726 Shares 5862 views

Teatr Bolszoj, gdzie? Historia Teatru Bolszoj

Najsłynniejszy teatr w Rosji i jeden z najbardziej znanych teatrów na świecie – wielki teatr. Gdzie jest główny teatr w kraju? No, oczywiście, w głównym mieście – w Moskwie. Jego repertuar obejmuje operowe i baletowe rosyjskich i zagranicznych kompozytorów klasycznych. Oprócz klasycznego repertuaru teatru jest stale eksperymentuje z innowacyjnych i nowoczesnych produkcjach. Historia Teatru Bolszoj jest bardzo bogata i połączony z nazwiskami osób ważnych dla naszego kraju. W marcu 2015 roku teatr występował 239 lat.

Jak to wszystko się zaczęło

Przodek Teatru Bolszoj jest uważany księcia potr Vasilevich Urusov był prokurator wojewódzki, a jednocześnie posiada własną trupę teatralną. Był jedynym, który wolno było organizować spektakle, maskarady, koncerty i inne rozrywki. Więcej niż ktokolwiek nie wolno angażować się w takiej sprawie, że nie ma konkurentów księcia. Ale ten przywilej jest nałożony na niego i obowiązku – zbudować piękny budynek dla firmy, która odbędzie się wszystkie widoki. Był towarzyszem nazwy Książę Maddox, który był cudzoziemcem, wykładał matematykę na wielkiego księcia Pawła – przyszłość rosyjskiego cesarza. Zakochuje się w show biznesie, pozostał w Rosji i uporać się z rozwojem teatru. Książę Urusov udało się zbudować teatr, jako posiadacza zniszczony teatr franczyzowej, a także obowiązku wybudowania budynku, przeniósł się do Maddox, co skutkuje tym, że zbudował Teatr Wielki. Gdzie jest teatr tworzony przez Maddox, znany na co drugim obywatela Rosji, znajduje się u zbiegu Placu Teatralnego i Petrovka.

Budynek teatru

Do budowy teatru Maddox wybrał ziemię, która należała do księcia Rostockiy że on i odkupił. Była to ulica o nazwie Piotra, jest to początek, tu i Big Teatr został zbudowany. Adres Teatr teraz – Plac Teatralny, 1. Teatr został zbudowany w rekordowym czasie, w ciągu zaledwie 5 miesięcy, nawet do naszych czasów ze wszystkich nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych jest niesamowite i wspaniałe. On opracował projekt budowy teatru buduje chrześcijańską Roseburg. Teatr był wspaniały wewnątrz, publiczność zdumiony swoim pięknem, a fasada budynku, a wręcz przeciwnie, był skromny, niepozorny i prawie nigdy urządzone. Teatr dostał swoją pierwszą nazwę – Pietrowski.

Teatr otwarciem

Budynek Teatru Bolszoj został otwarty w 1780 roku, w dniu 30 grudnia. Ten dzień jest pierwszym trupa wydajność we własnym budynku. Wszystkie dokumenty pisał tylko o otwarciu, mistrzów teatru i renomowanych architektów jako jeden rozrzuconych komplementy do budynku, opisując go jako ciało stałe, ogromny, zyski, piękne, bezpieczne i lepsze pod każdym względem najbardziej znanych teatrów w Europie. Gubernator miasta był tak zadowolony z budową tego przywileju, który dał Maddox prawo rozrywek, został przedłużony na kolejne 10 lat.

Wystrój

Przeprowadzenie pojęcia okrągły hol został zbudowany, tzw Rotunda. Sala była ozdobiona licznymi lustrami i pokryta czterdzieści dwa kryształowe żyrandole. On sam zaprojektował halę Maddox. Blisko sceny, jak oczekiwano, kanał dla orkiestry był położony. Najbliżej sceny były stołki dla gości honorowych widzów teatralnych i stojących, z których większość była właściciele zespołów zamkowych. Ich opinia była ważna dla Medox tego powodu zostali zaproszeni ubrać prób, po czym są one podane do dyskusji o nadchodzących występów.

