450 Shares 1879 views

Dlaczego złamać wąsy kociaka? Dlaczego tak się dzieje i jak mu pomóc?

Pomimo faktu, że wszyscy jesteśmy świadomi, że zwierzę w domu – to wielka odpowiedzialność, niektóre z przyszłych właścicieli nabyć zwierzę przeszkadza, aby nauczyć się kilku prostych, ale ważnych rzeczy o opiece nad nowym okupantem mieszkania. W związku z tym, że większość nowo wybitych właścicieli owłosiony przystojny rodzi się pytanie: „Dlaczego nie łamią kotek wąsy?” Co robić w takich przypadkach, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.


Jakie są wąsy?

To specjalne twarde włosy, które są organem dotykowe. Whisker każdy ma różną grubość i długość, i w związku z tym różny stopień czułości. Najkrótsza są umieszczone na brodzie, nad oczami i na policzkach zwierzęcia. Najdłuższe i wrażliwe wąsy znajdują się bezpośrednio nad górną wargą.

Tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego kotek wąsy przerwa będzie prawdopodobnie zainteresowany, aby wiedzieć, że każde zwierzę ma dwadzieścia cztery barbels na średniej. A każdy z nich jest w kontakcie z licznych zakończeń nerwowych. Ponadto, wąsy mieć kota między opuszkami palców i w obszarze stawu skokowego. Z ich pomocą, zwierzęta mogą analizować powierzchnię, na której chodził nogi i reagują na zmiany wilgotności.

funkcje wąsy

Naukowcy odkryli, że wąsy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu kotów. Są one powierzone niektórych podstawowych funkcji, z których jedna jest polowanie. Oczywiście, nie wszystkie zwierzęta łapać myszy, ale to było za pomocą wąsów, mogą ustalić temperaturę żywności oferowanej im.

Tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego kotek wąsy przerwa będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że z ich pomocą zwierzę może swobodnie poruszać się w przestrzeni. Jest to ciało pozwala mu poruszać się w kompletnej ciszy i ciemności. Côte determinuje to, co jest z przodu, dotykając wąsy do obiektów.

Inną ważną funkcją powierzone wąsów, jest komunikacja. W zależności od ich lokalizacji, doświadczeni właściciele określają nastrój swoich zwierzaków. Tak więc, wąsy, kierunek do przodu oznacza, że kot jest do komunikowania się, gdy są one dociskane do pyska, zwierzę przestraszony coś lub nie jest ustawiony do gry.

Zwierzę bez wąsów

Przed rozpoczęciem zrozumieć, dlaczego wąsy przerwa kotek, należy zauważyć, że regularne zmiany wrodzonej natury wąsów. Proces ten jest stopniowy. Zazwyczaj wąsy wchodzą jeden po drugim, a to jest uważane za normalne. Nie panikuj, zauważając, że zwierzę nie jest parę wąsów.

Ale jeśli zwierzę zaczyna ostrą utratę wąsy bez wymiany na nowe, a następnie w jego ciele nastąpiła poważna awaria. W tym przypadku zwierzę traci zdolność do odpowiedniej percepcji świata ze wszystkimi jego niebezpieczeństwami. Ten kot nie można wypuścić na ulicę, w przeciwnym razie może umrzeć.

Ale nie zapomnij o istnieniu niektórych ras, których wąsy nieobecny. W tym przypadku, to jest uważane za normalne i nie przeszkadza zwierzęciu swobodne poruszanie się w przestrzeni. W szczególności mówimy o Sfinksa.

Dlaczego kotek może złamać wąsy?

W rzeczywistości istnieje tylko kilka powodów, które przyczynić się do powstania podobnego problemu. Dzieje się najczęściej z powodu nieprawidłowego podawania lub z uwagi na tak zwane właściwości fizjologicznych.

Również powodować utratę wąsy mogą być zakażenie grzybicze, obecność robaków lub naruszenia równowagi witamin i minerałów. Ponadto, czasami problem może być czysto psychologiczne. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu kilka zwierzęta, wśród których jest dziecko, które zaczęły spadać wąsy, korzeń problemu należy szukać w osobliwości relacji między ludźmi.

Jakie choroby prowadzą do utraty wąsów?

Tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego kotek wąsy przerwie, należy zdać sobie sprawę, że źródłem problemu może być ukrywanie w problemach zdrowotnych dla zwierząt.

Zwierzę może zacząć tracić wąsy, gdy zdiagnozowano u niego alergii pokarmowej. W takich przypadkach może spaść nie tylko wąsy, ale także wełny. Aby pozbyć się tych objawów, należy skontaktować się z weterynarzem i przejść wszystkie testy, które pomogą zidentyfikować alergen.

Również powodować straty z wąsami może być niedoczynność tarczycy. Zwykle choroba ta dotyka zwierząt w średnim wieku. Prowadzi to do zaburzeń procesów metabolicznych zachodzących w organizmie kota. Charakterystycznymi objawami niedoczynności tarczycy może obejmować utratę włosy i wąsy, nadpobudliwość, i zwiększony apetyt. W niektórych przypadkach choroba może towarzyszyć wymioty, biegunka i utrata masy ciała. Zauważając jednego lub kilku powyższych funkcji, konieczne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem weterynarii. Specjalista przypisać szereg badań, których wyniki można wybrać odpowiednie leczenie.

Także wąsy może wypaść jeśli kot ma chorobę, która prowadzi do osłabienia układu odpornościowego.

Co zrobić, gdy kot zerwać wąsy?

Aby uniknąć takich problemów, należy monitorować diety zwierzęcia. Ważne jest, że jego dieta była bogata we wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Niedobór niektórych substancji może prowadzić do utraty wąsów. Kocięta, pożądane jest, aby dać naturalne produkty, ponieważ lepiej zaspokoić wszystkie potrzeby rosnącego organizmu. W menu dla dzieci, należy wprowadzić olej i jajka.

Kociąt-nastolatków potrzebować dodatkowych dawek fosforu, wapnia i witaminy. Jednak zanim kupisz zwierzę pewien zakres, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii, który pomoże wybrać optymalny lek i pożądaną dawkę.

Ci, którzy mają do czynienia z problemem przedmiotem dyskusji i już rozumieć, dlaczego złamany wąsy kotek trzeba wziąć psa do specjalisty, do wyznaczonego testów na obecność robaków lub zakażenia grzybiczego. Jeśli dają wynik pozytywny, to zarejestrować się u zwierząt, po którym będzie zapomnieć o problemie z wąsami.