377 Shares 9827 views

Jaka jest różnica czasu z Ukrainy: Jedna godzina czy dwie?

Różnica czasu z Ukrainą niepokoi wielu ludzi w Rosji. Najczęściej problem ten jest zaskakujący turystów i ludzi biznesu, którzy potrzebują do podróży, rozmów telefonicznych i spotkań harmonogramu. Ale ludzie daleko od zarządzania przedsiębiorstwem i czasu takie pytanie może być interesujące, ponieważ wiele Rosjanie mają krewnych i przyjaciół w sąsiednim kraju. Więc jaka jest różnica czasu z Ukrainą teraz?


Krok do przodu i dwa kroki w tył

Od czasów ZSRR każdy obywatel potężnej mocy, a następnie kraje powstała po rozpadzie, wiedziałem, że zegar w Kijowie i Moskwie pokazują różne czasy. Różnica w położeniu strzałkami wieków wskazują na fakt, że stolica Rosji „w pośpiechu, aby żyć” w porównaniu ze swoim bratem przez jedną godzinę.

Zatem różnica czasu między Moskwą a Kijowem jest 60 minut. Jednak wielu obywateli obu krajów są zdezorientowani w ostatnich latach, ponieważ jakiś czas temu różnica zwiększa się o dwie godziny, po czym wrócił do władzy znowu znajome ludziom różnicę.

Jeżeli różnica jednej godziny – jest normą, która jest spowodowana przez strefach czasowych, wszelkich innych zmian po obu stronach – jest to gra „wielkiego zegarmistrza”, który nie może zdecydować się na kwestii przejścia Rosji do tak zwanego „lato” i „Zima” czasu ,

Dlaczego w różnych krajach różnych czasach?

Ziemia – to ogromna planeta na jej terytorium znajduje się 251 kraj. W większości z nich jednej strefy czasowej. Ale niektóre są tak rozległe, że ich terytorium podlega kilku stref czasowych.

Nasza planeta jest podzielona na 24 sektorów, każdy przedział odpowiada wartości czasu względem południka zerowego, które jest punktem wyjścia dla pomiaru czasu. To wyjaśnia różnicę w czasie z Ukrainy i innych krajów świata, a także w samej Rosji.

Paski rozdzielające są południków. Ale ta sekcja jest bardzo konwencjonalny, a często linie mogą „chodzić” w różnych kierunkach. Wynika to z faktu, że granice państw i ich poszczególnych jednostek administracyjnych niejasny. W celu uproszczenia życia ludności cywilnej w niektórych regionach nieznacznie skorygowane, pomaga uniknąć nieporozumień.

W naszym kraju aż jedenaście stref czasowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – sześć. Dlatego też, nawet w tym samym kraju, często zdarza się różnica czasu. Razem z dziewięciu krajów, ale jeden z nich uśrednione jeden raz, tworząc jedną strefę czasową dla całego obszaru (Chiny).

Co strefa czasowa jest Ukraina?

istnieje jeden system dla wygody razem z którego regulację, a czas jest określany w danym kraju. Jest to skala nazywany uniwersalnym czasem koordynowanym (UTC). Według niej, każda strefa czas przypisany do swojego czasu z głównego południka – jest punktem odniesienia i stref czasowych wokół Ziemi mieć wartość dodatnią lub ujemną. Ogólnie rzecz biorąc, jeden podział – różnica jednej godziny między południków wynosi około 15 stopni.

Czas Kijów jest obliczana w oparciu o fakt, że Ukraina jest w strefie czasowej na skali, który jest określany jako UTC + 2, Kijów działa tzw vostochnovropeyskoe czas.

Według standardów Rosji, Ukrainy – małym kraju. Jednocześnie – jest największym państwem w Europie, choć jednocześnie wszędzie w jej części kraju (Zakarpacie) znajduje się w pierwszej strefie czasowej, a niektóre z regionów Donieck, Ługańsk i Charkowie należą do trzeciej strefy czasowej, tak aby, który identyfikuje czasu moskiewskiego.

Strefy czasowe w Rosji

Jak wspomniano powyżej, w Federacji Rosyjskiej, o największej liczbie stref czasowych we wszystkich krajach świata. Jego powierzchnia rozciąga się z zachodu na wschód, kaliningradzki przechowywane w pierwszej strefie czasowej, aw anadary który znajduje się na Dalekim Wschodzie, wartość skala jest definiowana jako UTC + 12.

Ta różnica w czasie – jest to niesamowite zjawisko. Ludzie mają czasem bardzo trudne, ponieważ trzeba utrzymać pokrewieństwa, przyjaźni i relacji biznesowych nie tylko na odległość, ale z takiej ogromnej różnicy czasu w ciągu dnia, bo gdy w Moskwie na jeden dzień, a potem w Krasnojarsku już wieczór i Magadan – późno w nocy.

Niemniej jednak czas Moskwa jest określana przez położenie stolicy Rosji na mapie. Jest w trzeciej strefie czasowej (UTC + 3).

Dlaczego między Ukrainą a Rosją dwie godziny różnicy czasu?

Każdy człowiek ma swoją własną opinię na temat godzin praktyki tłumaczenia w naszym kraju. Przeciwnicy i zwolennicy tego procesu jest podzielony na dwa przeciwstawne obozy. Choć naukowcy, ekonomiści i pragmatycznie myślących ludzi całym sercem popierają pomysł przejścia do „zima” i „lato” czas, większość ludności – są kategorycznie przeciw.

Głównym powodem negatywnego nastawienia – jest to ogromny wysiłek na ludzi. Dostosować się do nowego czasu jest trudne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dlatego okresowo istnieją inicjatywy ustawodawcze, które różnią się nieco uporządkowany bieg rzeczy. Stało się to w 2009 roku, kiedy Rosja odmówiła tłumaczyć strzałki w listopadzie. W tym samym czasie inne kraje to zrobić. To było wtedy, że różnica czasu z Ukrainą i wynosi dwie godziny. Konsekwencje takich decyzji były bardzo mieszane, a państwo wkrótce postanowił wznowić tłumaczenia strzałek.

Kot w lesie, który na opał

godzin praktyki tłumaczenie jesienią i wiosną urodziła więcej niż sto lat temu. UK po raz pierwszy przeprowadzić taką procedurę, choć sama idea takiej gospodarce nie jest własnością Brytyjczyków i Amerykanów, ale Benjamin Franklin. To zaskakujące, ale proces tłumaczenia shooter zakorzeniła się w wielu krajach na całym świecie (78 kraje dwukrotnie tłumaczyć strzały w roku). Ale ostatnio ma tendencję do porzucenia tej tradycji, więc w różnych krajach może dodatkowo zmieniać różnicę czasu. Ukraina, Rosja, kraje bałtyckie są w stanie pośrednim i nie dojdzie do ostatecznej decyzji. Ale w Gruzji, Białorusi, Tadżykistanu, Turkmenistanu i kilku innych krajach sąsiadujących z Rosją przejścia do „zima” czas odmówił przez długi czas.