W roku teatrze pokazuje około 100 spektakli. Kup bilety na jeden wydajności było niemożliwe, gdyż publiczność teatru kupił roczną subskrypcję.

Z biegiem czasu, frekwencja teatr pogorszyła, zyski stają się mniej, aktorzy zaczęli wychodzić z teatru, a budynek popadał w próchnicę. W wyniku dużej opery stała się publicznie i dostał nową nazwę – Imperial.

tymczasowy słońca

Historia Teatru Bolszoj nie zawsze było tak piękne, były w nim, i tragiczne chwile. W 1805 roku teatr spłonął po 25 latach jego istnienia. Zachowane tylko nośnych ścian i części. Rekonstrukcja rozpoczęła się dopiero w 1821 roku, kiedy Moskwa przeprowadzono odzyskiwanie przed inwazją wojsk napoleońskich. Głównym architektem, który został oddany do przywrócenia centralną część miasta, w tym teatru, był Osip Bove. Był innowatorem, zaprojektował ulice zaczął być zbudowany w inny sposób, a teraz stały się rezydencje z widokiem na ulicę, a nie wewnątrz sądu. Bove doprowadziły przywrócenie Placu Czerwonego, Alexander Garden, w okolicy, w pobliżu teatru. Przebudowa Teatru Bolszoj był najbardziej udany jego projektu. Nowy budynek został zbudowany w stylu empire. Według współczesnych architekta, niczym feniks powstał z popiołów Teatru Bolszoj.

Metro jest bardzo blisko do teatru, więc chodzić do teatru jest bardzo wygodne z dowolnego punktu Moskwie.

Przebudowa budynku teatru

Odbudowa teatru zaczęła się w 1821 roku i trwał kilka lat. Początkowo plan aktualizowane budynek teatru zaprojektowany przez znanego architekta Petersburgu Andrei Michajłow, gubernator Moskwy zatwierdził plan. Michajłow opracował budynek teatru w kształcie prostokąta, a portyk z kolumnami i ośmioma Apollo na rydwanie w górnej części portyku, sala przewidziana na okres do dwóch tysięcy osób. Osip Bove przerobiony projekt Michajłowa gdzie Teatru Bolszoj była niższa, zmieniono proporcje budynku. Beauvais nie zdecydował również zostać umieszczone na pierwszym piętrze z pawilonów handlowych, jak myśl, że jest brzydki. Hall stał się wielopoziomowy, dekoracja sali – bogaty. Niezbędne Akustyka budowlana zaobserwowano. W Beauvais był nawet bardzo oryginalny pomysł – aby kurtynę lustro, ale do realizacji tego pomysłu, oczywiście, jest to niemożliwe, ponieważ taka kurtyna będzie niezwykle trudne.

drugie narodziny

Przebudowa teatru została zakończona pod koniec 1824 roku, odnowiony budynek teatru został otwarty w styczniu 1825 roku. Pierwszy spektakl, w którym program był częścią baletu „Sandrilona” i napisany specjalnie na otwarcie teatru i Alyabiev Verstovsky prologu „Triumf Muz”. Beauvais był w centrum uwagi, publiczność powitała go gromkimi brawami na uznanie. Nowy teatr był po prostu niesamowity w swoim pięknem. Teraz teatr pod nazwą „Teatr Bolszoj Pietrowski”. Wszystkie spektakle teatralne były zawsze sukcesem. Teraz jeszcze bardziej genialny był Teatr Bolszoj.

Metro – najwygodniejszym sposobem, aby dostać się do Teatru Bolszoj. Najbliższa stacja do teatru – to „Teatr” stacja „Plac Rewolucji”, „Ochotnyj Riad” i „Alexander Garden”. Który z nich wybrać stację – zależy od punktu początkowego trasy.

znowu pożar

Na wiosnę 1853 roku w teatrze ponownie zapalił, był bardzo silny i trwał przez dwa dni. Niebo jest tak owiana czarnego dymu, który był widziany we wszystkich zakątkach miasta. W Teatrze Kwadrat topiony cały śnieg. Budynek spłonął prawie całkowicie, pozostawiając tylko ścian nośnych i portyk. Ogień zniszczył scenografię, kostiumy, biblioteka muzyczna, instrumenty muzyczne, wśród których było rzadkie przypadki. Po raz kolejny zniszczony przez ogień Teatru Bolszoj.

