435 Shares 4456 views

Jak dbać o świnki morskiej

Świnki morskie są z rodziny gryzoni, ale wygląd bardziej jak królików, z wyjątkiem małych uszach. Jednakże struktura i rozmieszczenie zębów mają jest bardzo podobna do gryzoni. Świnie zostały udomowione wieki temu przez starożytnych Inków, i do dziś są uważane za cudowne zwierzęta domowe. Jest zaskakująco czuły, aktywne i towarzyskie stworzenia. Ponadto, w przeciwieństwie do małych gryzoni innymi, prowadząc dzienny tryb życia. Każda świnka morska ma swój niepowtarzalny charakter. Istnieją również leniwe podkłady, którzy kochają obfity posiłek i perpetum mobile, gotowe, aby hałas przez cały dzień.


Kto powinien rozpocząć świń

Wszelkie świnia może być wspaniałym zwierzę. Ludzie, którzy nie wiedzą, jak dbać o świnki morskiej, i nie boi się radzić sobie z tym problemem, nie można się martwić: zwierzęta naprawdę skromny. Dbać o nich może nawet dziecko, w wieku sześciu lat. Również świnie fabryczne zalecane dla starszych par i tych ludzi, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu, aby dbać o większych i bardziej wymagających zwierząt. Świnie nie zajmują dużo miejsca, nie zepsuć meble i nie wymagają chodzenia na ulicy, a zatem będzie to świetna alternatywa dla psa lub kota.

Jeśli rodzina ma przedstawicieli młodszego pokolenia, nie bój się powierzyć utrzymanie ich ulubieńca. To poprzez kontakt ze zwierzętami i opieka nad nimi, dzieci uczą się o świecie. Więc uczą się odpowiedzialności za życie innych, choć jest to tylko mała istota. Ważne jest, aby cierpliwie powiedzieć dziecku jak dbać o świnkę morską, aby wyjaśnić, że nie można wyciągnąć nogi i futro.

Świnki morskie: pielęgnacja i konserwacja

Im większa klatka, gdzie osiadł swojego zwierzaka, tym lepiej. Duże wióry (miękkiego) nie użyto jako wypełniacz, który zmienia się kilka razy w tygodniu. Na jedną świnkę morską będzie wielkości 70 x 50 cm, wystarczy obudowa nie mniej. Nie lepiej być skąpy, ponieważ zasada „w zwarciu, ale nie szalony” dla loszek jest niedopuszczalne. Zawartość jednego lub, co gorsza, kilka świń w klatce zbyt małe prowadzi do osłabienia odporności u zwierząt i pojawienie się różnych sytuacjach stresowych. Nie wspominając już o infekcji.

W wyniku tego, głowica może być poddany nieprzyjemnego choroby, z których jeden – łysienie. Oznacza to, że słodkie futrzany zwierzęta są częściowo lub całkowicie pozbawione wełny. choroby wywołane stresem lekarstwo może być, ale na rzecz odbudowy i renowacji będzie potrzebował dużo czasu i wysiłku ze strony właściciela. Lepiej po prostu unikać takich sytuacji. Dlatego wybór komórek powinny być traktowane w sposób odpowiedzialny.

Wybór świń

Najlepiej jest zakupić hodowców zwierząt specjalizujące się w hodowli ulubionych ras. Tacy ludzie są zwykle poważne o ich reputacji. Ponadto, mogą powiedzieć wiele o tym, jak dbać o świnki konkretnej wybranej rasy. Po tym wszystkim, to spada do nowych właścicieli całkowicie okruchy – tylko w prawo zgubić. Dlatego, kupując niewielki sukces gwarantuje hodowcy trzody chlewnej, a także braku wad wrodzonych i chorób.

Na drugim miejscu pod względem niezawodności jest warta zakupu świnki morskiej w sklepie zoologicznym. Ale tutaj, przyszły właściciel powinien sam być uprzejmy. Po pierwsze, w sklepach często sprzedają dla dorosłych świń, a to znacznie komplikuje udomowienia zwierząt. Najlepiej jest, aby dzieci w wieku od jednego miesiąca. Muszą być aktywny, z jasnymi oczami, dobre do jedzenia. Uszkodzenie skóry i włosów, wystających kościach, zmierzwione i brudne włosy w okolicy odbytu, letarg wskazują, że zwierzę nie jest zdrowy, a jego nabycie powinno być zaniechane.

Dobrze, a trzeci jest zakup zwierząt, jak mówią, „z rąk”. Jak również rynków ptaków na żywo lub przez mianowanie. Odbywa się to zawsze na własne ryzyko. Jedyny przypadek, w którym polecam tej metody, aby uzyskać zwierzę, – zakupu świń mieć dobrych przyjaciół.

karmienie

Na półkach sklepów zoologicznych często można zobaczyć książka szczegółowo opisuje, jak dbać o świnki morskiej. Dużą uwagę przywiązuje się do nich w dziale „karmienie”. I to nie przypadek, bo żołądek jest bardzo delikatny dla całej prostocie treści świń. Podstawowym pokarmem świnek morskich jest siano. To musi być zawsze w nadmiarze. siano lato częściowo zastąpiony świeżym, dobrze przemytego trawy: turzyc, mniszek lekarski, banana, koniczyny. Oczywiście, jeśli masz miejsce, aby zebrać je jako przydrożnej roślinności lub ze skażonych obszarów nie idź na rzecz zwierząt.

Również w zagłębieniu może być sucha karma dla świnek morskich. Ważne jest, aby jedli wszystko, albo prawie wszystko, i nie wybrać najsmaczniejsze. Jeśli zepsuć zwierzęcia w taki sposób, zatrzyma otrzymaniu wszystkich niezbędnych substancji ciała. W rezultacie, świnia zacznie cierpieć na beri-beri. Aby tego uniknąć, musimy być cierpliwi i nie wlać nowy kanał na szczycie starego. Napełnij podajnik ptak jest najlepiej rano i wieczorem.

Świeżych owoców i warzyw powinien być obecny w diecie świnek morskich. Te jabłka, ogórki, pomidory, marchew (nie za dużo, w przeciwnym razie nie będzie problemów z wątrobą), gruszki, winogrona, arbuzy. Świnka jest bardzo ważne witaminy C. Niektóre jeść pomarańcze, inni dostać tej witaminy z pietruszki, paszy lub dzikiej róży jagody. Tak czy inaczej, witamina C powinna być wystarczająca. Nie zapomnij o wodzie. W klatce powinna być zawsze pijący, których treść zmienia codziennie lepiej.