553 Shares 1860 views

Napój jęczmienia: korzyść i szkoda

Chcemy Ci opowiedzieć o niezasłużonych zapachach, ale smacznych i zdrowych napojach z jęczmienia. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu dostarczonych przez nas informacji zgodzisz się, że napoje jęczmienne powinny mieć honorowe miejsce w menu każdej osoby, która stara się dbać o jego zdrowie.

Podobnie jak w przypadku dowolnego produktu, napoje z tego płatka mają pewne przeciwwskazania. Jest ich bardzo niewiele, ale nadal nie boli, aby się o tym dowiedzieć.

Co więcej, postaramy się przedstawić Państwu szczegółowo różne warianty napojów z jęczmienia. Korzyści i szkody nie zostaną omówione również przez naszą uwagę.

Długie zapomnienie nie oznacza, że produkt jest zły

Przez długi okres czasu zdaniem wszystkich rolników zbożowych zbóż była najmniej użyteczna i cenna z punktu widzenia analizy mikrobiologicznej. Jednocześnie uważano, że jęczmień perłowy, który jest produkowany z jęczmienia, jest produktem pustym i bezużytecznym. Co możemy powiedzieć o napoju jęczmienia? Korzyści i szkody tego produktu nie zostały nawet omówione. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że jego podstawowy koszt jest stosunkowo niewielki, aw latach głodu był to jęczmień, który stał się zwykłym gościem na stolikach potrzebujących ludzi. Ocalał biednych zarówno w czasie wojny, jak iw latach porażki.

Jęczmień jest całkowicie bezpretensjonalny w uprawie i rośnie prawie na terenie całej Rosji. A co jest zawsze pod ręką, jak wiadomo, jest zwykle postrzegane bez wielkiej pobożności. Ponadto bezpośrednia zależność diety od dobrego samopoczucia jest zbyt oczywista, a perła jęczmienia jest tradycyjnym daniem o ciężkich czasach. Ale wszystko płynie i wszystko się zmienia.

W ostatnich latach wzrosła zainteresowanie jęczmieniem jako pokarmem z kategorii "na zdrową dietę". Ten trend nie może się cieszyć. Dotykało nie tylko jęczmienia, ale także innych darów ziemi, w szczególności quinoa i shirits, którzy wrócili do naszych stołów pod egzotycznymi, obcymi nazwami – kinoa i amarantową. Przecież to dla rosyjskiego smaku – wcale nie ciekawość. Nawiasem mówiąc, oba rośliny są uważane za chwastów, a rolnicy z nimi ciężko walczą.

Napoje jęczmienne wracały do naszej diety nie tylko jako tanie substytuty porannej kawy i herbaty, a nie jako roztwory roślin leczniczych do leczenia lub odzyskiwania organizmu osłabionego tą chorobą, ale jako pełne składniki zdrowego menu dla wszystkich członków rodziny.

Przydatne właściwości

Napoje jęczmienia mają unikalne użyteczne właściwości. Przyczyniają się do poprawy pracy przewodu żołądkowo-jelitowego, oczyszczania układu pokarmowego z toksyn i toksyn. Jęczmień przyczynia się do wydalania cholesterolu, zapobiega powstawaniu kamieni w nerkach i pęcherze żółciowej. Jest hipoalergiczny, więc można go dodać do listy naczyń dla osób podatnych na reakcje somatyczne na różne rodzaje żywności.

Jeśli w swojej codziennej diecie dodajesz jeden z napojów jęczmienia, upewnij się, że w podeszłym wieku nie wystąpi otępienie starcze. Faktem jest, że jednym z unikalnych właściwości jęczmienia jest duża zawartość kwasu krzemowego, która rozkłada tlenek glinu, a stopy aluminium są aktywnie wykorzystywane do produkcji potraw i sztućców. Podczas kontaktu z nimi następuje reakcja chemiczna, w wyniku której aluminium w łatwo strawnej formie wchodzi do organizmu i osadza się w komórkach. Konsekwencją gromadzenia się szkodliwego metalu jest choroba Alzheimera.

Przeciwwskazania

Napoje jęczmienia praktycznie nie mają przeciwwskazań. Dwa ograniczenia dotyczą tylko następujących przypadków:

  • Nadmierna fascynacja zbóż może wywołać nadmiar masy ciała, więc diabetycy mogą jeść tylko po konsultacji z lekarzem prowadzącym. W podobnej sytuacji napój jęczmienny jest szkodliwy tylko wtedy, gdy pijany jest bardzo grube i duże porcje. Zawartość kalorii w jęczmieniu jest nieco gorsza od dowolnego podobnego zbóż.
  • Pacjenci z celiakią nie wykazują również jęczmienia. Zawiera gluten, iw tej rzadkiej chorobie białko glutenu zboża i jęczmień w tym, nie jest dzielone i nie trawione. To naruszenie wewnątrzkomórkowego metabolizmu powoduje poważne komplikacje dla zdrowia.

