789 Shares 5287 views

Ciasto wątroba wołowa. Przepis na ciasto z marchwi wątroby

Ciasto z wątroby wołowej przygotowywany nie jest bardzo długi, ale okazuje się, tak smaczne, zdrowe i pożywne, że nie będzie mógł odmówić żaden z zaproszonych gości. Należy również zauważyć, że taki smakowity produkt nie wymaga stosowania produktów dziwne i drogie. W tym względzie, ciasto z wątroby wołowej jest bardzo popularny wśród współczesnych gospodyń domowych. Pomimo faktu, że to danie ma słodkie imię, musi doprowadzić do tabeli jako smaczne i aromatyczne przekąskę. Cóż, to jest odpowiedni dla napojów alkoholowych. Dlatego ciasto ubocznym często robić w święta i uroczystości.


Wyśmienite ciasto wątroby: krok po kroku (zdjęcie) receptury

To danie jest przygotowany w kilku etapach. Po tym wszystkim, zawiera trzy składniki: (wątroba ciastka, naleśniki) śmietany (mieszanina majonezu z czosnku) i nadzienia (rumiane warzywa). Dokładnie jak przygotować każdy z elementów, uważamy poniżej. Jednak, aby zacząć robić to danie powinno być pachnące i pyszne naleśniki. W tym celu musimy:

 • wątroba świeże mięso – 600 g;
 • cebuli; – 2 szt.
 • świeże mleko beztłuszczowe maksymalna – 500 ml (300 ml, to na resztę ciasta do maceracji przez produkt);
 • Światło przesianej mąki – 200 g;
 • Rafinowany olej roślinny – do smażenia ciast wątroby;
 • duże jajka – 3 szt.;
 • grzywny sól, ziele angielskie czarny – dodaj do smaku.

mieszanie baz

Ciasto z wątroby wołowej był szczególnie smaczne, jeśli wyrabiania ciasta wyłącznie na receptę. Wymaga to, by ponownie podroby, przemyto go dokładnie, dokładnie oczyszczone ze wszystkich dostępnych żółciowych, a następnie tnie się na duże kawałki, umieszczone w misce szkliwa i wlać świeże mleko. W tym stanie, wątroba powinna wynosić około 25-35 minut. Podczas tego krótkiego okresu czasu produktem ubocznym stracić całą gorycz, staje się bardziej delikatna i miękka.

Po wykonaniu powyższych czynności wołowiny wątroby należy kruszone w maszynce do mięsa razem z oczyszczonym cebuli. Ponadto, w powstałej zawiesiny należy dodać ubite jajka, świeże mleko w miarę możliwości, grzywny soli spożywczej, papryka słodka, i mąki przesianej świetlne. Wymieszać wszystkie składniki, trzeba uzyskać ładny ciasto, prawie takie jak na naleśniki.

Podstawy obróbki cieplnej

Aby zrobić ciasto z wątroby wołowej wątroby, powinien być identyczny do wypieku naleśników z 7-10 uboczny. Wymaga to, aby wziąć się żeliwną patelnię, wlać w małej ilości rafinowanego oleju i czerwoną poświatą. Ponadto, gorące Naczynia konieczne ruch kołowy przelać ciasto za pomocą zupy kadzi. Korzystnie, taka struktura miały gładkie krawędzie, o dużej średnicy (w przybliżeniu taka sama, jak w bębnie) i grubości pół centymetra. Po dolnej stronie placku wątroby rumiane należy natychmiast wyłączyć za pomocą noża i powtórzyć procedurę pieczenia. Wszystkie wyroby muszą umieścić na stosie płaski duży talerz i dokładnie ostudzić.

Niezbędne składniki na nadzienie

Zwykle ciasto wołowiny wątroby wątroba nie zawiera dodatków roślinnych. Jednakże, zdecydowaliśmy się skorzystać z tej opcji, ponieważ potrawy z podrobów dostać dużo smaczniejsze i bardziej aromatyczne.

