303 Shares 3251 views

„Sunstroke” Bunin: Podsumowanie analiza narracyjna

Ivana Bunina historia „Sunstroke” na swój sposób jest niesamowity i wyjątkowy. Na pierwszy rzut oka, fabuła jest dość powszechne. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Mało tam pracować bardziej precyzyjnie zorganizowana niż „Sunstroke”. Bunin analizuje je emituje charakter osobisty: moment wyboru, które mają wpływ na losy człowieka. Bohaterowie dokonywać wyborów – i są daleko od siebie.


"Sunstroke" (Bunin): Podsumowanie

W czasie podróży, statek napotkał mężczyznę wojskowej – porucznika i młoda kobieta – obcy. Autor nie udziela jej imię, jednak, jak porucznika. Są po prostu ludzie, ich historia nie jest wyjątkowa, podobnie jak wielu z tych, które występują. Para spędza razem noc. Młoda kobieta mylić, ale nie żałować tego, co się stało. Ona po prostu trzeba iść, i nadszedł czas, aby udać się do statku. Porucznik łatwo pozwolić kobieta podchodzi jej do molo i z powrotem do swojego pokoju. Tutaj, to niepokoi zapach jej perfum, niedokończonej filiżanki kawy, którą zapomniał usunąć, wciąż żywe wspomnienia z ostatniej nocy.

Porucznik nagle serce wypełnione przejmującym emocji, że nie może zaakceptować i próbując stłumić próby stale palenia papierosów. Podobnie, próbując ratować się przed nadchodzącym czułości, rzuca się do miasta, bezmyślnie wędrując przez rynek, to odbywa się wśród ludzi i czuje pustkę w moim sercu. Kiedy niewyrażalne uczucie uniemożliwia mu myślenie, orzeczeń i rozumowania, postanawia wysłać jej telegram, ale w drodze do urzędu pocztowego przypomina, że zna ani imienia, ani nazwiska kobiety, ani jej adresu. Wracając do swojego pokoju, czuje się w wieku dziesięciu lat. Porucznik już świadomość, że nigdy nie spotka.

Jest to bardzo zwięzła treść narracja, choć dość krótka. „Sunstroke” Bunin w opowieść pozwoli licealiści, aby lepiej przygotować się do lekcji literatury. Informacje te mogą być również przydatna dla studentów kolegiów nauczycielskich, jak i tych, którzy są zapisani na uniwersytetach.

Co historia „Sunstroke”?

Bunin działa „Sunstroke” opowiada o nieoczekiwanej miłości, która wyprzedza głównych bohaterów (porucznika) i dziwniejsze podczas podróży statku. Obaj nie są gotowi być sens.

Co więcej, nie mają czasu, aby to zrozumieć: jest tylko jeden dzień, który zadecyduje o wyniku zdarzeń. Kiedy przychodzi czas, aby pożegnać, porucznik nie mógł myśleć o tym, co mu się stało mąka doświadczyć po młodej kobiety opuścić miasto. Podobnie, na oczach swoich przejściach życiu, które jest mierzone, oceniane teraz z wysokością ostatniej nocy i poczucie, że zaklętym porucznika.

skład historia

Historia może być podzielony na trzy części, załączając innym znaczeniu: pierwsza część – kiedy porucznik i obcy razem. Oba są w nieładzie, niektóre mylić.

Druga część kompozytowa: moment pożegnania porucznika i młoda kobieta. Trzecia część – moment przebudzenia uczuć przetargowych, która jest trudna do opanowania. Autor bardzo subtelnie odsłania momenty, kiedy jeden z kompozytowej części do drugiej, podczas gdy w centrum fabuły stopniowo staje się stan bohater – porucznik.

Ideologiczna elementem historii

Spotkanie porucznika i stał się obcy dla obu z nich jest zbliżona do obecnego udaru słonecznego, przyniósł oślepiające pasji, a potem gorzkie spojrzenie. Na ten temat i mówi Bunin. Książka „Sunstroke” podsycana romantyczny początek, opowiada o wszystkich potrzeb kochać i być kochanym, ale jednocześnie całkowicie pozbawiony złudzeń. Może chłopcy będą widzieć to pragnienie bohaterów znaleźć swoją prawdziwą miłość, ale raczej jest próbą zrezygnować z miłości na rzecz zdrowego rozsądku: „Musieliśmy uciekać …” „Jest to nowe uczucie było zbyt wielkie szczęście”, co jest oczywiście bohaterowie pozwolić sobie nie może , inaczej musiałbym zmienić cały osiadłego trybu życia, aby dokonać zmian w sobie i zmienić otoczenie.

stan obcy

Wizerunek młodej kobiety spotyka porucznika na statku, Bunin rysuje matowy i nadaje mu szczególne właściwości. To nie ma nazwy – ona jest po prostu kobietą, z którą porucznik spędził noc.

Ale autor subtelnie podkreśla swoje doświadczenie, niepokój i podniecenie. Kobieta mówi: „Nie to, co można sobie wyobrazić.” Może szukała w tej ulotnej połączenia trzeba kochać i być kochanym. Być może dla niej wszystko, co się stało – nic więcej niż wypadek, niespodzianka. Musi być w życiu małżeńskim (którego obecność jest mowa w tej historii), to nie otrzymuje wystarczającej ilości ciepła i uwagi. Widzimy, że obcy nie buduje żadnych planów, nic nie zmusza porucznika. To dlatego, że nie uważa za konieczne, aby dać swoje nazwisko. Była gorzka i bolesna odejść, pozostawiając porucznik kiedykolwiek, ale robi to w posłuszeństwie do swojej intuicji. Ona instynktownie wie, że ich związek nie kończy się dobrze.

