264 Shares 8940 views

Pies oddycha często otwartym ustach możliwych przyczyn i charakterystykę obróbki

Wielu właścicieli psów czasami zauważyć, że pies oddycha często. Może to być postrzegane jako zupełnie normalne, ale może również wskazywać na poważną chorobę. Aby ustalić, co jest podłączony, to należy wziąć pod uwagę pewne szczególne cechy. Normalna szybkość oddychania u psów wynosi 10-30 oddechów na minutę. Aby określić liczbę oddechów trzeba dłoń do piersi i zwierzę wykryć jedną minutę.


Przez cały dzień, oddech pies może się często zmieniać. Jeśli zwierzę nie przeszkadza, jest oddychanie nosem i cicho. Ale jeśli pies robi to usta, działanie to nie zawsze jest powodem do niepokoju.

Powody, które nie są związane z chorobą

Rozważmy najpierw powody frywolne. Przyspieszony oddech jest możliwe po aktywnym spacer. Również ten objaw może wystąpić po wysiłku lub bawić się z innymi zwierzętami. U psów nie ma gruczołów potowych, więc do ostygnięcia pies oddycha z otwartymi ustami. Może to być także strach, stres czy radość.

choroba

Jeszcze jedno, gdy pies oddycha często bez widocznej przyczyny (jak opisano powyżej). Najczęstsze problemy są te związane z układem oddechowym: obrzęk płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie opłucnej lub zapalenie płuc. Gdy pies oddycha ciężko i często, być może, miała astmę lub niewydolnością serca.

Opis rasy

Niektóre rasy takie jak mopsy, ze swej natury skazane na problemy związane z układu oddechowego. One zwężone nozdrza i oddychania fragmenty gardła. Ponadto, są one znacznie bardziej podatne na przegrzanie, co również przyczynia się do częstszego oddychanie. Dlatego też, jeśli pies oddycha, jego wywieszonym językiem, to można uznać za normę. Podobne zjawisko może być obserwowane przy wzroście temperatury ciała lub niewydolności szyjkowej kołnierza.

inne przyczyny

Jeśli zwierzę nie obserwuje żadnego wysiłku fizycznego i oddychania wzrasta, może to oznaczać, co następuje:

 • wstrząs;
 • Zawał serca:
 • zatrucie;
 • silny ból.

W tym przypadku trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu zbadania zwierzęcia i znaleźć dokładną przyczynę.

W ciąży i okresie karmienia piersią pies

Ciężarna pies oddycha często, jeśli narodziny wreszcie zbliżył. W tym przypadku, jej zdrowie nie jest zagrożone. Jeżeli osoba nie oddycha po urodzeniu zmniejszone, a szczenięta urodziły się martwe, trzeba natychmiast wezwać weterynarza, jak zwierzę wymaga operacji.

Jeśli pacjentka karmi piersią psa oddycha i wykonuje ruchy niezgrabne, oznacza to, że poziom wapnia i zmniejsza poziom glukozy we krwi. W tym przypadku również potrzebują pomocy lekarza, gdyż w przeciwnym razie zwierzę może umrzeć.

Co robić?

Dlaczego pies oddycha? Przyczyn może być wiele. Jeśli oprócz oddechu u psów występuje senność lub niepokój, ona skomlenie, trzeba interwencji zawodowej. Jeśli nie można wezwać weterynarza w domu, należy być bardzo ostrożnym, aby zabrać ją do szpitala.

Jeśli jesteś karmienia psa oddycha, które również potrzebują pomocy weterynarza. Konsekwencje mogą być bardzo różne.

W przypadku braku zewnętrznych objawów Szybki oddech psów pod nienaturalnym dla jej sytuacji wymaga zbadania. Pomoże to w celu zidentyfikowania naruszeń związanych z sercem.

Jeśli pies jest często oddychanie z otwartymi ustami, właściciel jest zobowiązany do wykonywania następujących czynności.

Pierwszym krokiem jest pomiar temperatury ciała zwierzęcia. Kiedy hipertermii szybki oddech jest oznaką choroby układu oddechowego. Następnie trzeba zwrócić się do lekarza weterynarii do kontroli, który powinien przypisać analizę zmian w celu ustalenia dokładnej diagnozy.

Jeśli na zewnątrz jest gorąco sezon, powodem może być udar cieplny. Aby to zrobić, właściciel psa jest niezbędna do picia zimnej wody i wziąć w chłodnym miejscu. Można również wytrzeć ciało wodą i umieścić ją na głowę nasączonym ręcznikiem. Następnie skontaktować się z lekarzem.

W normalnej temperaturze ciała, szybki oddech może być objawem astmy. W tym przypadku pomoc jest tylko leki. W związku z tym, należy natychmiast udać się do szpitala.

Jeśli duszność i omdlenia mogą być niebieskawy języka, oznacza to niewydolność serca. Po wywołaniu właściciela lekarza musi dołączyć do łapy psa lub podgrzewacze do butelek z ciepłą wodą i zapewnić spokój umysłu zwierzęcia.

niewydolność serca

Powyższy są wszystkie główne możliwych przyczyn, gdy pies oddycha często. Ale najczęściej zachorowanie – niewydolność serca. Na rozmowie więcej. Wszystko choroby serca można podzielić na trzy grupy:

 • urodzenie;
 • nabyte;
 • wiek.

wady wrodzone występują częściej u młodych zwierząt. Bardzo często w tym przypadku zwierzęta umierają, ponieważ ciało jest nadal dość słaby. Nabyte wady, zwykle u zwierząt w średnim wieku i wieku – u zwierząt starszych niż osiem lat. Oprócz szybkiego oddechu, w takich chorobach serca Inne objawy mogą występować u zwierząt.

Małe psy przestają grać, więcej czasu snu, nie przybiera na wadze ze względu na fakt, że biedny jedzenia.

U dorosłych, nawet w stanie spoczynku może pojawić się duszność. Pies jest bardzo powolny, podczas spokojny spacer ona może zemdleć. Istnieje możliwość szybkiego przyrostu masy ciała ze względu na wysokie zużycie wody.

Wszystkie te objawy są przyczyną problemów z sercem zwierzęcia. Również tutaj to chwiejny chód, osłabienie, odmowę jedzenia.

W przypadku, gdy szybki oddech jest oznaką choroby serca, powinny zostać przeniesione do karmienia zwierzę małe porcje, a także zmniejszyć ilość ćwiczeń i spacerów. Lekarz powinien powołać specjalne preparaty. Weź je dokładnie według instrukcji.

wniosek

Tak więc, od wszystkich wyżej wymienionych, można zidentyfikować najczęstsze przyczyny szybkiego oddychania u psów:

 1. Przegrzanie lub udar cieplny.
 2. Trema. Może to być, jeśli zwierzę po raz pierwszy są transportowane w pojazdach lub jest on w miejscu nieznanym mu.
 3. Istnieją pewne urazy, że niewidoczna. Różne siniaki i otarcia, konsekwencje walki z innymi psami, i więcej.
 4. zawału serca. Zwykle występuje u dorosłych psów w przypadku przegrzania.
 5. Ciąża.
 6. Karmienie nowonarodzonych szczeniąt.
 7. Przeziębienia.
 8. niewydolność serca.
 9. Różne nowotworowych.

Tak więc, w celu uniknięcia negatywnych przypadków nie jest lepiej samoleczenia swoje zwierzę i szukać pomocy u profesjonalisty, który przeprowadzi badania, dokładnej diagnozy i zalecić leczenie. Jedyną rzeczą, jaką można zrobić – jest zapewnienie odpoczynku dla zwierzęcia.