239 Shares 9018 views

Grzyby marynowane – przepyszne przekąski

Jedna z najbardziej prostych i przystępnych receptur na marynowane grzyby piklowane pozwala zbierać jadalne grzyby.

Aby przygotować to wspaniałe naczynie, potrzebujesz 1 kg obrane i umyte grzyby, 7 groszek papryki słodkiej, 10 g cukru granulowanego, szczyptę kwasu cytrynowego, 2 liści laurowych, szczyptę cynamonu. Jeśli nie lubisz cynamonu, nie możesz go dodać. Te marynowane grzyby przygotowuje się w marynacie, która wymaga 5% ocet stołowy (250 ml) i soli (10 g). Obudowa emaliowana jest wypełniona wodą, do której dodaje się ocet i dodaje się sól. Marynata zostaje wrzucona do wrzenia, po czym wlać do niej przygotowane grzyby. Grzyby marynowane są gotowane na małym ogniu, aż spadną na dno. W marynacie dodać pozostałe składniki i ponownie doprowadzić do wrzenia.

W podgrzanych szklanych słojach ustawia się grzyby i napełnia je marynatą, aby nie dotarła do krawędzi szyi 1 cm. Puszki zamykano pokrywkami cyny i umieszczono w pojemniku z podgrzewaną wodą (70 ° C), po czym doprowadzono do temperatury 100 ° C. Banki Polietrovye powinny być sterylizowane 20 minut, litr – 0,5 godziny. Sterylizowane puszki są zwijane.

Do kolejnej receptury potrzebujesz 1 kg obrane i umyte grzyby, 7 groszek papryki słodkiej, 10 g cukru, 3 ząbki goździków, 10 g soli, szczyptę kwasu cytrynowego, szczyptę cynamonu, 100 ml 5% ocet. W szklaneczce rondel wlać do wody, którą dodaje się z solą i kwasem cytrynowym. Gotowane grzyby są przykryte w rondlu i gotowane aż do ugotowania. Gotowane grzyby wylewa się do durszlaka, aby odprowadzić nadmiar wody. Następnie grzybki są rozmieszczone w podgrzewanych słojach i wylane wcześniej przygotowanej marynaty. Przygotowuje się w następujący sposób: wlać wodę do szkliwa szklanki, którą dodaje się z cukrem i solą. Marinade zostaje wrzucony do wrzenia. Przyprawa i ocet dodaje się do wrzącej wody. Przygotowane grzyby zalać wrzącą marynatą i przykryć pokrywkami. Grzyby marynowane rozprowadza się w naczyniu z ogrzewaną wodą (70 ° C) i doprowadza do temperatury 100 ° C. Ban polilitrovye sterylizuje 0,5 godziny, litr – 40 minut.

Wspaniałe prezenty lasu – grzyby piklowane – są bardzo smaczne, ale co, jeśli nie ma pasa leśnego obok domu lub sezonu grzybowego na podwórzu? Nie rozpaczaj na ten temat. W tym przypadku jest prosty sposób – grzyby marynowane pieczarki. Do ich przygotowania potrzebujesz pieczarek (najlepiej małych) – 2 kg; Do gotowania grzybów: szczypta kwasu cytrynowego, 200 g cukru, 40 g ocetu stołowego; Dla marynaty: 50 g soli, 9-10 groszek czarnego pieprzu, 4 liści laurowych, 200 ml ocetu (9%).

Grzyby piklowane, przepis na pieczarki, dla których musisz wybrać mniejsze, można w skrajnych przypadkach gotować i duże (ale nie zacienione) grzyby. W tym przypadku są one cięte na kilka części. Przygotowując sie do trawienia grzybów, wyciąć nogi, które mogą być później użyte do gotowania innych potraw.

Grzyby są napełnione przygotowaną wodą. Dodaje się go z solą, kwasem cytrynowym i 40 ml ocet. Wszystko to jest gotowane na małym ogniu przez 20 minut. Jednocześnie przygotowuje się marynarkę. Aby to zrobić w doniczce z wodą dodać cukier, pieprz, liść laurowy, sól. Po średnim ogniu marynata zostaje wrzucona do wrzenia. Gotować marynatę przez 5 minut.

Gotowane grzyby wlewa się do durszlaka. Grzyby umieszcza się w naczyniu z marynatą i gotuje przez 5 minut. Pod koniec tego czasu wlej do octu ocet i gotuj przez kolejne 3 minuty. Gorące grzyby marynowane na puszce (może być z nawijaniem pokrywy) i rolki. Takie grzyby nie mogą być zwinięte. Następnie należy je przechowywać w lodówce i jeść przez trzy dni. Te grzyby mają doskonały słodki i kwaśny smak.

Miłego apetytu!