585 Shares 1589 views

Ust-Leński Reserve: życie na lodzie

Położenie Ust-Lena rezerwowy może zaskoczyć niektórych miłośników przyrody. Fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych podobnych organizacji, to nie jest w cieplejszych obszarów naszego kraju, a w najbardziej północnej części. Gdzie jest Ust-Leński Reserve, spełniają zimnych wodach Oceanu Arktycznego do rzeki Leny.

cele

Ale dlaczego konieczne było utworzenie rezerwy w tych północnych klimatów? Lena rzeki szczęścia i nie została zbudowana lub zapór wodnych. Z tego powodu jego wody pozostają czyste, aby mogły pić, zaledwie pocherpnuv dłonie. Lena pozostały takie same, jak były przed wiekami Nature Reserve powstała na jej brzegach.

lokalizacja

Ust-Leński Nature Reserve (pokazane na tej stronie zdjęcia) znajduje się w Jakucji, na północnej stronie bułuński Rejonowego. składa się z dwóch obszarów, a „delta”, wielkości 1.3 miliona hektarów i „Falcon”, zawierających 133,000 ha. Łączna powierzchnia rezerwatu obejmuje 1,433,000 ha. Ale w obszarze chronionym nie obejmuje całego terytorium, a tylko 150 tysięcy hektarów.

Rezerwa Ust-Lena ma pobliskich osiedli, a nie ma autostrad lub dróg publicznych. Największym i najważniejszym zbiornik jest Lena. Ale to nie jest tylko „arteria” w rezerwie. Istotne jest również kanały Arynskaya, Trofimovskaya, Bykovskaya i inni. Ale wartość żeglowny w tej chwili ma tylko Bykovskaya kanał.

topografia

Większość z rezerwatu przyrody Ust-Leńskiego znajduje się w lód. Główny przepływ przez kanały delta prostym Arctis którym przechowywane gleby zmarzliny pokryte niewielką warstwę. Na północnym zachodzie to starożytna wyspa Arga-Muori-SIS. W południowo-zachodniej, istnieją trzy duże wyspy, które są zakopane w lodzie. Ponadto, na terenie istnieje około 300 lodowe wzgórza, a nie daleko od każdego z nich można zobaczyć błędy. Również w delcie jest ustawiony małych jezior o różnych głębokościach. Na prawym brzegu rzeki Lena w pobliżu wyspy wet Ary wzrasta z wód of Rock White Rock.

las tundra

W uzupełnieniu do wiecznej zmarzliny, Ust-Leński rezerwat znany strefie tundry. Również na wyspie Tit-Ary jest warta najbardziej na północ w lesie świat liściastego. Lokalna modrzew, dorastaniu na zachodnim brzegu wyspy, osiągając wysokość 6 metrów.

Miejscowej flory natychmiast charakterystyczny. Lena Delta Tundra naprawdę bogaty w porostów i mchów. Na przykład, tsetreliya Alaska – jest to rzadki gatunek, który znajduje się tylko w dwóch miejscach. Wzdłuż brzegu Leny są wierzba i północnej górskich strumieni porośnięte wierzbami i kilku rodzajów krzewów.

Na nadmorskiej grzbiecie rosną rzadkie gatunki roślin strączkowych, fasola i Brian jest miedziany czerwony. Ponadto, istnieje Rhodiola lek.

podwodne mieszkańcy

Ust-Leński Reserve jest wyjątkowe nie tylko ze swoich rzadkich flory, ale także ichtiofauny. W lokalnych wodach zamieszkanych przez ryby jest białe łosoś, Cisco, jesiotr, Tugun, sieja, i tak dalej. N. Tutejsze jeziora żyją Peled, pstrąg i sielawa, które prawie nigdy nie występują w przewodach. W okresie jesiennym do wybrzeża na tarło en masse jest Arctic cod. Także w Lena Delta różowym i keta. Organy rezerwa wody nie żyją płazy i gady.

Ptaki Ust-Lena

Ponieważ kanały zarezerwować bogaty wybór ryb, a w strefie tundry ma roślinność zielną, przyciąga mnóstwo ptaków brodzących i ptactwa wodnego. Obszar ten znajduje się na trasie gatunków wędrownych. To, co sprawia, że jest tak różnorodna fauna. Nie są rejestrowane 109 gatunków, z około 60 podgatunków wolą gniazdo w Delcie Lena. Liczne jeziora w tundrze są czarno-nur, mniej żywe czerwono-tu członków tej rodziny. W tych samych miejscach lubi rozstrzygać łabędź czarnodzioby, i w tym momencie w ich rezerwie, istnieje około 6000. Poza tym, ogranicznik sprężyny w tych części, gęsi czarny Brant długoogoniastymi kaczki, rożeniec, turkusowy i wiele podgatunek kaczki. State Nature Reserve jest bogaty i inne gatunki ptaków, które w innych krajach są rzadkie. W delta jak zagnieżdżenia waders jak Turnstone piersiowe Sandpiper Ruff, biało-tailed sandpiper i innych.

Cechą rezerwy mogą być uznane za rzadkie Raptors. Na przykład, to Merlin, orzeł przedni, merlin, sokół wędrowny.

Ust-Leński Nature Reserve: zwierzę kochający zimno

Na całym terytorium nagraliśmy 32 gatunków ssaków, w tym 5 morskich i 27 naziemnych. Stali mieszkańcy są tu lis polarny, niedźwiedź polarny, polnik Middendorf, renifery, syberyjski i obrożnik.

Wśród mieszkańców tajgi, którzy nie opuszczają obszar, oznaczonych przez lisy, wilki, zające, gronostaje, łasice i innych ssaków. Ponadto, nie są te gatunki, które regularnie przychodzą tu, to Ełku, sable, piżmak, Wolverine, rysie i inne. Dla gatunków morskich jest uszczelka pierścieniowa, Laptev mors, brodaty uszczelka, Beluga, Narwal.