868 Shares 7546 views

Ogród Aleksandrowski Petersburg. Historia tworzenia, lokalizacji

Istnieje miejsce nazwy znajome od dzieciństwa z książek i filmów. Te miejsca są Alexander Garden Sankt Petersburg i wiele atrakcji. Nie zawsze zdarza się, aby tam być, ale jeśli jeszcze uda się odwiedzić to miasto, wiemy, czego potrzeba, aby wykroić trochę czasu i trzeba zobaczyć słynne miejsca i, oczywiście, zna historię. Jeśli nie zawsze postrzegane spotkać wydajność naszych dzieci, ale świadomość, że on tu był i przeszedł zaułkach tego światła, daje poczucie satysfakcji.


Co to było na początku

Ogród Aleksandrowski Petersburg – stary ogród, który ma swoją historię związaną z historią samego miasta. Zaczyna się Admiralicji, który został wybudowany w stoczni, członek Admiralicji twierdzy. Jej rysunki zostały podpisane przez Piotra I, który sam był obecny na karcie.

Jak każdy Admiralicja twierdza otoczona była fosą wypełnioną wodą i Glacis – specjalnie oczyszczone z miejsca drzew, przez które przeciwnik nie może zbliżyć się do twierdzy niezauważone. Z biegiem czasu, Admiralicja jako twierdza straciła swoje znaczenie. Glacis przestrzeń stała się znana jako łąki wypasu i gdzie produkuje ćwiczenia wojskowe.

W czasie wakacji, nie odbyły się masowe uroczystości, dla których zostały zainstalowane budki, wzgórza na nartach, karuzela, targi odbyły. Gdy cesarzowa Elżbieta kanał kazano być regularnie czyszczone, a obszar, aby utorować łąki. Pełni wykonywać tej pracy było możliwe tylko pod Katarzyny II.

Paul postanowiłem przywrócić Admiralicji fortecę i poczyniła pewne renowacji tutaj, w wyniku którego zostały wymienione w kolejności umocnień, powiększony i ufortyfikowanego kopiec darni.

Lokalizacja Alexander Garden w Petersburgu

plan miasta Petersburg pomyślany przez Piotra I w postaci trzech promieni wychodzących z centralnego punktu – Admiralicji. Dwie belki, planowane jeszcze w pierwszym cesarzem, reprezentowana Newskiego i Voznesensky Prospects. Trzeci ray, nowoczesny Gorokhovaya Street, pojawi się w 1736 roku.

Te trzy belki pochodzące z Admiralicji, wspólne olbrzymi łąkę na trzech kolejnych obszarach: Admiralicji, Izaaka i Pietrowski. Innymi słowy, Admiralicja, wraz z Alexander Garden – to historyczne centrum miasta.

Naturalnie, koncentruje się wokół ogrodu głównych atrakcji „Jeździec miedziany” Katedra św Izaaka, Pałac Zimowy, budynek Admiralicji, Senatu, Synod, Palace Square, budynek burmistrza, dom Lobanov-Rostovsky i, oczywiście, Znajdź go w prosty, Ogród Aleksandrowski zająć w Petersburgu Admiralicji Prospect: 1.

bulwar

Miasto szybko rosła. Northern Capital stał się centrum stosunków międzynarodowych i oblicze imperium. To właśnie tu przyszedł ambasadorów ze wszystkich krajów. Admiralicja dzielnica stopniowo stała się centrum miasta. Cesarz Aleksander I postanowił wyeliminować fortecę. W tym celu kazał budynek Admiralicji dać świecki pogląd, że pasuje do zespołu miasta.

Przed rozpoczęciem przebudowy Aleksander I wydał dekret, aby stworzyć receptę wokół budynku Boulevard, która ostatecznie miała stać się prototypem Alexander Garden w Petersburgu. Na trzech stronach Admiralicji musieliśmy przejść trzy ścieżki, wzdłuż której są sadzone z czterema rzędami drzew. Przywództwo tego upoważnione angielski ogrodnik Gould.

Na bulwarze oddano zielone ławki na projekcie Ruskiej. Oświetlenie zostało przeprowadzone z 50 lamp naftowych. Cały teren został ogrodzony, a następnie wprowadź bulwar przez kołowrotki mogą być chronione przez strażników. Każdy trawnik był otoczony granicy z barów. kawa i herbata domy zostały zbudowane. Bulwar stał się ulubionym miejscem dla mieszczan spacer.

Podział Alexander Garden

Inicjatorem załamania ogrodzie na terenie bulwaru był admirał S. A. Greyg, projekt krajobrazu zaprojektowany przez botanik Eduard Regel. Początek zakładce Garden czasowym do dnia rocznicy – 200. rocznica urodzin cesarza Piotra I (1874). Wzięło w nim udział przez cesarza Aleksandra II, który, którego nazwa i nazwany na ogród.

Wiele pracy zostało przeprowadzone w ciągu dwóch lat: rozszerzony działki obsadzone dużą liczbę drzew i krzewów, ustawione nowe ławki wykonane z żelaza. Uroczyste otwarcie odbyło się w 1874 roku. Z biegiem czasu, ogród nabiera nowych elementów, które ukształtowały jego unikalny wygląd. Sześć lat później, pod kierunkiem architekta L. Geschwenda został zbudowany „taniec” fontanny w ogrodach Alexander w Petersburgu, który jest symbolem miasta.

Pod koniec XIX wieku w parku pomników W. Żukowski zostały otwarte, M. Lermontov, Mikołaja Gogola, M. Glinka, N. Przhevalsky. Po tej częściowej rekonstrukcji ogrodu została przeprowadzona. Prace prowadzone były pod kierunkiem architekta Fomin. wycinanie porośniętych drzewami została przeprowadzona, odcięte koronę, grządek i wzrosła ogrodów.

Jak się tam dostać

Po rewolucji, ogród został przemianowany na kilka razy, ale w końcu stało się znane jako pierwsza – Alexander. UNESCO, Organizacja Alexander Garden uznany za światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak dostać się do Aleksandra Gardens w Petersburgu? Jest możliwe, aby dostać się do metra. Aby dostać się do stacji „Admiralicji”, z którego przejść do małego ogrodu. Ale nie mylić Alexander Garden od ALEXANDROVSKY Gardens, który znajduje się na stronie Piotrogrodzie.