355 Shares 8212 views

Rodzaj ryb akwariowych i kompatybilności różnych typów (patrz tabela)

Dojazd do sklepu zoologicznego, początkujący właśnie stracił – tak wiele ryb, wszystkie są na swój sposób jak chcę, aby osiedlić się w nowym akwarium, jak wiele piękna. Ale w wyborze sąsiadów ma swoje dziwactwa. Zastanów się, jak kompatybilny między ryb akwariowych.


wspierane przez gatunki

Zgodność gatunku Tabela pokazuje którym zwierzęta są w pełni zgodne ze sobą, nie są zgodne lub częściowo kompatybilne w pewnych warunkach. Rozważmy zasady, na których opiera się tabela.

  1. Warunki przetrzymywania musi dobrze pasować do wszystkich mieszkańców akwarium.
  2. Nie można rozliczyć z drapieżników i ich ofiar.
  3. Widok ryb akwariowych ze spokojnym i powolnym charakter nie powinny współistnieć z szybkim i aktywnym ryb. Tichonow będą głodować i odbierać stres.
  4. Mieszkańcy akwarium powinny być proporcjonalne. Nawet najbardziej spokojna ryba zje wszystkich, którzy pasują do jej ust.
  5. Niektóre ryby są agresywne i mogą atakować zarówno sąsiadów i członków ich gatunku. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę specyfikę zachowań.
  6. Jeden rodzaj ryb akwariowych nie może żyć bez stadach własnego gatunku, z drugiej – bez pary, a trzeci woli samotność. Nie należy zapominać, jeśli chcesz uniknąć walki lub stres.

Więc przyjrzyjmy się jakie są rodzaje ryb akwariowych, niektóre aspekty ich zawartości i zgodności. W jednym artykule niemożliwe jest opisanie wszystkich rodzajów ryb, więc skupić się na najbardziej popularnych przedstawicieli i ogólnych cech grupy.

pielęgnice

Apistogramma PIELĘGNICZKA – popularne gatunki ryb akwariowych. Zdjęcia pokazują, że te małe ryby jak jasne tropikalnych motyli. Apistogramma nie potrzebują dużej objętości zbiornika, nie uszkodzić rośliny i dość cichy. mogą nadążyć z innych ryb spokojnego – zmienniaki plamiste szermierzy, gupików, molinezji, neonu, rasbora, neonów, małych sum, zadziorów. Ale małe krewetki chętnie jedzą nawet PIELĘGNICZKA. Mężczyźni Apistogramma w małym akwarium będzie agresywny w stosunku do siebie, więc może zawierać parę lub Harem.

Innym popularnym rodzajem ryb akwariowych – anioł. Ryby te są również termofilowa, nie niszcząc rośliny. Ale to wszystko będzie jedzą mniejszych sąsiadów (neony, rasbora) i agresywna ryba zatrzyma swoje piękne długie płetwy (czarny tetra, Denison, wiele rodzajów kolców). Z tych powodów, lista sąsiad jest niewielki – bez pośpiechu karłowaty, gupiki, zmienniaki plamiste, brzanka wysmukła, niektóre sum.

Królowie akwarium słodkowodne – Discus – niezwykle wymagające warunki i karmienia ryb. Korzystne są także wysokiej temperatury – 28-31 ° C Ciepło to przetrwa, nie wszystkie rośliny i zwierzęta. Discus kompatybilne: sum tarakatum, clown Loach, Apistogramma Ramirez, czerwonym nosem tetra, czerwony neon. Discus przetargu ryb, z zastrzeżeniem stresem i różnymi chorobami, więc lepiej jest zrezygnować z wszystkich sąsiadów.

Jak dla innych gatunków pielęgnic, takich jak papugi, chromis przystojny Labidochromis żółty, tsihlazomy czarnym paskiem, Astronotus innych, wybierają trudnych sąsiadów. Ryby te są terytorialne, agresywne, potrzebują schronienia. dig one grunt, wyciągnąć wszystkie rośliny. Dwa mężczyźni w małej objętości są w ciągłym konflikcie, dzięki czemu można zachować je w parach lub haremach, z innymi aktywnymi rybami, w stanie radzić sobie sami. Jedynie kompatybilne z innymi pielęgnice, ale ze względu wewnątrzgatunkowa agresja jest lepiej wybrać sąsiadów po drugiej kolorze.

żyworodny

To żyworodnych najczęściej pierwszy Zwierzaki początkujących. Platypus, gupiki, zmienniaki plamiste, Guppy akwarium ryby. Wszystkie rodzaje viviparous skromny w treści, nie agresywny, łatwo się dogadać z innymi rodzajami pokojowego ryb. Wyświetlane też ogromną liczbę odmian i kolorów żyworodnych. Ponad 80 gatunków gupików dziesiątki zmienniaki plamiste, molinezji, miecz nośnikami są nie tylko farbowanie, ale także kształt ciała i żeber.

