297 Shares 3088 views

Pieczone ryby są smaczne i bardzo przydatne!

Ryby gotowane w jakikolwiek sposób to pyszne potrawy dietetyczne, oprócz tego niezwykle przydatne. Ryby morskie, żyjące w warunkach naturalnych, spełniają wysokie standardy jakości. Jest bogaty w białka, zawiera w swojej kompozycji użyteczną i niezwykle ważną dla kwasów tłuszczowych ludzkiego zdrowia i witamin A, D, B12. Owoce wchłaniana przez organizm i wyjątkowo pożywne, owoce morza są jednym z fundamentów zrównoważonego, właściwego odżywiania człowieka. Dietetycy zalecają jak najszybsze wprowadzenie dań rybnych do swojej diety.

Ryby, jak wiesz, gotuj, gulasz, piec. Ale nawet ci przodkowie doskonale wiedzieli, że podczas pieczenia w żywności wiele substancji bardziej użytecznych niż na przykład podczas pieczenia. Pieczone ryby są doskonałym źródłem fosforu, białka i jodu, a ponadto są doskonałe dla wielu dań.

W domu ryby pieczone są tylko w folii, uprzednio rozmazane olejem roślinnym. Przed pieczeniem należy ją szarpać, oczyścić skale, skrobaki usuwać i dokładnie umyć. Następnie, ze wszystkich stron (i wewnątrz), jest pocierana solą, posypana pieprzem, a następnie wewnątrz tuszy, wstawia cebule pocięte do pierścieni. W ryby można umieścić inne warzywa, do kogo lubisz. Aby ryba była równomiernie pieczona, można lekko wyciąć boki.

W opakowanym kształcie jest wkładana do blachy do pieczenia i wstawiona do piekarnika. Po około 10 minutach (a dla dużych ryb 25-30 minut) jest odwracana i pieczona po drugiej stronie. Gotowość jest sprawdzana przez mecz lub przez wiązkę: jeśli mecz wejdzie delikatnie – naczynie jest gotowe. Pieczone ryby Jest uzyskiwany w jego własnym soku, a jednocześnie zachowuje wszystkie najcenniejsze.

Do gotowania ryb w przyrodzie, po wszystkich zasadniczych procedurach patroszenia (skale nie są w tym przypadku usuwane, pozostaje w glinie wraz ze skórą) i ubierać warzywa, pokrywa się gliną, uprzednio zmieloną wodą aż do lepkości. Ogień w tej chwili powinien spalić się do stanu palących się węgli, gdzie leżą ryby pokryte gliną. Clay nie dopuszcza spalania ryb, ale w całkowitym czasie jego przygotowania potrwa 20-30 minut.

Najbardziej smaczne pieczone ryby pochodzą od karpia, leszczyny, amorek, karpia. Można wypiekać szczupak, okoń lub okoń szczupak, ale należy je zarezerwować na szaszłyk z szałasu.

Cóż, teraz, kilka przepisów na pieczenie ryb.

Ryba zapiekana w soli

Produkty:

1 kawałek dużych ryb, całych (na przykład okoń szczupaka, pstrąga, dorado lub morskiego)

Słodka sól morska

2 białka jajka

Skórka cytrynowa

Na gronie koperek i pietruszki

Sposób przygotowania:

Ryba do mycia, jelita, usunięcia skrzela (z łusek nie może być czyszczona) i wysuszona serwetkami. Umieść zieleniny w brzuchu ryb (w całości). Połącz solą w misce z białymi bitami i skórą z cytryny. Niech stoją wynikowa masa podobna do pasty. Przykryj szmat folią, układaj część soli i rozdaj ją do wielkości ryb. Połóż ryby na "pióro" z soli i przykryj resztą masy. Piec przez około 25-40 minut (w zależności od wielkości ryb) w piecu, podgrzany do 200 ° C. Sól tworzy twardą powłokę, która jest w stanie utrzymać sok, smak i aromat ryb. Przed podaniem należy ostrożnie wylać i usuwać sól. W ten sposób pieczone ryby okazują się pyszne, delikatne i umiarkowane solone.

Ryba zapiekana w śmietanie

Składniki:

500 g filetów rybnych

6 sztuk ziemniaków

200-250 gr śmietany

1 łyżka. Łyżka masła

Dill i pietruszka

1 łyżeczka curry i 3% ocet

Sól, kolendra, mielony czarny pieprz.

Przygotowanie:

Umyj filet w zimnej wodzie, pokroić w małe porcje, posypać solą, curry, kolendrą i czarnym pieprzem, posypać octem. Peel ziemniaki, pokroić na 4 części, soli.

Dokładnie posiekaną natkę pietruszki i koperek wymieszać z kwaśną śmietaną, wlać gotowy sos z ryb i umieścić w chłodnym miejscu przez 40-45 minut.

Marynowane ryby i ziemniaki należy układać w rozgrzanym piekarniku przez 200 godzin, przez około pół godziny.

Gotowi służyć do potrawy, posypanej posiekanymi ziołami. Udekoruj, jeśli jest to pożądane, plasterkami rzodkwi i ogórków.