319 Shares 9589 views

Jak zrobić aplikacje z bawełny z dzieckiem?

Klasy kreatywności – integralna część rozwoju i nauki dziecka. Nowoczesni nauczyciele polecają od wczesnego dzieciństwa, aby wprowadzić dziecko do różnych materiałów i technik. Ciekawy pomysł na wspólną pracę z dzieckiem – rzemiosło wykonane z wełny. Jak pracować z tym niestandardowym materiałem i co z niego zrobić?


Tajemnice rzemiosła wykonane z wełny

Wata, wata i róża są idealne dla kreatywności dzieci ze względu na ich bezpieczeństwo i dostępność. Te produkty higieny znajdą się w każdym domu. Zastosowania z bawełnianych dysków mogą być wykonane z kręgów stałych lub ich części. W razie potrzeby można wyciąć dowolny kształt z okrągłego przedmiotu obrabianego.

Użyj białej bawełny lub pomaluj ją farbą. Odpowiednie: palec lub gwasz. Aplikacja z kół bawełnianych jest wykonywana na kolorowej kartonie. W celu klejenia elementów na podłoże, weź klej PVA. Umieścić ją na blasku lub na podeszwie bawełnianej. Można zakryć całą powierzchnię kleju lub tylko kontur szczegółów aplikacji.

Kwiaty z wełny

Najprostszym ręcznie robionym rękodziełem przy użyciu poduszek bawełnianych jest rumianek. Używaj białych, miękkich kółek na płatki. Przyklej 5-7 dysków do podstawy tak, aby utworzyły kontur kwiatostanu. W środku kwiatu klej okrąg cięte z żółtego papieru. W razie potrzeby kleić łodygi i liście. Jeśli używasz bawełny kolorowej w tym statku, możesz zrobić gerberę, kwiat-półmrok i inny kwiat.

Aplikacja "Śnieżki" z bawełny jest romantyczna i delikatna. Aby to zrobić, weź niebieską lub zieloną kartkę z tektury. Z bawełnianych krążków wyciąć dzwonki na kwiaty. Puste mogą być białe lub malowane w miękkim, niebieskim kolorze. Klejaj kwiaty w przypadkowej kolejności na tle i narysuj łodygi piórem lub wyciąć z zielonego papieru. Twoja polana śnieżyc jest gotowa! W tej samej technice można wykonać bukiet z pierwszych wiosennych kwiatów.

Zwierzęta i inne zastosowania fantasy

Zastosowania z bawełnianych dysków są duże i delikatne. Różnorodność tematów jest ograniczona tylko przez wyobraźnię. Prowadzić kreatywną lekcję dla rozwoju fantazji. Zaoferuj dziecku wklejenie na kartkę kartą arbitralnie kilku kręgów wełny, a następnie dodaj je rysunkami lub elementami kolorowego papieru. W rezultacie należy uzyskać rozpoznawalne przedmioty i zwierzęta.

Jakie inne zastosowania kół bawełnianych można zrobić z dzieckiem? Spróbuj wykończyć koła, zmieniając rozmiar i szczegóły kształtu. Koty, psy, ptaki, biedronki i motyle – wszystkie te zwierzęta są popularne wśród wielu dzieci. Spróbuj zrobić je z bawełny. Jednocześnie kawałki kleju wełny nie płaskiej, ale tylko wzdłuż konturu, tworząc niezbędną objętość. W tej technice można wytworzyć technikę kwiatów. Spróbuj użyć poduszek bawełnianych do spódnic i sukienek. Z waty powstaną wspaniałe sukienki balerin, aniołów i księżniczki.