Oczywiście, treść żyworodnych, istnieją pewne subtelności. mężczyźni miecz może być agresywny, nie zaleca się osiedlić kilku samców w jednym akwarium. Guppy może powodować z jasnych długich ogonów zadziorów czarnej tetra skalarów, trochę karłowaty.

Guppies – najmniejsza żywych łożyska, ale większe zmienniaki plamiste Molly i Szermierze mogą osiedlić się pomacanthus, gurami, zadziory. Dla wszystkich, aby być dobrymi sąsiadami, neon, rasbora Cardinals, tarakatumy, cętkowany sum, Corydoras.

labirynt

Dla początkujących i labirynt ryb akwariowych. Rodzaje tych ryb są godne uwagi, że trzeba oddychać powietrzem atmosferycznym. Niektóre labirynt dość nerwowy, więc zbiornik powinny być pokryte z pokrywką, ale z obowiązkiem rozliczenia. Akwarium powinno mieć dużo roślin i schronów.

Mężczyźni bettas i makropody bardzo agresywne w stosunku do innych samców swojego gatunku, więc trzeba zachować te ryby harem. Konflikty między mężczyznami będą miały karłowaty, prętnik karłowaty. Oni potrzebują duże akwarium i kilka samic. Kobiety wszystkich rodzajów labiryntu również potrzebują schronienia do ukrycia przed molestowaniem w okresie tarła.

Pomimo wewnątrzgatunkowej agresji, Labirynt dobrze dogadują się z innymi pokojowego ryb – Szermierze zmienniaki plamiste, Mollies, neonu, rasbora, danio, chorągiewki cherry, Ancistrus, kardynałów, nakrapiana sumów. Nie można rozliczyć z rybami, który chcesz zerwać płetwy – czarny tetra i zadziorów.

characins

Trudno nawet wymienić wszystkie rodzaje i nazwy ryb akwariowych rodziny Tétras. Są one dość różne od siebie – to słynny neon tetra i rzadkie Hudzheta szczupak, mięsożerne piranie, latający klinobryushki i ogromny czarny pacu.

Tetra, zjawy, konga, czarna tetra – bardzo aktywny spokojne ryby o średniej i małej wielkości. Żyją w stadach, więc nie ma potrzeby, aby zakupić co najmniej 7-10 osobników. Sąsiedzi dla nich może być czarny neon, tarakatumy, prętnik karłowaty, nakrapiane sum, danio pręgowany, kardynał, żyworodne. Niektóre tetras jak odebrać od innych ryb płetwy, więc trzeba być ostrożnym, aby nadążyć za veiltail.

Czarny, czerwony i niebieski neon lights – spokojny małych ryb. Muszą zadowolić stado 15 osobników. Ze względu na małe rozmiary dla neon niebezpiecznej dużych ryb, lepiej dać pierwszeństwo mniejszych i non-drapieżnych sąsiadów – rasbora, małych neonów, Apistogramma, klinobryushkam, viviparus, kardynałów, zadziorów Donaciinae.

Botia

Botsiya clown, tygrys i marmur botsiya – duże i bardzo aktywny ryby. Wolą żyć w stadzie 5 osobników. Oni dobrze dogadują się z innymi pokojowego ryb średnich i dużych rozmiarach. Można wybrać płetwy woal. Jeść rośliny i ślimaki.

Botia pobyt głównie na dole, czasem rośnie w środkowych warstwach wody. Dlatego, aby uzupełnić swoją firmę lepiej niż ryby, które żyją w górnych warstwach. Dobrymi sąsiadami dla bocji może stać się zadziory, Skalary, danio, karłowaty, żyworodne, rasbora, Donaciinae, Labe, Tetras.

garby

Cherry zadziorem – najbardziej spokojna forma ryb akwariowych wśród swoich krewnych. Łatwo jest się dogadać z ryb niewielkich rozmiarów, ale duże i drapieżne sąsiedzi mogą łatwo go urazić. Barb zawierać kilka 5 osób w firmie, rasbora Neon, kardynałów, danio, Corydoras.

Jeśli chodzi o inne rodzaje kolców – sumatrzańskich, ogniste, mutantów, są one znane jako chuliganami i łobuzami. Pasują do sąsiadów aktywny ryb, które nie pozwalają się zniewagę – danio pręgowanego, czarny tetra, konga, neonów, tarakatumy, cętkowany sum, kardynałowie. Nie nadaje się ryb z długimi płetwami, które podrażniają zadziory – koguty, karłowaty, prętnik karłowaty.

danio

Danio pręgowany – aktywny małe ryby akwariowe. Kompatybilny gatunek – tabela pokazuje, że ze względu na wielkość i pokojowego charakteru danio dobrze dogaduje się z wielu ryb. Powinny one zawierać stad z co najmniej 5 osób.