Status porucznika

Jak pokazano w historii, prawdopodobnie na początku bohater nie był gotowy do zaangażowania się w celu oceny pojawiły poczucie nieznanej kobiety. Dlatego jest tak łatwo dać ją od siebie, myśląc, że nie mają żadnych powiązań.

Tylko powrót do swojego pokoju, czuje oznaki zaczynają „Fever” i rozumie, że jest to niemożliwe do uniknięcia. On nie należy już do siebie, że nie jest za darmo. Został nagle niewytłumaczalny sposób działała atmosfery pomieszczenia, w którym spędził noc razem „wciąż stoi na stole niedokończonej filiżance kawy, nie było jeszcze nieutwardzona łóżko, a to już nie było.” Porucznik nie może wziąć to uczucie, mocno odpycha go, niemal dochodzi do szału.

Metamorfoza porucznik i jego znaczenie

Jak zmienia swój stan umysłu, mówi o sile budząc zmysły. Może porucznik, wojskowy, nie mógł sobie nawet wyobrazić, jakie przelotnym spotkaniu z kobietą, ponieważ będzie zmienić cały system wartości, spowodować, aby przemyśleć znaczenie życia i odkryć jego znaczenie. Temat miłości jak największej tajemnicy, która nie zna kompromisów, objawia się w historii „udar słoneczny”. Bunin analizuje stan jego charakteru, podkreśla zamieszanie i rozpacz, a także to, z czym on próbuje stłumić goryczy w sobie wywołuje poczucie miłości. W tej nierównej walce jest dość trudne do wygrania. Porucznik pokonany i czuje się zmęczony, że w wieku dziesięciu lat.

Główną ideą tej historii

Oczywiście, jego praca, autor chciał pokazać dramatyczne wyniki miłości. Tymczasem każdy z nas jest zawsze wolny wybór, jak się zachować w takiej czy innej trudnej sytuacji. Porucznik i jego pani nie były przygotowane do przyjęcia hojnego daru losu, ponieważ zdecydował się odejść, ledwo zapoznał. Tak, i trudno jest nazwać znajomy – oni nie nazywają siebie we własnym imieniu, a nie wymieniane adresy.

Najprawdopodobniej ich spotkanie było tylko próbą stłumić głos niepokoju tęsknoty serca. Jak można się domyślić, bohaterowie są nieszczęśliwi w życiu osobistym i bardzo samotny, mimo istnienia małżeństwa. Wyszli siebie adresy, ich nazwiska nie są nazywane, bo nie chcą kontynuować związek. To, co jest główną ideą tej historii „udar słoneczny”. Bunin analizuje i porównuje znaki, które nie są gotowe do nowego życia, ale w końcu okazuje się, że obie wykazują znaczącą tchórzostwo.

Teatr i kino

Ten utwór został więcej niż jeden raz umieścić na ekranie, a także stracił na scenie, tak niesamowitą sytuację, która została opisana w opowiadaniu „Sunstroke” Bunin. Michałkow nakręcony sam film w Bouveret. Aktorstwo jest wspaniała, bardzo przekazuje uczucia bohaterów i ich wewnętrzny ból, który brzmi ciężki finał od początku do końca.

Prawdopodobnie nie ma innego produktu, który spowodowałby tyle ambiwalencję jako „Sunstroke”. Bunin, ta historia komentarze (bardzo kontrowersyjne) potwierdzają to, opiszę sytuację, że niewiele osób pozostaje obojętny. Ktoś pities głównych bohaterów, i uważa, że na pewno będą musieli patrzeć na siebie, podczas gdy inni uważają, że takie spotkania pomiędzy mężczyzną a kobietą musi pozostać tajne, nieosiągalnym marzeniem, i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Kto wie, czy uwierzyć w nagłą pasję albo trzeba szukać głęboko w samej przyczyny? Może cała „miłość” – to tylko wyobraźnia entuzjastycznym nieodłączne w młodości?

Iwan Bunin, „Sunstroke” i szkoła nauczania

Warto zauważyć, że ta historia jest zawarte w programie nauczania obowiązkowego badania literatury i jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich – dzieci szesnastu – siedemnaście lat. Zwykle w tym wieku, że produkt jest postrzegany w kolorze różowym, pojawia się przed młodymi ludźmi historię wielkiej miłości. Starsi ludzie i na tyle stary, aby pracować nagle otwiera się po drugiej stronie, i każe nam myśleć o kwestii, ile jesteśmy skłonni do podejmowania w życiu i miłości, jak my. Fakt, że w młodości wydaje się, że sama miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody. Przez dwadzieścia pięć – trzydzieści lat przyjść do zrozumienia, że nic nie przychodzi do niczego w życiu, i to uczucie miłości, konieczne jest, aby chronić całą swoją duszę i serce.

Unforgettably silny dzieło – "Sunstroke". Bunin analizuje je jako okazję do ludzkiej miłości w szczególnych okolicznościach życia i jak bohaterowie radzą sobie z tym zadaniem, pokazuje, że w większości przypadków ludzie nie są w stanie rozpoznać go na początku i wziąć odpowiedzialność za rozwój stosunków. Taka miłość jest skazana.

To, co mówi w swoim dziele „Sunstroke” Bunin. Streszczenie fabuły do określenia przedmiotu, jego element kompozycyjny ideologiczną. Jeśli jesteś zainteresowany w tej specyfikacji, zaleca się zastosowanie do czytania. „Sunstroke”, bez wątpienia, jest jednym z tych dzieł, które pozostały po przeczytaniu poczucie łagodnego smutku i trwale zachowanych w pamięci.