Sok mandarynki w domu, mogą być przygotowane różnymi sposobami: w sokowirówki, blender, gaza lub konwencjonalny ekran. Ale po pierwsze, należy zauważyć, jednak posiada te same korzystne właściwości tego owocu.


Zastosowanie soku z mandarynki na ciele

Mandarin to cenne witaminy i minerały skład. Witamina C w soku zawiera więcej niż w jakimkolwiek innym cytrusów. Ponadto, kompozycja zawiera lotny masy i skórki znaleźć w olejku i karotenu. Świeżo wyciśnięty sok z mandarynki zaleca się pić codziennie w sezonie zimowym jak profilaktyce i leczeniu przeziębień i chorób wirusowych.

Ponadto korzystne właściwości soku z mandarynki do ciała są następujące:

  • Ułatwia stan pacjenta podczas zaostrzenia astmy i zapalenia oskrzeli, ponieważ zawiera substancje, które pomagają usunąć obrzęk i wycofać się śluzu z dróg oddechowych;
  • zwiększony apetyt, co skutecznej stymulacji soku żołądkowego;
  • walkę z zaburzeniami przewodu pokarmowego, dyzenteria i robaki;
  • uspokajająco na układ nerwowy ze względu na olejków zawartych w skórce;
  • działanie przeciwdrobnoustrojowe;
  • poprawy perystaltykę jelit;
  • zwalczanie różnych rodzajów grzybów na skórze i paznokciach.

Przydatne właściwości owoców można go używać nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce i medycynie.

Jak zrobić sok z mandarynki w sokowirówkę?

Najszybszym i najprostszym sposobem, aby sok z mandarynek jest wyciskanie efektywności nektaru używając sokowirówki. Ale zanim przejdziemy bezpośrednio do procesu uzyskiwania soku, konieczne jest, aby przygotować owoce.

Najpierw musimy zdecydować, co chcesz się napić – słodkie lub kwaśne-słodkie. Bardziej intensywny smak mają mandarynki odmian klementynki z dużej jasnej pomarańczowej skórce. Owoce, przywiezione z Abchazji, innej małej wielkości i słodko-kwaśny smak.

W celu przygotowania do wyciskania owoców, powinny być starannie przemyto i zalać wrzącej wody. Następnie owoce są cięte w połowie na pokładzie rozbioru. Następnie za pomocą specjalnego sokowirówki cytrusowych każdej połowie jest wyciskany sok z mandarynki. Następnie mieszaninę wylewa się do szkła, i jest stosowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Ale pamiętaj, że najbardziej użyteczne napój uważany jest za świeże, ponieważ zawiera największą ilość witamin i minerałów.

Jak uzyskać sok blenderze?

Delicious soku może być przygotowana w mieszarce. W tym celu, oczyszczoną w plasterki mandarynki utworzonego w misce mieszalnika i przeniesiono do uzyskania jednolitej masy. Następnie ugotowany zacieru sączy się przez sito. Rezultatem jest bardzo smaczny i zdrowy sok z mandarynki. Na życzenie można dodać cukier lub rozcieńczyć przegotowaną wodą.

Tangerine sok można przechowywać w lodówce przez kilka dni. Można również gotować z cukrem i korek w szklanych słoikach.

Jak wycisnąć sok z mandarynek rękach?

Jeśli Twoja kuchnia nie jest sokowirówka czy blender, można wycisnąć sok z mandarynki za pomocą dostępnych środków. Istnieją dwa sposoby przygotowania napoju. Aby to zrobić, trzeba tylko gazę lub sito.

W pierwszej metodzie obrane mandarynki, po czym plastry są usuwane z kości. Obrane owoce gaza złożone w segmencie i trzymając go na głębokiej miski, ręcznie wyciskany sok mandarynkowy. Druga metoda polega na wykorzystaniu wyciskanie soku i ziemniaków Wyciskacz sito. Oczyszczone Plasterki mandarynki dociskane przez pierwsze urządzenie filtrujące, a otrzymany pulpy przez sito. Okazuje się, bardzo smaczny i zdrowy napój.

Canning sok na zimę

Jedną z korzyści soku z mandarynek jest to, że użyteczna kompozycja jest przechowywana przez długi czas. Dlatego ten napój leczniczy może bezpiecznie zachować na zimę. Do tego potrzeba 1 litr gotowego soku mandarynki i tą samą ilością syropu cukrowego i sterylizowanych puszek i pokrywek.

Zagotować syrop cukrowy grubość może wynosić od 600 g cukru i wody, w tej samej objętości. Gdy jest gotowy, w osobnym garnku doprowadza się do nektaru czyrak mandarynki. Następnie syrop cukrowy wlewa się sok gotuje się w ciągu 15 minut, wlewa się do czystych słoików szczelnie pokrywami. Jest to obowiązkowe do picia w puszkach być sterylizowane przez 20 minut. Wtedy banki odrzucił powieki i owinięty w ciepły koc.

Harm i przeciwwskazania

Sok mandarynka ma wysoką aktywność biologiczną. Nie jest możliwe, aby używać go dla osób ze skłonnością do reakcji alergicznych na cytrusów. андариновый сок противопоказан больным холециститом, язвой желудка и двенадцатиперстной кишки, нефритом. M andarinovy sok jest przeciwwskazany u pacjentów z zapaleniem pęcherzyka żółciowego, choroby wrzodowej i dwunastnicy, zapalenie nerek. Korzystanie z owoców cytrusowych lub soku z nich może powodować zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ludzie, którzy nie cierpią z powyższych schorzeń, należy stosować ostrożnie w tej soku. Lekarz powinni je nie więcej niż 250 ml świeżo przygotowanego lub puszki napoju. Kwota ta jest wystarczająca do zapobiegania wirusowe i przeziębienia podczas ich sezonowych zaostrzeń.