Gdzie jest teatr, nie trudno znaleźć, znajduje się na placu Teatralnym, obok niej wiele atrakcji: Mały Teatr Dramatyczny, Teatr Młodzieżowy Teatr Szkoła Shchepkin, Kabaret „Metropol”, Domu Związków, Ochotnyj Riad, Department Store, naprzeciwko teatru jest Karl pomnik Marks.

prace renowacyjne

Architekt, który był zaangażowany w odrodzeniu teatru do życia, był Albert Cavos, na jego projekt zbudowany Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. Niestety, ten architekt przetrwało niewiele informacji. Pieniądze na odbudowę teatru nie było wystarczająco, ale prace postępują szybko i trwało nieco ponad rok. Teatr został otwarty w dniu 20 sierpnia 1856 roku, obecnie został nazwany „Great Imperial Theatre”. Spektakl premierowy odbudowanego teatru opery „Purytanie” przez włoskiego kompozytora Vincenzo Belliniego. Dla nowego teatru miał inny stosunek. Mieszkańcy myśleli, że był wspaniały i dumny z niego, jak dla inżynierów i architektów, niektóre z nich uważało, że rekonstrukcja przeprowadzona Kavos, bardzo różni się od tego, co teatr pomyślany Michajłow i Beauvais, zwłaszcza na elewacjach i niektóre wnętrza. Warto oddać hołd architekta, poprzez jego przebudowę akustyki sali Teatru Bolszoj stał się jednym z najlepszych na świecie.

W teatrze nie były tylko występy, nie bale i maskarady. Więc był Teatr Bolszoj. Adres Teatr – Miasto Moskwa, Teatr Kwadrat, 1.

dzisiaj

W 20 wieku teatru przyszedł w dość opłakanym stanie, fundament, który zawalił i pęknięcia na ścianach. Ale kilka rekonstrukcje przeprowadzane w teatrze w 20 wieku, z których jedna została ukończona niedawno (trwała 6 lat), zrobiły swoje – a teraz teatr świeci wszystkich jego aspektów. W repertuarze teatru, oprócz oper i baletów i operetek włączone. Można także wybrać się na wycieczkę do teatru – aby zobaczyć salę i kilka innych bardzo ciekawych budynków. Człowiek przybysz, który chce odwiedzić Teatr Bolszoj, gdzie może to być problematyczne znaleźć, choć w rzeczywistości jest w samym sercu miasta i znalezienie nie będzie trudne, nie daleko od niego znajduje się kolejna atrakcja kapitału, który jest znany na całym świecie – Red obszar.

Widzowie gości o teatrze Bolszoj

Ogromna liczba widzów odwiedził Teatr Bolszoj. Liczba wdzięcznych widzów pozostawić w dużych ilościach, w tym Internetu. Piszą o wspaniałych spektakli teatru, o cudownym głosie wokalisty, o emocjach, które powstały w ich duszach po wizycie w teatrze, aby wyrazić swój entuzjazm działając gier, podziwiać piękne kostiumy i dekoracje. Teatr jest odwiedzana nie tylko Rosjan, ale również wśród zagranicznych turystów jednym z najbardziej popularnych miejsc, gdzie one były w pośpiechu, aby dostać się tam, przybył do Moskwy. Zwolennikiem klasyki i innowatorem – wszystko to Teatr Bolszoj.

Jak dostać się do teatru na samochodzie? Wszystko zależy od tego, gdzie jesteś. Istnieje kilka opcji do okazji: można dostać się po drugiej stronie ulicy Mokhovaya – prowadzi bezpośrednio do placu Teatralnego; lub poprzez Tver; ale jeśli przejdziemy Petrovka, można jechać aż do drzwi teatru.