547 Shares 1592 views

Kakao (napoje) dostawców. Drink z proszku kakaowego: recepty

W zimie, byłoby pożądane, aby poprawić nastrój i odmłodzić. Doskonałym na to danie jest kakao (napoje). Wystarczy, aby napić się nią i rozweselić, nastrój. Czekolada i kakao są bardzo przydatne w aktywnej pracy fizycznej lub umysłowej, nazywane są również drobne antydepresanty. Napój rano zregenerować siły i odwagi, a wieczorem zwalczyć zmęczenie i stres. Oznacza to, że ci, którzy nie mogą pić kawy, będzie godnym substytutem kakao, które nie zawierają kofeinę.


Jak gotować klasyczny brązowy złoto

Aby przygotować ten napój, musimy „złoto” czekolada, wodę lub mleko i cukier. Które z kolei miesza się i rozcieńcza się gorącym mlekiem (kakao), lub niewielka ilość wody. Następnie ciecz, która pozostaje, musimy doprowadzić do wrzenia, rozcieńczone „shololadnoe złoto” i dodać z powrotem przywrócić do wre, mieszając. Można dodać do gotowego napoju alkoholu lub rumu, skondensowanego mleka, gałka muszkatołowa, wanilii lub cynamonu. Kakao (napoje), wypić najlepszą filiżankę doskonałej wielkości, z grubymi ścianami, które nie pozwolą na to, aby całkowicie i całkowicie ostygnie poczuć zapach i smak napoju. Podawać korzystnie ciasteczka, strudlem jabłkowego lub ciastek. Wcześniej, w czasach sowieckich, wiemy tylko kilka odmian kakao, z których jeden – „złota etykieta”.

Nowoczesne producenci smaczne proszku

Rosja teraz w sklepach można kupić wiele rodzajów „czekolady złoto.” Zwłaszcza w Moskwie. Dajemy kilka przykładów, ale niektóre z nich są ersatz. Na przykład, „Hot Chocolate”, „Tamba Czarny sojowy”, bardzo dobry meksykański w proszku, kakao ukraiński „Brumi”, „Van”, „MACCHOCOLATE” sprzedał się w Moskwie. W sprzedaży jest dobrze znany i etykietę „Gold”. Wszystkie proszki – bez żadnych dodatków, to prawdziwa „złota czekolada”, istnieje tylko kilka gotowych ersatz część, w której trzeba wszystko po prostu dodać wrzącej wody i może być pijany. Smakują dobrze, ale wyglądają jak nie częściej niż czystego kakao. Wcześniej w sprzedaży było dużo ersatz, których smak nie był tak dobry. Teraz kakao (napoje) producenci są już stara się produkować lepiej, bo nie ma konkurencji, a konsumenci po prostu przestać zakupem. Zamiast zysku sprzedawców otrzyma obrażenia.

Dlaczego jest to takie satysfakcjonujące napój

Napój ten jest dobry dla organizmu produkcji endorfin, hormonu szczęścia, jak to się nazywa. Czekolada jest przydatna do picia dla ludzi cierpiących na nadciśnienie. Po tym wszystkim, zawiera polifenole, zdolnych do zmniejszenia lepkości krwi, stabilizują ciśnienie krwi, zmniejszają prawdopodobieństwo ryzyka naczyniowego i choroby serca, a także pomóc w walce z depresją i stresem. Kakao (napoje) zawiera teobrominę, które mają dobre działanie moczopędne. Jest bardzo mały, prawie bez kofeiny, ale dużo miedzi, żelaza, magnezu i wapnia. W porze lunchu zaleca się pić z miodem i suszonymi owocami. Jako części „Gold” czekolada zawiera pigment zwane melaniny, pochłania promieniowanie cieplne i zabezpiecza skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, w celu uniknięcia oparzeń słonecznych i promieni podczerwonych. Ale musimy pamiętać, że chwila: 100 gramów napoju są już 400 kalorii. Z tego powodu trzeba uważać tych, którzy oglądają ich wagę, przy użyciu tego napoju.