Tak więc, musimy:

 • Marchew duże – 4 szt;.
 • żarówki białe cebule – 4 głowice;
 • Rafinowany olej z oliwek – do smażenia;
 • grzywny sól, ziele angielskie – aby dodać do smaku.

farsz gotowanie

Przepis na wątrobie ciasto z marchwi wymaga użycia wyłącznie z najświeższych i najbardziej soczyste warzywa. Po tym wszystkim, to w jaki sposób można dostać pyszne i pachnące farszu. Zatem produkty muszą być czyszczone, a następnie miele na grubej tarce (marchwi) i drobno CHOP (cebula). Potem chcesz umieścić warzywa na patelni na oleju roślinnym smak i smażyć na średnim ogniu na złoty kolor. Po wyłączeniu produktów pieca, należy dodać sól i pieprz do smaku.

Żądany produkt krem

Jak wspomniano powyżej, wątroba wołowa ciasto składa się z trzech elementów. Jak gotować dwa z nich, wiesz, co musisz zrobić, delikatny i aromatyczny czosnek krem. W tym celu musimy:

 • majonez średnią zawartość tłuszczu – 300 g;

 • szczypiorek duże – 5 szt.;
 • duże jaja kurze – 2 szt. (Do dekoracji);
 • pietruszka – do dekoracji.

Zrób pachnący krem

Przygotowanie takiego kremu jest niezwykle szybkie i łatwe. Po tym wszystkim, to zajmie tylko zmiażdżyć ząbki czosnku na drobnej tarce, a następnie wymieszać je z majonezem średniej zawartości tłuszczu. Należy również oddzielnie gotować jajka i przemyć pietruszkę. potrzebne będą te elementy do dekoracji gotowego ciasta.

Proces formowania naczyń

Wyśmienite ciasto wątroby jest utworzona w taki sam sposób jak konwencjonalne słodkich ciast deserów. Aby to zrobić, należy wziąć samolot, ale danie szeroki średnicy, a następnie umieścić na swojej pierwszej próbie produktu ubocznego. To musi być obficie nasmarowane czosnek majonez śmietanę, a następnie umieścić warstwę rumiane warzywa. Następnie, marchwi i cebuli chcesz zamknąć kolejny naleśnik wątroby i powtórzyć procedurę smarowanie. Wdrożenie tych działań powinno być tak długo, aż wszystkie ciasta, kremy i nadzienia nie skończy. W rezultacie, trzeba się wspinać dość wysoki i duży tort. Jej powierzchnia jest zalecane, aby w pełni płaszcz z majonezem, posypać tartym pięknie jajka i umieścić świeżych liści pietruszki.

prawidłowe Podawać

Po ciasta wątroby (stopniowe receptury z marchwi omówiono powyżej) jest całkowicie uformowana, musi znajdować się w lodówce i pozostawić tam przez co najmniej jedną godzinę. I to danie jest zalecany do szczelnie zakrywać ani głębokie naczynia, w przeciwnym razie wszystkie produkty, które są blisko, wchłania smak tego pyszne i zdrowe produkty.

Godzinę później, ciasto musi być całkowicie impregnowana czosnku śmietany, stają się bardziej miękkie i bardziej miękkie. Przed podaniem potrawy zaleca trójkąty pokroić na porcje, umieszczone w spodku lub naczyniu, a następnie natychmiast obecnych gości jak aromatyczne i pożywne przekąski. Smacznego!

przydatne informacje

Nie jest konieczne, aby gotować ciasto wątroby nadzieniem z marchwi, cebuli. Rzeczywiście, większość gospodyń domowych zrobić to danie tylko z majonezu i czosnku. Jeśli potrzebujesz obfite i pożywne ciasto, nadzienie może być stosowany jako nie tylko rumiane warzywa, ale także smażone grzyby.