518 Shares 5749 views

Lush goździka z serwetki: kwiat, który nie wygasa

Ręcznie robiona serwetka z serwetki to dość prosty element dekoracyjny, który może służyć jako ozdoba na świąteczny stół, wnętrze pokoju lub dziecięca fantazyjna sukienka.

Takie proste rzemiosła są również odpowiednie do prowadzenia zajęć na temat kreatywności dzieci. Dzieci mają nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych, a także matki w domu, aby rozwijać delikatne umiejętności ruchowe palców dzieci. Kolorowe goździki (klasa mistrzów serwetek obejmują dosłownie kilka etapów).

Poniżej rozważymy podstawowe metody wytwarzania kwiatów papierowych, które symulują goździków.

Potrzebne narzędzia i materiały

Przede wszystkim należy przygotować podstawowy materiał, z którego będzie gołębiać: cienki papier. Najlepiej jest używać wielowarstwowych serwetek. Jednocześnie należy wybrać jedntonowy materiał o różnych kolorach. Nie jest konieczne monitorowanie dokładności wyboru koloru. Jednakże, kolorystyka, w pobliżu naturalnego, doda tylko kwiat do okularów.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich serwetek, możesz kolorować białe. To świetne dzieło jest lepiej wykonane z akwarelą, dzięki czemu można uzyskać płynne przejścia.

Piękny goździk z serwetki uzyskuje się, gdy kontury białych płatków są zabarwione fioletowym lub różowym długopisem. Aby zrobić łodygi, musisz przygotować zieloną serwetkę.

Co jeszcze trzeba:

 1. Ostre nożyczki.
 2. Zszywacz.
 3. Silny wątek.
 4. Klej PVA.
 5. Drut lub drewniane szaszłyki.

W zależności od miejsca, w którym zostaną umieszczone gotowe kwiaty, należy zadbać o koszyk, wazon lub papier pakowy.

Jak zrobić serwetkę z serwetek: najprostszym sposobem

Dla takiego goździka potrzebujesz kilku serwetek: od dwóch do sześciu. Każdy z nich musi być złożony z akordeonu i zerwany w środku nicią, taśmą lub taśmą.

Ważne jest, aby nie uszkodzić materiału (nie naciąć nici). Aby uzyskać spektakularne nierówne krawędzie goździka, należy wyciąć oba końce otrzymanego prostokąta nożyczkami tak, aby ostre krawaty wychodziły (jak na zdjęciu).

Pozostaje tylko dzielić wszystkie warstwy złożonych serwetek.

Goździk z "rozdartymi" płatkami

Jeśli z brzegu wszystkich serwetek zerwiesz wąską taśmę palcami, a następnie złożysz je akordeonem, krawatem i rozłożeniem, a następnie ząbek z serwetki będzie miał zupełnie inny wygląd. Jej płatki będą bardziej równe, ale nie tak ostre. Dodatkowo metoda ta pozwala wykonywać całą pracę znacznie szybciej.

Ten goździk z serwetki jest bardzo obszerny i bujny. Może być przyklejony do pudełka z taśmą klejącą lub klejem, a także przymocowany do linii rybackiej, nici lub łodygi.

Alternatywna wersja goździka

Poniższy rysunek przedstawia sekwencję działań, wykonując które można uzyskać bardzo piękną i bujną goździk.

Opisujemy algorytm bardziej szczegółowo:

 1. Kilka serwetek (4-7) składano na cztery kawałki i zszywano w środku zszywaczem.
 2. Aby utworzyć szablon. Mogą to być dowolne obiekty okrągłe (szkło, puszki) lub wycinane z grubej kartony w prawo.
 3. Zastosuj wzór do serwetek, okrąg i wynij kontur.
 4. Goździk na serwetkach, ręcznie robiony, może mieć nierówne krawędzie. Jeśli zdecydowano się pozostać na wersji z równymi krawędziami, powinny być lekko zmięte. Jeśli chcesz uzyskać wspaniały kwiat o dużej objętości, powinieneś wykonać cienkie nacięcia (dwa centymetry) wzdłuż całego konturu.
 5. Jeśli kwiat jest przyklejony do powierzchni, jej podstawa musi być szeroka i płaska. Jeśli konieczne jest przymocowanie trzpienia od kawałka drutu, konieczne jest utworzenie pętli z długimi "ogonami". W środku serwetek dwa otwory i przechodzą przez "ogony", a następnie skręć je.
 6. Następnie kolejno wszystkie warstwy goździka zmieniają się i tworzą trójwymiarowy kwiat, jak pokazano na zdjęciu.
 7. W ostatnim etapie weź szpikulkę lub mocny drut, przyklej krawędź drutu "ogony", a następnie owiń wszystko razem z zieloną serwetką i uszczelnij krawędź.

Takie paznokcie serwetek z własnymi rękoma można ozdobić liśćmi wycinanymi z zielonego materiału.

Jak zorganizować kompozycję

Goździki mogą być stosowane jako niezależny wystrój i w połączeniu z innymi kolorami. Zazwyczaj są one posadzone na łodygach i zbierane w bukiecie. Im bardziej w składzie kwiatów, tym bardziej atrakcyjny i pełniejszy.

Jako opakowanie jest odpowiedni zestaw klasycznych opakowań papierowych i taśm. Możesz połączyć z papierowymi kwiatami, które zawierają cukierki w sercu.

Bardzo interesujące i ekstrawaganckie kwiatki, zbierane w koszu winorośli lub papierowych probówek. W tym przypadku na spodzie znajduje się styropian lub gąbka kwiatowa, ozdobiona zielonym papierkiem. Ostre krawędzie łodygi są mocowane w tym wypełnieniu, a pusta przestrzeń jest wypełniona tkaninami z papieru i tkaniny.