Przepisy na czekoladowym złota

Teraz mamy kilka drinków z proszku kakaowego. Przygotować, na przykład z mlekiem skondensowanym i czekolady. Wymagamy następujące składniki: dwie łyżki stołowe kakao, 500 ml mleka, smak – skondensowane mleko, 20 g ciemnej czekolady do dekoracji – cynamon lub czekolady żetonów. Przygotowanie: podgrzać mleko, a następnie dodać kakao i kawałki „kasztan”. Że nie ma grudek, wymieszać trzepaczką. Kolejny etap – doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia. Teraz dodać i wymieszać mleko skondensowane. Pozostaje wlać do miseczek i ozdobić do smaku: cynamon lub czekoladowe wióry. Przygotować kakao z mlekiem. Składa się ona z 20 g proszku 400 ml mleka, 20 g cukru, jeśli jest to pożądane – gałka muszkatołowa, wanilia lub cynamonowego. Receptura preparatu jest bardzo podobna jak w pierwszym przypadku. Do stosowania przez dzieci wspólny kakao (napoje) rozpuszczalnej. Oni naprawdę się podoba. Składa się z waniliny, sole, cukry, proszek "czekolada Gold" wzbogacenie substancje foliowy, kwas pantotenowy, biotynę, niacynę, witaminę B12, B6, B2, B1, C i E.

Napoje otrzymane z kakao, receptury eksperymentalny

Każdy przepis ma na likier kakaowy naturalny, ale można zastąpić go z konwencjonalnego proszku. Dokonywanie „frappuccino”. Wymaga to następujące produkty: masa kakaowa – dwie łyżeczki espresso dwukrotnie – 20 g, 10% śmietanki – 350 ml do siebie – cukrowe. Podgrzewany krem, ale nie doprowadzić do wrzenia. Dodaj do nich kakao i kawy, a następnie – cukru. Doprowadzić do wrzenia, a ostatni – kubki wycieku.

Teraz „Chocolate Gold” z lodami. W tym celu musimy: cukier – 20 g startego kakao – jedna łyżeczka mleka – 100 g, masło śmietankowe – 50 gramów. Gotowane w bardzo prosty sposób: umieścić w szklance lodów i dodać ostuzhennoy kakao. Wszystko pić przez słomkę.

Gotowanie „brązowy złoto” z jajkiem. Składniki: cukier – 25 gramów wody – 30 g, masa kakaowa – łyżeczka, mleko – 150 gramów, w połowie jaja. Pokonać żółtka z cukrem, a następnie dodać kakao napój przygotowany i ogrzewano jednocześnie mieszając.

Dlaczego pić kakao, jego historię

Kakao (napój) ma swoją uprawę kultury w Meksyku. Jej mieszkańcy, którzy byli Aztekowie używali go tak: z których owoce były ziemię, najpierw dodaje się bardzo ostrych przypraw, w niektórych przypadkach – miód, wykonane pachnący napój, który miał nazwę „chokolatl”. Nie wiadomo, choć jest to, czy nie, ale Inca cesarz Montezuma pił codziennie napoju 50 miski i był niezwykle radosny, miał dużo energii i siły. To jest tak cenione przez Azteków, że długie owoce kakaowca były jednostek monetarnych. Na przykład, ponad 500 nasion „brązowy złoto” może, trochę lub dużo, kupić niewolnika. Konkwistadorzy z Hiszpanii, który wygrał w Meksyku w 16 wieku, jego król przyniósł owoc „Chocolate Gold” i powiedział, jak jest ona wykorzystywana Azteków. Przez długi czas był to przywilej królów. Ale po 150 latach kakao to było w modzie dla wszystkich krajów Europy. Popularnie jest teraz, tylko nazwa została zmieniona.

kakao w proszku recepty

Bardzo często do tego, że nasz napój stosować kakao w proszku, ale jest inaczej. W sklepach to najczęściej w postaci paczek, jest popularny do użytku domowego, jak to łatwo rozpuszczalny. W niektórych szkołach można spróbować go z naturalnym kakao w proszku. Proszek ten jest bardzo wysokiej jakości, ma dużo oleju, dużo bardziej niż w konwencjonalnym kakao, które można kupić w sklepach. W swojej naturalnej postaci – proszek nierozpuszczalny, a to musi się gotować. Różni się ona bardzo prosta: jeśli pocierać ją między palcami, to do nich, nie kruszą się jak kurz. Większość osób woli przygotować proste napoje z proszku kakaowego. Przepis jest następujący. Musimy te składniki: cukier – dwie łyżeczki brązowego „złota” – jedna łyżeczka, wrzącej wodzie – pół szklanki mleka – 11 mililitrów. Wprowadzane są do kubka kakao i cukier, gotować pół zbiornika wrzącej wody, wymieszać, uzupełniane z mlekiem, częściej – surowe. Można zagotować mleko z kakao.

Herbata na zimno: przepis
300 shares 5210 views
Faszerowane udka: przepis
535 shares 4509 views
Deser twaróg i banan: Wariacje
842 shares 6992 views