282 Shares 2643 views

Przepis na pyszne ciasto wielkanocne dla dobrej gospodyni

Obowiązkowe atrybut uroczystości świąteczne ciasta wielkanocne są. Każda szanująca się gospodyni z góry uroczystości Zmartwychwstania rozpoczyna przygotowania, dzięki czemu przygotowanie ciasta w całej tajemnicy. Przepis na pyszne ciasto Wielkanoc ma swoje dziwactwa. sekrety gotowania przekazywana z pokolenia na pokolenie. Bo tylko domowe ciasta może naprawdę podobać w jasnym wakacje. Gospodyni mógł piec przez krewnych i przyjaciół najsmaczniejsze ciasto wielkanocne, wymaga dużej liczby jaj, dużo cukru i masła.

przedwczesne ciasto
Przepisy na Wielkanoc wielką różnorodnością potraw. Jednym z nich jest ciasto „dojrzewania”. Gotować trzeba trzy filiżanki mąki zmieszane z 200 gramów masła i jednej filiżanki cukru, jeden kubek gorącego mleka. Wtedy wszystko zagnieść. Otrzymany ciasto wlać nawet pół szklanki mleka, znamienny tym, że wstępnie rozwiązaniu drożdży (łyżeczka). Odstawić w ciepłe miejsce wszystkim do wymieszania. Potem trzeba wzbudzać 3 białka, żółtka połączyć z cukrem i szlifować. Otrzymaną kompozycję do prowadzenia ciasta. Następnie dodać rodzynki, pestki. Umieścić wynikowy ciasto na dobrze natłuszczonej lub maragarinom kształtu, a następnie umieścić go w piecu.

krem ciasto

Ten przepis jest pyszne ciasto wielkanocne ciekawy sposób na przygotowanie ciasta. Na to potrzebne 600 g mąki, 750 ml mleka zaparzania wrzenia. Wszystko to musi być dokładnie miesza się i chłodzi się nieznacznie. Rozstawione w drożdżach mleka (pyatdesyat-siedemdziesiąt g) dodaje się do ciasta na ciastka. Odstawić w ciepłe miejsce, by wzrosła. Następnie wlać pre-puree żółtka z cukrem i białka ubite jajko w nim. Wszystko dokładnie wymieszać i odstawić do ponownego wyrośnięcia. Po mieszaniu mieszaniny wzrasta, konieczne jest, aby wprowadzić ciepło stopione masło (700 g). Po tym, wszystko dobrze wyrobić, rozłożone na uprzednio nasmarowane i mąką formy podpylennym. Należy wypełniają połowę, a gdy mieszanina wypływa na brzegi szczotki powierzchnię żółtka oraz piec do gotowano w 180 ° C.

ciasto czekoladowe
Zazwyczaj gospodyni wytwarza się według standardowych przepisów, ale przepis jest smaczne Easter ciasto różni się od nich. Gotować trzeba 50 gramów drożdży rozpuścić w ciepłej wodzie, dodać do niej jeden i pół szklanki mąki. Po wzroście ciasta, ugniatać ją dokładnie. Następnie podłączyć 8 żółtka z cukrem i harówki, dodaj je do ciasta. Ponadto, nie jest ruszt migdały (dwa do trzech filiżanek), 100 g czekolady. Wlać pół szklanki czerwonego wina, 300 ml rumu. Dodaj pół szklanki kandyzowanych owoców (cytrynowym lub pomarańczowym) i przyprawy (cynamon, goździki 1 łyżeczka). Następnie umieścić ciasto w dobrze bitych białek. Otrzymaną mieszaninę wlewa się do formy, którą wcześniej ułożonego papieru olejem. I umieścić piec w bardzo gorącym piekarniku. Piec powinien być w temperaturze 150 stopni 60-90 minut.

Tak więc, każda kobieta sama może wybrać pyszny przepis na ciasto wielkanocne z niezliczonych i przygotowanych potraw zadowolić całą rodzinę na wakacje!