617 Shares 2199 views

Pomidory Prezenty Zavolzhie: zdjęcie, opis marki, opinie

Istnieje wiele różnych odmian pomidorów. Różnią się one metodami kultywacji, celu. Najczęściej rolnicy uprawiają pomidory o uniwersalnym przeznaczeniu. Jednym z nich jest pomidor z Zarvozhye Darya. Zaleca się uprawianie go na otwartym gruncie. Dobre wyniki pokazują różnorodność podczas uprawy w szklarni, w tymczasowych schronieniach filmowych.

Regiony uprawy

Odmiana została uzyskana przez hodowców Północno-Kaukazańskiego Okręgu Federalnego w Wołgogradowej Stacji Doświadczalnej VNIIR. Vavilov RAAS. W 1992 r. Tomasz z Żółwina został oficjalnie zatwierdzony i wprowadzony do rejestru państwowego.

Odmiana ta jest idealna do uprawy w regionie Wołgograd, w centralnych regionach, jak również w Północnym Kaukazie. Jest z powodzeniem uprawiana w innych regionach kraju.

Opis

Różnorodność pomidorów Zavolzhye Gifts odnosi się do krzepkich, determinujących roślin (80 cm) przeciętnego okresu dojrzewania (105 dni). Podczas opracowywania zakładu nie ma potrzeby usuwania części górnej w celu ograniczenia wzrostu. Również nie spędzają pasynkovaniya: busz sam reguluje jego rozwój.

Kłos pomidora jest gruba, obficie liściasta. Arkusz jest średniej wielkości, pomarszczony bez pomyłki, jasnozielony w kolorze.

Skrobia potężny, rośnie średnio do pół metru bez wcięcia.

Na szczoteczce formowanej przez 6-8 owoców o gramaturze około stu gramów. Mają lekko spłaszczony kształt, gładki. Kiedy dojrzewają, stają się pomarańczowo-czerwone. Miąższ jest gęsty, komory nasienne od 3 do 6.

Pomidory Prezenty Transvolga mają na celu tabeli. Z nich przygotowywane są sałatki, konserwy, soki.

Odmiana jest znana ze stabilnej wysokiej wydajności. W sprzyjających warunkach z jednej rośliny można zbierać siedem lub więcej kilogramów owoców. W niekorzystnych warunkach pogodowych pomidory Zavolzhye dają około trzech kilogramów żniw.

Cechy tej odmiany

Specyfika tej odmiany obejmuje:

  1. Jednolite formowanie owoców na szczotce. Wszystkie 6 lub 8 jajników tworzą nawet owoce, prawie takie same.
  2. Podczas sadzenia pędy pojawiają się polubownie.
  3. Pomidory dojrzewają równocześnie.
  4. Kiedy dojrzeje, owoce nie pękają przez długi czas.

Pomimo jego zasług, roślina ta ma wady. To jest krakowanie owoców o ostrych zmianach w ciągu dnia i nocy, a także zaprzestanie wzrostu krzaka z obniżeniem temperatury w ciągu dnia.

Siewnik nasion

Oblicz czas rozsiewu na sadzonkach powinien być oparty na czasie, kiedy planuje się sadzić roślinę. Na przykład, jeśli planujesz sadzonki pierwszej Mayy, zaleca się siew na początku marca.

Zgodnie z opisem, pomidory Zavolzhye Prezenty muszą być wysiane w luźnej, pożywnej ziemi, na głębokości około dwóch centymetrów. Podczas siewu należy zachować odległość 3 cm.

Po zasianiu gleby rozlewa się ciepłą wodą. Zbiorniki z uprawami umieszcza się na jasnym miejscu o temperaturze co najmniej 23 stopni. Tydzień później pojawiają się pierwsze pędy.

Kiedy pojawiają się dwa prawdziwe liście, sadzonki zanurzają się w pojedynczych pojemnikach o objętości około 300 ml. W wieku 60 dni pomidory sadzone są w stałym miejscu.

Jeśli sadzonki sadzone są na otwartej ziemi, wtedy optymalny czas siewu to początek marca. Jeśli oczekuje się sadzenia w OG w końcu maja – na początku czerwca, należy je pod koniec marca. Czas można zmieniać przy uprawie pomidorów w szklarniach. Na przykład, kiedy sadzimy sadzonki w kwietniu, uprawy na sadzonki są przeprowadzane w lutym.

