264 Shares 6889 views

Koń, maksymalna prędkość. Rejestry Statystyki

Koń – zwierzę należące do rzędu Perissodactyla. To był kiedyś duża grupa zwierząt, stanowi ograniczenie rodziny hoofed, ale teraz ma bardzo niewielu przedstawicieli.

Jedną z głównych cech posiadanych przez konia – maksymalna prędkość. Wskaźnik ten wpływa na jego wydajność.

pochodzenie

Najodleglejszym przodka zwykle koni domowych i innych zwierząt kopytnych rozpoznaje paleoteriya (jego wielkości – od świń do rhinoceros) – wymarły zwierzę z rzędu zwierząt kopytnych okresu trzeciorzędowe. Jego szczątki starożytnych zostały zbadane i opisane nawet słynnego francuskiego zoologa Cuvier.

Nie wiadomo, w jakim czasie udomowienia ludzi było to zwierzę, ale współistniały ze sobą przez cały czas badane.

Pierwsze informacje na temat konia jest obecny w świętej księdze starożytnych Irańczyków (Persów) – w „Zend-Avesta”. Okazuje się, że nawet te narody zostały oswojone konie.

Wiadomym jest, że około 4000 lat przed narodzeniem Chrystusa w Indiach te zwierzęta żyli również.

Chińczycy nadal oddzielona od historycznego powodzi jej założycieli, a także posiadanych przez tych zwierząt, o czym świadczy starożytnych hieroglifów znalezionych. Może być również postrzegane istnieć w czasach konie i w Egipcie.

Dobra hodowla została opracowana w Macedonii i Grecji. Grecy z miłością i traktuje je z entuzjazmem zajmuje się hodowlą koni, o czym świadczy starożytnych igrzysk olimpijskich i mitologii.

Zasadniczo, w tym czasie był on używany jako koń uprząż. Maksymalna prędkość z tych zwierząt jest dziś znacznie więcej niż to, oraz rodzaje i przeznaczenie były różne.

Rasy i typy

Nie są porównywalne w piękno i postawy swoich zwierząt z każdym koniem. Maksymalna prędkość tego zwierzęcia zależy w dużej mierze od jego rasy i pochodzenia.

W zależności od ich struktury (Budowa) konie są podzielone w celu następujących typów:

• koń;

• Projekt;

• jazda zaprzęgiem;

• uzdę.

Koń z kolei dzieli się na lekkich i ciężkich typów.

O pochodzeniu konia to:

• kulturowe;

• lokalny (miejscowy);

• przejściowego.

konie hodowlane i jego metody są:

• stada;

• kulturowe i stada;

• fabrycznie.

Maksymalna prędkość konia, w zależności od sposobu biegania

Ze względu na fakt, że zwierzęta te były wykorzystywane głównie do celów transportowych, hodowla była ustawiona jako najważniejszy cel – tworzenie nowych, szybszych ras koni. Tak więc, na przykład, nie było to rasa koni czystej krwi angielskiej.

Maksymalna prędkość konia zależy od rasy i sposób (typ) Bieg. Na przykład, w konkursie (wyścigowy) koń poruszać nie tylko galopować i kamieniołom albo szybki galop. Jest to najszybszy sposób podróżowania. Jednakże, zdolność do pracy, takie nie są wszystkie rasy koni.

Istnieje bezpośredni związek między kolorze konia, jego prędkości i, oczywiście, z temperamentem. Na przykład, czerwony koń zawsze reprezentować ogień. Uważa się, że najszybciej koni – czerwony. Czarny – bardzo gorący, lecz występnych i dość powolny, biały – łagodny i zatoki – bardzo zdolny, pracowity i odważny. Rosyjska kawaleria często używany najszybszy i najbardziej żarliwych – czerwone skały.

Krok Canter to tradycyjny, typowe dla tego zwierzęcia. W tym przypadku maksymalna prędkość konia (km / h) – 15-20.

I Canter rodzaj i prędkość przepływu jest podzielony na Manezhny (300 m / min.), Skrócone (prędkość. – 700 m / min) i porywający (1000 i więcej metrów na minutę).

W razie potrzeby przejść długi dystans koń może biegać, osiąga prędkość 60 km na godzinę.

Ważne jest, aby pamiętać, że prędkość koni czystej krwi, jak również inne wskaźniki to zazwyczaj jeden rząd wielkości wyższe niż pochodzące od zwierząt innych gatunków.

zapis automatyczny

Jaka jest maksymalna prędkość konia? To można znaleźć badając zapisy statystyk.

Od prędkości działa w te inteligentne, silne i piękne zwierzę ma swoje własne rekordy. W większości należą do pełnej krwi angielskiej.

Rekord świata ustawić rasowy ogier imieniem Rekit Beach (1945). Następnie, w Meksyku, w odległości 400 metrów od pięknej koń był w stanie osiągnąć prędkość 69,69 km / h. mistrz absolutny rekord prędkości dla Plaża Rekita powtórzono (ale nie uszkodzony) ogier cebula ROLL dopiero we wrześniu 1993 r.

Obecnie najbardziej uderzającym przykładem szybkiego biegu – 69,3 km / h. Opracowany tyle prędkość, prowadził ponad 800 metrów, koń Siglevi slave I. Jednak uciekł bez jeźdźca, ale jest uważany za dość wysoki.

Kolarz z jaką prędkością może rozwijać konia? Maksymalna prędkość należy kłopotów ogier John Henry, opracowany ponad 60 kilometrów na godzinę i na dystansie 2,4 km.

Istnieją zapisy Świata na kłusaków na dystansie 1600 metrów: wśród ogierów (1 minuta 51 sekund) należy Pai chipem, a wśród klaczy (1 minuta 51,8 sekundy) – Bittze Weale.

Koń od dawna jest nieodzownym narzędziem w gospodarce człowieka. Ludzie kochają konie, jak i czcić swoich najbliższych i najbardziej lojalnych przyjaciół. Nie na próżno, według starożytnych mitologiach różnych narodów, zwierzę jest obrońcą ludzi od złego różnych chorób i nieszczęść.