517 Shares 7355 views

Smartfon Lenovo Vibe Z2: opis, cechy i recenzje

Dzisiaj omówimy telefon pod nazwą Lenovo K920 Vibe Z2. na rynku urządzeń mobilnych wydaje się nie tak dawno temu to stworzenie chińskiego producenta. Właściwie o urządzenie bardziej, porozmawiamy trochę później, i rozpocząć ten artykuł z krótkim wprowadzeniem do historii flagowego.

O „Lenovo” firm

Wszyscy pamiętamy, że producent „Lenovo” kupił firmę „Motorola Mobility”, a następnie uroczyście obietnicę, który wspomniał o plany na części rynku smartfonów. Dokładniej, chińska firma zdecydowała, jeśli można to tak nazwać, ujarzmienie z kilku segmentów, aby zapewnić zrównoważony dominacji nad innymi firmami. Jednocześnie, zgodnie z oczekiwaniami, „Lenovo” ogłosił swoją silną ambicję: chciała zająć nie mniej niż trzecie miejsce w sprzedaży co najmniej. Liczyć się z nagrodą pocieszenia zamiast (minimum!) Brąz chińska firma nie jest jeszcze dalej. Ten wariant de facto nie było nawet brane pod uwagę.

Pomimo tak pozornie nadmiernie ambitnego wydajności, firma ma wszelkie szanse, aby zrealizować swoje pragnienia w życiu. Obecnie istnieją oficjalne dane, które mogą nam powiedzieć o tym, „Lenovo” zamyka pierwszą piątkę na rynku smartfonów. Nie uważasz, że to jest naprawdę rezultatem, że jest wart naszej uwagi? Mimo to, będziemy oceniać powodzenie Sober producenta. Oczywiście, większość urządzeń sprzedawanych w Chinach jest w sprzeczności. Na terytorium Federacji Rosyjskiej mają najbardziej popularnych urządzeń, uszeregowane w A-series. Przesunięcie jest sytuacja, gdy na horyzoncie pojawił się szereg flagowy o nazwie Vibe.

modele analityczne

Nie tylko jedno urządzenie Lenovo K920 Vibe Z2 odpowiada bogaty asortyment produktów firmy. Jednym z urządzeń, które są częścią linii jest Vibe X. Jest to dość stylowy flagowym rozwiązaniem. Obecnie kosztuje około dziesięciu tysięcy. Prawdopodobnie urządzenie może być nazywany najlepszym w tym segmencie. Obsługuje obraz wyjściowy Full HD. Niemniej Vibe X nie jest jedynym rozwiązaniem.

W następstwie wręcz na korku idzie Vibe X2. Już z nazwy jest oczywiste, że to jest – nic, jako zwolennik poprzedniego modelu. Cena wyjściowy urządzenia mieści się w zakresie od piętnastu do siedemnastu tys. Ale nawet przy takiej wartości, urządzenie jest bardzo istotne i popularne nie tylko wśród naszych rodaków, ale także na arenie międzynarodowej.

Lenovo Vibe Z2 Pro, których cena na początku sprzedaży wyniósł 23 tysięcy rubli, jest w stałym deficytem. Produkowane smartphone zamudrennym jakiś sposób, z czasem magazyny salonach telefonii komórkowej nie wystarczy dla pełnoprawnym sprzedaży. Jako chiński producent będzie radzić sobie z tym problemem, nie powinniśmy się martwić. Więc po prostu pamiętać, że Lenovo Vibe Z2 Pro, których cena jest obecnie poleciał do 27 tysięcy rubli, nadal jest najtańszym spośród swoich konkurentów planshetfonom wyposażony w ekran o rozdzielczości HD.

Już w świetle zszedł wersję flagowego. Wielu nazywa go Lenovo Mini Vibe Z2, jednak ostatnie słowo z nazwy najlepszej Czyste, bo tak to jest ustawione, oficjalne źródła i przedstawiciele chińskiej firmy. Prawdopodobnie istnieją praktyczne powody takiego stanu rzeczy. W rzeczywistości, odpowiedź jest tylko jedno pytanie: czy telefon może być wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala, Christen nazwą Mini? Będzie to wyglądało co najmniej nielogiczne. Mimo to słowo wciąż ma miejsce w indeksie urządzenia. Oznacza to, że nazywa się tak: K920 Mini. Ale jest o wiele łatwiej umieścić urządzenie po prostu o nazwie Vibe Z2, czyli to, co widzimy.

Smartfon Lenovo Vibe Z2 Titanium zawdzięcza swoją nazwę dzięki zastosowaniu w budowie tylko materiałów metalicznych. Przed urządzeniem połączeniowym, które ma grubość tylko 7,8 mm i jest wyposażony w wystarczająco silny jakości aparatu (zintegrowana funkcja stabilizacji optyczna). W przeciwnym razie należy zauważyć, obsługuje dwie karty SIM, dostępność i wydajność 64-bitowy procesor Qualcomm rodzina, mocny akumulator, którego pojemność wynosi 3000 mAh. Koszt urządzenia – 20 tysięcy rubli. Ale cena jest uzasadnione, ponieważ w momencie podniesienia cen na wszystkich urządzeniach mobilnych. Tymczasem, zwracamy się do bardziej szczegółowej analizy.

powiązanie

Przedmiotem naszej dzisiejszej recenzji jest wyposażony w dużą liczbę różnych modułów, a teraz będziemy mówić o nich w sposób bardziej szczegółowy. Tak, że telefon działa w paśmie GSM, UMTS i LTE. Ten ostatni fakt oznacza publicznego dostępu do czwartej generacji sieci komórkowych. Cóż, w zasadzie, do odpowiedniego segmentu urządzenie cenie jest raczej regułą niż wyjątkiem. Sieci 4G pozwoli właściciel telefonu do udostępniania danych i ruchu internetowego z dużą prędkością. Teraz możesz szybko pobierać i przesyłać zdjęcia, muzykę, wideo i filmów. Nie zapominaj, że szybciej będzie interakcja z przeglądarką stron internetowych i w nim.

