232 Shares 4364 views

Zdolność „Łużniki” przed i po rekonstrukcji

Główna arena kapitału – jest to z pewnością z „Łużniki” stadion. W tym miejscu są najbardziej istotne i ważne wydarzenia sportowe. Zdolność „Łużniki” pozwala zebrać ponad tysiąc fanów. Nie ma wyjątków i FIFA World Cup, który jest spodziewany w Rosji w 2018 roku. W „Łużniki” odbędą się półfinały i finały.


Krótka historia

W 1954 rząd ZSRR zdecydowano się zbudować duży stadion sportowy „Łużniki”. Projektowanie i budowa rozpoczęła się w 1955 roku. Postęp budowy stadionu obserwował Katarzynę Furtseva – lider Komitetu Partii Komunistycznej w Moskwie. Następnie w kompleksie sportowym „Łużniki” Vladimir Lenin nosił nazwę. Budowa miała przyspieszonym tempie, aw 1956 uroczyste otwarcie kompleksu. Od tamtej pory budynek był wielokrotnie przebudowywany. W 1957 roku „Łużniki” wziął młodzieży i studentów z wszystkich krajów w ramach Międzynarodowego Festiwalu. W 1973 roku, spiker na meczach piłkarskich tutaj był Valentin Valentinov – uczeń słynnego Yuri Lewitana.

W 1980 roku, być może najważniejszym miejscem w kraju było tylko stadion „Łużniki”, przy podejmowaniu Letnie Igrzyska Olimpijskie. To był jego arena w niebie się słynny olimpijski znieść. Zdolność „Łużniki”, a następnie jest 103 tysięcy osób. W tym czasie nie zostały zainstalowane drewniane ławki.

90., początek XXI wieku

W czerwcu 1990 roku odbył się ostatni koncert Viktora Tsoya. Duża pojemność „Łużniki” mogą zebrać 72 tysięcy osób. W 1992 roku kompleks został sprywatyzowany, imię Lenina został usunięty z tytułem.

W latach 1996-1997, stadion przeszedł renowację i konstrukcji dachu. Raz zainstalowane plastikowe siedzenia na stadionie „Łużniki”, pojemność pokoju było 78 360 miejsc.

W 1998 roku stadion UEFA zawarte w pierwszej piątce europejskich stadionach piłkarskich. W 1999 roku, tu w tej dziedzinie było finału Pucharu UEFA, spotkali Francuzów i Włochów. W 2008 roku stadion „Łużniki” otrzymał status elity.

W 2018 roku słynny stadion Moskwa czeka na uczestników mundialu. To zdarzenie jest staranne przygotowanie, remont jest na ukończeniu.

informacje ogólne

„Łużniki” zawsze był największym i najbardziej przestronny stadion kraju. Po przebudowie, będzie znowu działać jako największe i najważniejsze w Rosji. Wszystkie siedzenia na stadionie są zamknięte baldachim, który został zbudowany w trakcie przebudowy w 1997 roku. Jego szerokość początkowa była 63,5 m, ciężar – 15 ton, co opiera się na stalowej 72, co 26 m wysokości. boisko do piłki nożnej z piątego pokolenia powlekanej wokół bieżni. Przebudowa mistrzostw w 2018 roku zwiększy przepustowość „Łużniki” do 81 tysięcy osób. Planowana wymiana ekranów, powierzchni tocznej.

przed rekonstrukcją

Uroczyste otwarcie mundialu półfinałów i finałów zostaną tu odbywają. Biorąc pod uwagę wymogi FIFA, został pierwotnie miało rozbiórki i budowy nowego dużego areny sportowej „Łużniki”. Pojemność w przypadku może być zwiększona do 90 tysięcy osób, w tym terenie – do 220 kilometrów kwadratowych. Ale później postanowił nie zburzyć i odtworzyć scenę.

Ostatni mecz piłki nożnej odbywają się tu w 2013 roku, 10 maja. Spełnione „Skrzydła Sowietów” i „Spartakusa”. W 2013 roku stadion odbyła Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce i Rugby World Cup. Po tym, stadion został zamknięty na odbudowę.

rekonstrukcja przebiegu

Podczas remontu w ramach przygotowań do mistrzostw w 2018 roku znaczna część pracy wziął wydłużenia przyłbicę. Do tych celów wykorzystano 457 ton stali. Rezultatem jest bardzo zauważalne. Cień uprawiane przez jedenastu metrów. Wynik mównica przeniósł również bliżej pola o dziesięć metrów. Zdolność „Łużniki” przed rekonstrukcją było 78 000 miejsc. Teraz wzrosła o trzech tysiącach. Mównica planowane ułożone w dwóch warstwach. Więc znacznie zwiększy recenzję dla tych, którzy są na górze.

Liczba wejść wzrośnie prawie dwukrotnie, z 13 do 23. Przejścia kaskadowe ciągu pozwoli fanom rozpowszechnianie przepływy oraz ułatwienie przepływu osób wewnątrz stadionu. Zdolność „Łużniki” po przebudowie będzie 81 000 miejsc.

Arena znajduje się również w pełni wykorzystać nowe technologie. To przypomina ciasto francuskie. Zainstalowany system napowietrzania. Dzięki niemu będą wyświetlane nadmiar wilgoci, przeprowadza powietrza zasilającego do korzeni trawy. Pole system ogrzewania będzie grać tutaj przez cały rok.

Również w kompleksie jest planowana i przebudowa basenu. Zamknęli go w październiku, po przebudowie stanie się nowoczesnym centrum pływanie. Ze względu na obiektach podziemnych zwiększy łączną powierzchnię. 25- i 50-metrowy tor zostanie zapisany. teren otwarty dla dzieci z różnymi zjeżdżalniami, rozrywka. Po rekonstrukcji Basen „Łużniki” odbędzie się dzień do 10 tysięcy osób.

Fakty i liczby

Pojemność stadionu „Łużniki” po przebudowie będzie znacznie wyższa, to zwiększy się z 78 do 81 tys miejsc.

Jeśli chodzi o koszty odbudowy, warto powiedzieć, że kryzys odegrał pewną rolę. Upadek rubla doprowadziło do ponownego rozważenia kosztów projektu, zostały one zmniejszone o miliard rubli. Początkowo planowano, że pojemność Arena „Łużniki” będzie 89 000 miejsc, w końcu opuścił 81.000. Najnowsze dane wskazują, że koszt przebudowy to około 22 mld rubli.

bezpieczeństwo

Podobnie jak w olimpijskim Soczi, w „Łużniki” planowane jest, aby chronić cały obszar od razu, zamiast poszczególnych obiektów. Łącznie dziesięć stref bezpieczeństwa. Na pierwszym głównym kordon przejdzie inspekcję.

powiązanie

Wymiana podlega czterdziestu kilometrów od różnych komunikatach. W sąsiedztwie kompleksu i na stadionie zorganizowanej przez sieć Wi-Fi. Planuje stworzyć smartfony specyficznych dla aplikacji, które wkrótce oglądać powtórki odcinków zawodnik.

Przebudowa trwa cztery tysiące pracowników uczestniczyło że iść w systemie zmianowym. Każdego dnia tysiące ludzi pracuje tutaj.

Zaktualizowany skomplikowane i pozostanie własnością „Łużniki”. Według właścicieli po poligonie w całej imprezy (istnieje osiem) będzie do dyspozycji szkół sportowych i młodzieżowych. Będzie doskonalić umiejętności ich sports młodych sportowców.