634 Shares 7077 views

Zoo w Omsku – wspaniałe miejsce odpoczynku

Jednym z najbardziej znanych zabytków miasta Omsk jest zoo dla dzieci, które szczegółowo wyjaśnione w artykule. Każdy, kto odwiedza to miejsce, warto będzie poświęcić czas i uzyskać wiele pozytywnych emocji.


Historia zoo

W 1983 roku w Omsku kolekcja ptaków ozdobnych został stworzony na podstawie lokalnej stacji młodych przyrodników. Jej pierwsze egzemplarze stał afektacji, nimfy i nierozłączki.

W 1985 roku, młodzi przyrodnicy razem ze studentami przeniesiony do nowej lokalizacji – w ich dyspozycji oddano 7,5 ha gruntów w centrum miasta. Teraz można poszerzyć kolekcję ornitologicznej, która wkrótce liczyła ponad pięćdziesięciu ptaków, z których wiele zostało rzadkie.

Nowy obszar aktywnie rozwijany: zbudowany staw, duże akwarium, klatki dla zwierząt. W roku 1988, kolekcja zwierząt jest oficjalnie nazywany „Zoo dla dzieci”. Omsk zaczęła przyciągać wielu turystów.

Pełny opis kompleksu

Dziś jest domem dla ponad 120 gatunków zwierząt, z których wiele jest wymienionych w Czerwonej Księdze Rosji. Zoo Omsk podoba zwiedzającym duże akwarium i terrarium w letnich i zimowych Obudowy mieszkają egzotyczne zwierzęta, wiele z nich nie wolno karmić i dotykać pod nadzorem personelu. Innowacja ta nazywana jest „małe zoo”, szczególnie popularny wśród dzieci.

Na terenie znajdują się również:

 • podstawa szkolenia dla przyszłych zoologów i tylko miłośników zwierząt;
 • Centrum Edukacyjne, która działa głównie z uczniów szkół miasta i regionalnych;
 • Wildlife Rehabilitation obszar dział;
 • centrum rekreacji (place zabaw).

zasady postępowania

Kto chce odwiedzić zoo dla dzieci w Omsku należy zapoznać się z jej zasadami:

 • Zabrania się karmienia zwierząt bez zezwolenia i oficer nadzoru. Może to mieć negatywny wpływ na ich zdrowie;
 • w każdym razie jest to niemożliwe, aby wspiąć się ponad barierami lub inaczej zbliża żadnych przyrody. Jest to bardzo niebezpieczne dla życia;
 • nie można hałasować i złośliwiec zwierząt;
 • Zabrania się odebrać kwiaty, łamiąc gałęzie drzew, rzucając na ziemię i gruz w stawie. Zoo Omsk potrzebne do utrzymania w czystości;
 • Na miejscu obowiązuje całkowity zakaz palenia i picia alkoholu;
 • tutaj nie można ze zwierzętami;
 • Dzieci poniżej 10 lat muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Również administracja prosi gości nie przeklinać i nie mówić niegrzecznie.

Położenie i sposób działania

Jak znaleźć zoo w Omsku? Kompleks znajduje się pod adresem: ulica Marshala Żukowa, dom 109. Można dotrzeć autobusem lub taksówką. Najbliższy przystanek autobusowy – „Step” czy „Akademia Transportu”. Jeśli dojdziesz do zoo w Omsku tramwaju, to trzeba wysiąść na przystanku „Majakowski” lub „Youth rozliczenia”.

Kompleks otwarty jest codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10-30 do 19-00. Akwarium otwiera swoje podwoje dla zwiedzających w 14-00 i zamyka się o godzinie 18:00. Poniedziałek – zamknięte. kasa jest czynna od 10-30 do 18-30.

Teraz wiesz, że zoo oferuje odwiedzającym Żukow (Omsk), i jak do niego dotrzeć.