710 Shares 8972 views

Trądzik: ryby i zadziwiać

Węgorz europejski – jeden z najbardziej niezwykłych ryb, które można znaleźć tylko na naszej planecie. W całym swoim życiu, ulegają one tak wiele niesamowitych metamorfozę i pokonać taką odległość, że ich czyny są niesamowite. Możesz zacząć od tego, że węgorze – ryby, które żyją w wodach słodkich, ale rozwijać się w oceanie.

Z całego świata płyną za to w Morza Sargassowego. Właśnie wykluły się larwy potężny ocean prąd niesie do brzegów Europy. Niezwykle długa i niebezpieczna podróż trwa trzy lata.

Tylko u wybrzeży Eurazji ugorki wreszcie dotrzeć siedem do ośmiu centymetrów długości, ale w tej trudnej końcach dróg. Cokolwiek powiesz, ale węgorze – ryba, która jest bardzo odporna i konsekwentny w swoich działaniach.

Kiedy dotarli na rzekę, stopniowo podnosi je do miejsc, gdzie żyli ich rodzice. Tutaj, żyją do 25 lat, a następnie powtórz ścieżkę ich przodków do Morza Sargassowego. Aby rozwiązać ten skomplikowany i podstępny sposób, i często są zmuszeni do indeksowania pomiędzy rzekami do kilkudziesięciu kilometrów!

A wszystko to – ze względu na drogach w siedmiu tysięcy kilometrów i tarło, po czym są one umrzeć … W skrócie, trądzik – ryby, które są bardzo podobne w tym zakresie na łososia, ale ich migracja idzie odwrotnie.

Nawiasem mówiąc, są one bardzo delikatne i smaczne mięso jest cenione od starożytnego czasu. Więcej na wielkich ucztach Aleksandra Makedonskogo dostarczane jego najbardziej honorowych gości. Nawet wtedy, naukowcy nie daje odpoczynku jedno pytanie: „W jaki sposób te rasy ryb, jeżeli żaden z nich nie stwierdzono ani jaj ani mleka”?

Następnie Arystoteles spekulują, że węgorze – ryby, które pochodzą z błota przybrzeżnej!

Co dziwne, ale myśl wielkiego myśliciela był dogmat … ponad dwóch tysiącleci. I dopiero w 1694 roku wielki włoski przyrodnik i przyrodnik Francesco Redi przedstawiła poprawne założenie.

Spędził kilka lat oglądając węgorze. Redi następnie je i okazało się, że te niesamowite stworzenia dostać w opakowaniach i pływać w dół rzeki w kierunku morza. Ważne: wszystkie ryby węgorz (gdzie znajduje się duża liczba) razy zniknął z niektórych miejscach, ale wahania w liczbie, nikt nie zwracał uwagi.

Oczywiście, niewielu mu uwierzył. Po tym wszystkim, przyrodnik nie dostarczyły jednoznacznych dowodów!

Pośrednim potwierdzeniem śmiałej hipotezy był katstsa doświadczenie, inny włoski uczony i dżentelmen. Po prawie 200 latach od teorii Redi, że złowione w Zatoce Messina jest bardzo nietypowy ryby, które do tej pory nikt nie opisano.

„Nowy rodzaj” został nazwany leptocefal. W 1897 roku, kilka ryb umieszczony w akwarium i patrzył. Po roku oczekiwania na zaskakującego odkrycia: the leptotsefalov ciało skrócona centymetr stracił konkretne kształcie liścia, stając trądzik!

Jednak nie tylko gatunki słodkowodne. W szczególności, ryby morskiej węgorz Europa. Dorasta do długości trzech metrów i może osiągnąć wagę 120 kilogramów!

Nawiasem mówiąc, reprodukcji tego gatunku nie jest jeszcze dokładnie znana. Wiadomo, że do tarła węgorzy zejść na dużych głębokościach. obszar lęgowy – Gibraltar. Ale nie ma żadnych szczegółów na temat dokładnej lokalizacji kawioru dziurki, a proces jest nadal nikt nie jest opisany.