Troska o roślinę

Pomidor rośnie najlepiej, gdy temperatura powietrza nie jest niższa niż 22 stopni, a ogrzewana ziemia nie jest niższa niż 18. Jeśli temperatura w ciągu dnia i nocy spadnie poniżej w czasie przeszczepu, roślina spowolni jego rozwój i może całkowicie przestać rosnąć.

W temperaturze poniżej 16 stopni roślina zaczyna głodować fosforem. Jeśli ten pierwiastek nie jest wystarczająco dostarczony, nie przynosi owocu. Ustalenie braku fosforu może dotyczyć fioletowego koloru łodygi.

Na dary regionu nadmorskiego wpływają również nadmiar i brak wilgoci. Przy wilgoci gleby powyżej 70%, roślina jest dotknięta rotem, phytophthora. Jeśli wilgotność jest niższa niż 60, to krzak umrze z powodu braku wody. Opierając się na tym założeniu, optymalny poziom wilgotności wynosi 60-70%. Szczególnie ważne jest, aby utrzymać poziom wilgotności w czasie ustawiania owoców. Przy suchej pogodzie, należy spryskać roślinę z opryskiwacza.

Najlepsze ubieranie

Dla właściwego rozwoju rośliny zaleca się przeprowadzenie co najmniej trzy dodatkowych nawożenia od momentu przeszczepienia do stałego miejsca. Pierwszy jest przeprowadzany natychmiast podczas lądowania. Dodać peletki azotanu amonu, superfosforanu, nawozu potasowego do sadzenia i po zmieszaniu z ziemią posadzić pomidory.

Drugie nawożenie prowadzi się w czasie formowania owoców. W tym momencie roślina potrzebuje różnych pierwiastków śladowych, witamin. Aby zapobiec niedoborowi, zaleca się podawanie roślinowi kompleksu nawozów mineralnych. Jeśli na krzakach powstają dużo jajników, to dwa tygodnie później powtarza się nawożenie.

Prezenty Zavolzhya nie mogą być nawożone świeżym obornikiem. Zawiera dużą ilość azotu, która promuje aktywację wzrostu roślinnego. W rezultacie szczyty będą duże, a owoce będą małe (roślina będzie wydawać całą swoją energię na wzrost zieleni). Z nadmiarem azotu, pomidor może wyrzucić szczotki owocami.

Recenzje

Według recenzji, pomidory Zavolzhye prezenty należą do odmian ustępujących, które są stabilne w każdych warunkach pogodowych. Ta roślina różni się od innych odmian w prostocie opieki.

Zakład nie jest hybrydowy, wielu ogrodników z niego samodzielnie zbiera nasiona na uprawy na następny rok.

Zdaniem foto, recenzje, pomidory Dar Zavolzhye są idealne do pieczenia całych owoców. Pomidory są pyszne, piękne. Z gorącą puszką, nie pękają skóry.

Owoce dojrzewają w ciągu 100-110 dni od momentu pojawienia się. Na pędzel uformowane jest co najmniej pięć pomidorów. Prezenty Zavolzhye charakteryzują się przyjaznym powrotem zbiorów.

Kiedy dojrzałe, pomidory nabierają pomarańczowo-czerwonego koloru.

Jak widać na zdjęciu, pomidory Zavolzhye Gift mają potężne krzewy. Że nie rozpadają się i nie rozbijają się pod ciężarem owocu, trzeba wiązać krzaki. W przeciwnym razie roślina leży na ziemi. Prowadzi to do szybkiej klęski pomidora z phytophthora i innych chorób grzybowych.

Choroby i szkodniki

Z należytą starannością roślina rzadko wpływa na tę chorobę. Jednakże, przy dużej wilgotności i bez wiązania, pomidory mogą mieć wpływ na Phytophthora, rot.

Od szkodników roślina jest uszkodzona przez roztocza pająków, mszyce. Z nimi można walczyć z różnymi lekami oferowanymi w podmiejskich sklepach.

Wynik

Różnorodność hodowli domowej jest uważana za jedną z najlepszych niehybrydowych przedstawicieli Solanaceae. Ten pomidor daje nawet w chudym roku. Z należytą starannością i korzystnymi warunkami pogodowymi z jednej rośliny można uzyskać około siedem kilogramów smacznych, pięknych pomidorów.