Lista dobrych sąsiadów danio naprawdę obszerna – viviparous, bettas, skalarów, karłowaty, Botia, Donaciinae, rasbora, Łaby, neonów. Pasują do wszystkich pokojowego ryb małych i średnich, które nie obrazić Danio pręgowany.

Labe

Bicolor Labe jest często zalecane jako spokojne ryby do akwarium ogólnego. Ale to nie jest przypadek. Młoda Labe jest bojaźliwa i nieśmiała, ale dana osoba dorosła zaczną chronić swoje terytorium i atakują ryby, które przypominają krewnych. Kilka Labe zawsze są w konflikcie. Będzie w stanie dogadać się z nim szybko ryb, które żyją w górnych warstwach wody – Danio pręgowany, czarny tetra, chorągiewki. Zielona Labe być również w stanie złagodzić ich agresywności, jeśli ma on swoje własne terytorium i schronienia, która będzie bronić.

Znaleźć w naszej zoomaginah i czarny Łaby. Ta ryba nie tolerują ich krewnych, agresywny i terytorialny. Rośnie do 80 cm długości i wymaga dużej ilości akwarium. Mogą żyć razem z dużych ryb, takich jak czerwony-sum. Ale konflikty nie są wykluczone.

rybki

Nawet niektóre zwierzaki dla początkujących – Goldfish. gatunki ryb akwariowych tych nie należą do rzadkości. Jeśli spojrzeć na listę kompatybilności, linia przeznaczona jest do rybek zostanie całkowicie napełniony czerwonym, żółtym z kilku obszarów, jak również z wielu pielęgnic. Ale jeśli są agresywne pielęgnice, że rybki są często same stają się ofiarami. Goldfish są duże, a maleństwo jak rasbora i neon stopniowo jedzenia. I inni mieszkańcy samego akwarium może obrazić powolny i delikatny zolotushek z długimi płetwami.

Goldfish są najlepsze do rozliczenia z własnej naturze, jest mnóstwo ciekawych odmian tej rasy. Nie należy zapominać, że jeśli chcesz mieć potomstwo, a potem trzymać się razem różne rodzaje nie może. Kto to jest, że można się dogadać rybek? gatunki akwariowe spokój sum – tarakatumy, Klaun Botia, Corydoras, Tetras ciche – Conga, czarna tetra i cichy danio pręgowanego powinno być dobrze. Istnieją przykłady udanej koegzystencji złota do neonu, Skalary, żyworodne, ale musimy pamiętać, że każda rybka sąsiedztwo z innymi rodzajami konfliktów może zakończyć i śmierci mieszkańców akwarium.

soma

Dno wziąć ryb akwariowych – sum. Typy sum są bardzo zróżnicowane, różnią się zarówno pod względem wielkości i zachowania. Zastanów się najczęściej.

Shy platydoras Pamiętaj, aby zjeść wszystkie ryby, które vlezut usta. Dlatego może on zawierać tylko duże ryby, na przykład gatunków pielęgnic.

Najczęściej w akwariach żyć Ancistrus. Kilka Ancistrus może się odbyć tylko wtedy, gdy duże akwarium, ryby te są terytorialne. Ale inne rodzaje nie są agresywne, ale też kilka detali.

Corydoras – kolejny popularny rodzaj sumy. Trzymają grupę co najmniej 3 osoby, jedzenia przestrzeń pozwala – 10-15. pokój ryby, ale ich wielkie ryby mogą jeść. Doskonale sąsiedzi Corydoras – Tetra rasbora, danio pręgowany viviparus, PIELĘGNICZKA. Nie jak woda o temperaturze ponad 25 °, więc nie nadaje się do utrzymania gatunku ciepłolubne.

Tarakatum ma spokojny charakter i może współistnieć z pokojowego ryb, a nawet innych sum.

Red-sum są często postrzegane w sklepach zoologicznych, ale ryba ta nie nadaje się do zbiornika społeczności, jak rośnie bardzo duża – do metra i po prostu jeść wszystkich mieszkańców. Można żyć z proporcjonalnym akwarium ryb ale dla grupy dużych ryb powinny być bardzo duże – od 1000 litrów.

sum szkła są dobrze dostosowane do ogólnego akwarium może żyć ze i proporcjonalne do małych ryb – Neon, rasbora, mały, karłowaty Apistogramma Ramirez, sum-shifter. Duże ryby są niebezpieczne dla spokoju sumów.

Pterigoplihty rosną duże, więc sąsiedzi powinna być dopasowana do – duże pielęgnice, gurami olbrzymi, noże ryb, polipterusy.