395 Shares 9300 views

Mishor: atrakcje, zdjęcia i opis

Mishor – jeden z najcieplejszych kurortów na południowym wybrzeżu Krymu. Takie stwierdzenie nie jest subiektywna. Potwierdzają to wyniki badań meteorologicznych. Jednak nie tylko komfortowy klimat przyciągają przepływy turystów. Przekonajmy się, co słynny Mishor? Atrakcje, zdjęcia i opis interesujących miejsc będą rozpatrywane dalej.

Co jest Mishor?

Między Liwadii i Cape Ai-Todor, w odległości 12 kilometrów od Jałty rozciągnięte Mishora wybrzeża. Przez osady jest w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch niewielkiej miejscowości Koreiz i Gaspra. Mishor znajduje się pomiędzy nimi. Stąd nazwa miejscowości, która jest w dosłownym tłumaczeniu z tureckiego gwarze jako „średnią wsi.”

Obecnie Mishor oficjalnie nie oddzielne rozliczenia. W 1958 roku została uznana za integralną część Koreiz. Powodem tego nie była dostrzegalna granica między dwoma wioskami i małym obszarze terytorialnym, który zajmuje Mishor.

Ai-Petri

zaczniemy badać Mishor i atrakcji kurortu najbardziej znanych gór w regionie – Aj-Petri. Naturalne wzgórze, najwyższy punkt, który jest 1234 metrów nad poziomem morza, jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów.

Grzbiet górski rozciąga się na dystansie 25 kilometrów od gniazd połykać do Cape Ai-Todor. Na szczycie znajduje się największa liczba mglistych dni w roku w całym regionie. Między innymi, Ai-Petri ma status ośnieżonym szczytem Krymu. Stały pokrywa lodowa zniknie tutaj, nawet w późnej wiosny. Grubość cap śnieg w niektórych miejscach, gdy licznik może dotrzeć.

Biorąc pod uwagę Mishor i atrakcji tego miejsca, warto zauważyć, że Ai-Petri przyciąga turystom możliwość zorganizowania jakość zimowej rekreacji. Położyłem się na szczycie wielu stoków narciarskich, które różnią się w zależności od stopnia skomplikowania. Dla turystów tutaj są wyciągi orczykowe. Na górze Aj-Petri skoncentrowany masę punktów, gdzie można wypożyczyć narty, snowboardy, sanki, zestawy narzędzi.

Miskhor parku

Kontynuując przestrzegać zabytków z Mishor (Krym), nie może ignorować lokalnej Arboretum. Jest to nie tylko zabytek sztuki ogrodowej. Tu koncentruje się liczne projekty mistrzów architektury koniec 17 wieku.

Mishor centralny obszar parku jest ozdobiona słynnej alei palm. Według danych historycznych, ale również położył książę Naryshkin, którzy są powołani na czas znajdował się w pobliżu obszaru reprezentowanego.

Jaki obszar zajmuje park w Mishor? Atrakcje samodzielnie stąd jest niezwykle trudno obejść w ciągu jednego dnia. Ponieważ lokalne sztuczne ogrody położone są w kolejności 21-th ha. W taki imponujący obszar skupia ponad 100 pojedynczych gatunków drzew i krzewów. Wielu z nich są egzotyczne dla regionu.

znane rzeźby

W okresie carskiej Rosji Mishor jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych sądu szlachty, urzędników, dygnitarzy i obszarników. Ponieważ teren przy imponujących stóp zamienił się w ośrodku dla arystokracji, tutaj poszliśmy słynnych rzeźbiarzy i architektów.

Jeden z najbardziej znanych utworów tego regionu jest rzeźba „Syrena” odlany w brązie i zainstalowane w płytkich wodach w pobliżu wybrzeża. Autorem dzieła jest akademik AG Adamson. Później, przez rzeźbiarza został jeszcze ustawiony inny pomnik, zwany „Dziewczyna Arza i rabusia Ali Baba”.

Powyższe kompozycje to oryginalna karta w Mishor. Atrakcje koniecznie odwiedzane przez turystów, którzy przyjeżdżają po raz pierwszy w tym regionie.

Yusupov Pałac

Przeglądając Mishor, atrakcje miejskie, warto zwrócić uwagę na Yusupov Palace, w której odbywają się elegancki hotel, a także nowoczesne centrum biznesowe. Ta sama kompozycja architektoniczna jest realizowany w starożytnym stylu neoromańskim. Prześledzić tutaj i wpływy włoskiego renesansu.

Podejścia do konstrukcji głównej pałacu zdobią rzeźbione marmurowe schody, przed którego rzeźby bohaterów mitologii greckiej. Wszystkie prace prezentowane na terytorium, są wynikiem prac niemieckich i włoskich mistrzów, którzy pracowali tu w połowie 19 wieku.

Yusupov Pałac słynie z parku, który jest utworzony z drzew reliktowych i ozdobione drobnymi basenów. Skład, który zajmuje powierzchnię 16,5 ha, jest dziełem słynnego mistrza architektury Karla Kebaha.

Jasna Polana

Nadal recenzję Mishor, atrakcji. Z dzieckiem będzie ciekawe do odwiedzenia pałacu Jasnej Polany. Ta ostatnia jest wykonana w tradycyjnym angielskim stylu architektury i jest jednym z najstarszych budynków na terenie południowym wybrzeżu Krymu.

Pałac jest nieruchomość, która znajduje się w pobliżu wybrzeża morskiego. zabytek architektoniczny otacza malowniczy ogród, utworzoną z egzotycznych palm i cyprysów. ścian budynku bluszcz i róże.

Haraksky parku

Obszar zajmowany przez Haraksky Park, jest jednym z najgorętszych punktów na Krymie. Dlatego od początku sezonu wakacyjnego tradycyjnie rozliczane w pobliżu turystów, którzy przybyli do regionu krajów o gorącym klimacie.

W odniesieniu do architektury parku, tu umiejętnie łączy rzeźby i projektowania krajobrazu. Na terenie jest skoncentrowana około 200 odrębnych gatunków krzewów i drzew. Odwiedzający park zawsze przyciąga altana, która jest wykonana z 12 marmurowymi kolumnami w środku którego znajduje się fontanna.

„Dulber” Pałac

Elegancki pałac, którego nazwę tłumaczy się jako „piękne”, został zbudowany na zlecenie księcia Piotra Nikołajewicza. budynek główny projektant rozsławione Krasnov, który pracował przy realizacji kompozycji w okresie od 1895 do 1897 roku.

„Dulber” Pałac to budynek czterokondygnacyjny z asymetrycznych form architektonicznych. Struktura ma około 100 pojedynczych pokoi. Pałac jest ozdobiony srebrnymi kopułami i blankami parapety. Na powierzchni ścianek realizowanych złożone kompozycje mozaiki.

W rezultacie,

Więc spojrzał na jakim słynnym Miskhor. Atrakcje, zdjęcia i opis, które są reprezentowane w materiale niezmiennie powodują żywe zainteresowanie wśród turystów, którzy przybyli do tego regionu w okresie wakacyjnym. To dzięki tych miejscach Mishor stał się znany daleko poza Krymie.