Międzynarodowa sieć

Nawiasem mówiąc, w Internecie. Dostęp do niej jest przez 3G i 4G standardów. Warianty z GPRS i EDGE. Ale lepiej jest, oczywiście, pierwsze dwa. Zapewnia wbudowany modem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można utworzyć punkt dostępu Wi-Fi. Na to będzie w stanie połączyć się z innymi użytkownikami swoimi urządzeniami w moduły komunikacji bezprzewodowej. Może to być smartfony na różne systemy operacyjne, tabletów i laptopów. Może być również podłączony do punktu dostępowego i komputera, ale tylko pod warunkiem, że nie jest zainstalowana karta sieciowa z modułem Wi-Fi.

Udostępnianie plików z innymi urządzeniami pozwala technologię Bluetooth. Tutaj jest wyposażony moduł w wersji 4.0. Bezprzewodowy jest w zakresie b, g i n. Jeśli aktywnie korzystać z poczty e-mail w celu wymiany komunikatów z innymi użytkownikami, prawdopodobnie zadeystvuete wbudowany w e-mail klienta. Synchronizować swój telefon z komputerem lub laptopem będzie poprzez microUSB przewodów – USB 2.0.

pokaz

Przekątna ekranu „Lenovo Vibe Z2” jest 5,5 cala. matrycą utworzone przez technologię IPS. Oznacza to, że użytkownik nie będzie musiał się martwić, szczególnie o tym, czy jego wzrok się pogarsza. Technologia IPS zmniejsza zmęczenie oczu, co pozwala na długi czas czytania e-książek z ekranu urządzenia, nawet w trybie nocnym przy minimalnym podświetleniem aktywowanym. Rozdzielczość ekranu 1280 przez naszych 720 pikseli. Dlatego, obraz przesyłany jako wyświetlacz HD. Przeniesiono do 16 milionów kolorów. Odwzorowanie kolorów jest dobre w ogóle, czcionek, a obraz nie blakną na słońcu. Jest dobry podaż jasności. Dotknąć pojemnościowy ekran typu. Jest funkcją „multitouch”. Obsługuje wiele jednoczesnych akcenty. Aby dodatkowo chronić ekran, można kupić w komórkowej wnętrz Etui dla Lenovo Vibe Z2.

kamera

Rozdzielczość aparatu głównego urządzenia – 13 megapikseli. Urządzenie sprawia, że bardzo dobre zdjęcia, a użytkownik ma możliwość zmiany ustawień, jakie uzna za stosowne. Obrazy uzyskane w rozdzielczości 4128 3096 pikseli. Jak wcześniej wspomniano, urządzenie posiada funkcję optycznej stabilizacji obrazu. Przypadku Lenovo Vibe Z2 pozwala na ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie pokrywają się z lampy błyskowej, soczewki umieszczonej po stronie komory głównej. LED flash, który ma dobrą moc. strzelanie wideo odbywa się w rozdzielczości 1920 przez 1080 pikseli. liczba klatek na sekundę – 30 sztuk na sekundę. Dodatkowa kamera znajduje się na przedniej stronie telefonu, jego rozdzielczość wynosi 8 megapikseli. Kochankowie zdjęcia selfie oczywiście będzie docenione.

chipset

Sprzęt z procesorem Qualcomm przedstawiono rodzinę. Ten model Snapdragon 410 pod nazwą MSM8916. Jako część chipsetu zatrudnia zaledwie cztery rdzenie, które są przewidziane między sprawnego funkcjonowania systemu operacyjnego. Ich maksymalna częstotliwość zegara o około 1,2 GHz.

pamięć

RAM – 2 gigabajtów. Nie zapominajmy, że część z nich obecnie zajmuje zazdrosny i chciwy rodzinę systemu operacyjnego zupełnie „Android”. Aby zapisać dane użytkownika dostępne 32-gigabajtowy pamięć długoterminową. W zasadzie, to nie jest tak mało. Głośność można zdobyć żadnych plików, książki elektroniczne, gry lub aplikacje, programy cache, muzyka, filmy lub filmy. To nie ma znaczenia w ogóle.

Podsumowanie i opinie

Co można powiedzieć, że właściciele tego modelu na swoje wady i zalety? Jak mówią klienci sprzężenia zwrotnego, ma następujące zalety:

  • dobry aparat główny z wbudowanym stabilizacji optycznej;
  • doskonała przednia kamera 8 megapikseli;
  • bardzo cienkie metalowej obudowie;
  • pracować z dwóch kart SIM;
  • dużą ilość pamięci długoterminowej;
  • potężny akumulator.

Jednocześnie właściciele urządzenia wskazują na obecność niektórych mniejszych i większych wad. Na przykład, wielu użytkowników zauważyło, że uchwała o przekątnej można zrobić więcej. Reszta właścicieli telefonu są następujące wady:

  • brak gniazdo microSD zewnętrznej pamięci;
  • wystający obiektyw aparatu.