Kawa jęczmienna

Kawa z jęczmienia nazywa się surrogatem prawdziwej kawy. Jednak tak zwany napój kawowy "jęczmień" tylko smakuje jak kawa. W przeciwieństwie do teraźniejszości, nie pobudza układu nerwowego i nadaje się nie tylko do porannego posiłku, ale do picia przez cały dzień. Napój jęczmienia, którego użycie jest niekwestionowane, jest dozwolone nawet dla małych dzieci.

Kawa w ziarnku jęczmienia można kupić w sklepie, ale łatwo gotować samodzielnie. Nieelektryczne ziarna jęczmienia powinny być smażone na suchej patelni, aż do jasnobrązowej i mielonej na młynie do kawy. Z obliczeń oblicza się ziarna gruntu w młynie do kawy – jedną łyżeczkę na filiżankę wrzącej wody. Okazuje się, że brązowy gorzki napój, trochę jak kawa. Zwykle pić ją z cukrem i mlekiem lub śmietaną.

Napoje "jęczmień" i "złote uszy"

Te dwa drinki jęczmienia są analogami kawy mielonej. Są sprzedawane w regularnych supermarketach w sklepach spożywczych.

"Ucho jęczmień" zawiera pieczone ziemne ziarna jęczmienia i korzeń cykorii. Sposób zaparzania jest zaznaczony na opakowaniu. Zazwyczaj jeden duży kubek wymaga jednej łyżki proszku. Kawa jęczmienna jest gotowana w taki sam sposób, jak zwykle, w tureckim lub ekspres do kawy.

"Złoty Ear" to mieszanina ziaren jęczmienia i żyta. Przygotowuje się tak samo, jak "jęczmień" lub zwykła kawa.

Prawdopodobnie nadszedł czas, aby przestać traktować "Jęczmień" i "Złote uszy" jako tanie analogi kawy brazylijskiej. Napój "ucho jęczmienia" tylko w drodze zaparzania i kolor przypomina tradycyjną kawę. Właściwości i smak nie powodują powtórnej kawy, a korzyści zdrowotne znacznie przewyższają ten ostatni. Negatywne niekorzystne przejawy mogą wiązać się tylko z jakością surowców jęczmiennych iz tymi dodatkami, które zostaną włączone do napoju.

Napój słodowy

Napój słodu jęczmiennego jest prawdziwym magazynem witamin i użytecznych mikroelementów. Dla niego ziarno powinno być kiełkujące w ciągu jednego lub dwóch dni. Gdy tylko białe pędy zostaną wylane, zboże należy umyć i wysuszyć. Suche ziarna szlifować i zalać wrzącą wodą. Wlano w ciepłe miejsce przez 30-40 minut. Dla dwóch lub trzech łyżek łyżki jęczmienia gruntowego, półtora do dwóch szklanek wrzącej wody.

Ziarna kiełkujące można zebrać do wykorzystania w przyszłości i używać w razie potrzeby. Są one przechowywane jako całość iw formie ziemi.

Kissel

Jęczmień jarzyny jest produkowany zarówno z obranych ziaren, jak i z jęczmienia perłowego oraz z niewypałych. Proporcje są raczej warunkowe: jeden litr wody wymaga co najmniej 50 g jęczmienia. Jeśli lubisz gęstą galaretkę, wkładaj więcej.

Jęczmień zalany jest wodą i wrzucony do ognia. Po gotowaniu kolejne 20 minut gotuje się. Potem nalega i ochładza. Tylko napój z jęczmienia nieopiecznego jest filtrowany.

Jęczmień jelly dla Rosji jest tradycyjnym daniem. Wcześniej było parzone grube i jadło z oliwą, przyprawione szczyptą soli. Dzieci przygotowano słodką galaretkę z miodem lub jagodami.

Jęczmień jarzyny – to nie jest prymitywne danie z kilkoma opcjami. W drodze do przygotowania galaretki z jęczmienia można zrobić całą książkę, ponieważ ten napój można ugotować ze świeżych ziaren niesmielonych, a także z suszonych na sucho i z kiełkowania. Jest on wykonany z różnych gęstości, spożywa się słodko i słone, hodowane z mlekiem, olejem roślinnym , mięsem i bulionami warzyw.

Jęczmień jałowy ma dość neutralny smak, więc łączy się z wieloma produktami.

Na jej podstawie przygotowywane są mieszanki do karmienia niemowląt, jeśli matka ma własne mleko.

Mugitya, damaicha i pericha

Mugitya, damaicha i pericha to trzy nazwy tego samego napoju jęczmienia, bardzo popularne w Japonii, Chinach i Korei. Jest podobny do rosyjskiego, który w naszych sklepach jest sprzedawany pod nazwą "Lato".

Jest to kawa jęczmienna z całych, nierozgałęzionych, smażonych i mielonych ziaren bez dodatków w postaci proszku mlecznego, cukru lub konserwantów. Warzona jest jak zwykła kawa, ale przyrządzana jest do picia na zimno, w filiżance umieszcza lobule cytryny i lodu. Ten napój wytwarzany jest także jako szybko rozpuszczalny skoncentrowany proszek.

Mamy nadzieję, że artykuł był dla Ciebie interesujący. W tym badaniu zbadaliśmy napój jęczmienia, szkodę i korzyść, które przynosi do organizmu.