523 Shares 2455 views

Legwany są trujące: jak żyć blisko niebezpiecznej „sąsiada”?

Co nie wymyślić fanów egzotycznych! Niektóre zorganizować apartamenty w tropikach, orchidea rośnie na parapecie. Wiele hodowane w akwariach jasny tropikalna ryba, z których niektóre są dość niebezpieczne przedmioty. Extremals umieszczone obok siebie drapieżników na przykład ponosi lub tygrysa. I wiele egzotycznych miłośnicy zwierząt marzyć mieć wokół domu jaszczurki, najlepiej duża i niebezpieczna.


Niedawno, instytucje medyczne częstsze traktowanie osób rannych lub ukąszenie Iguana – duże drzewo jaszczurka, która mieszka w zwykłych warunkach w Meksyku, Ameryce Środkowej, w Brazylii, a nawet na Hawajach. A teraz stopniowo przeniósł się do naszego mieszkania. Ugryzienia i zadrapania dokonane przez tego zwierzęcia dość niebezpieczne, ponieważ legwany są trujące. Zakłada się, że każdego roku w rękach wentylatorów domowych dostać około 15 tysięcy młodych osobników. Jak może współistnieć z taką niebezpieczną „sąsiada”, jeśli ona nadal wygrał swoją przestrzeń życiową obok ciebie?

Potomkowie starożytnych dinozaurów

Paleontologiczne odkrycia sugerują, że jaszczurki były przez długi czas. Dzisiaj, na ziemi istnieje ponad 4000 gatunków, które są połączone do 20 rodzin, wśród nich legwanów. Rozciągają się one na całym świecie, z wyjątkiem wyjątkiem zimnych stref. Większość jaszczurki żyją na powierzchni ziemi, czasami zakopane w piasku lub wspinać się na drzewa. Niektóre gady żyją w glebie, z drugiej – w linii surfować. Istnieją osoby, prowadzące codzienną drogę życia, a niektóre ruch, polowanie i paszy tylko w nocy. Owady i ich larwy, pajęczaki, mięczaki i robaki, czasami małe kręgowce – to podstawowy pokarm jaszczurek.

Kim jest ten trujący sąsiad?

Legwan zielony trujące, który jest najczęściej u miłośników terraria zwierzętach, przyrodzie zwykle mieszka w dziewiczych lasach liściastych. Szczególnie lubiący osiedleniem się na drzewa, które rosną w wodzie, ponieważ w razie zagrożenia może w każdej chwili wskoczyć do rzeki.

Dorosłych iguana – bardzo duża, może ważyć maksymalnie 5 kg i dorastają do dwóch metrów, a jego długość wynosi pół potężny ogon. Krótkie mocne nogi z ostrymi pazurami, aby pomóc im wspinać się na drzewa doskonale, a ogon służy do pływania i ochrony.

Mężczyźni są znacznie większe niż samice i mają ogromny kształt i jasny kolor. Młode ptaki mają jasny kolor zielony, który pomaga im ukrywać się dobrze na drzewach. Zwykle nie zmieniają koloru, ale niektóre obszary skóry w funkcji temperatury, światła, żywności, stresu, stopień agresji różnych chorób lub zmienić kolor w szerokim zakresie od jasnych do ciemnych odcieni.

warunki przetrzymywania

Od legwany są trujące w warunkach niewoli są trzymane w terrarium. To, oczywiście, w pewnym stopniu odzwierciedlenie w wyglądzie gada. To może być różna, a długość ciała, ponieważ jest to również związane z treścią warunków.

Jaka powinna być klatka dla iguana? Ponieważ zwierzę wspinać, tym ważniejsze niż wysokość obszaru dla niego. Ale terrarium powinna nadal być przestronne, z dużą liczbą oddziałów i schronów. Po iguana powinien poruszać się swobodnie, wspinać, ukrywać. Po zabezpieczeniu małe zwierzę, nie od razu zakupić mu dużą terrarium, jeden na całe życie. Mały iguana różnią się od dorosłych pod względem wielkości, a ich temperament i zachowanie, więc wraz z rozwojem środowiska życia zwierzęcia powinna zostać zmieniona.

Jak dbać o zwierzę musi, oczywiście, dorośli, jak i legwany trujące. Klatka jest tak dobrana, że może być łatwo utrzymane, w celu utrzymania stałej temperatury w nim, aby ustalić basen z ciepłą wodą. W górnej kondygnacji można zamontować sztuczne lub żywe, ale nie roślin trujących. Zwrócić większą uwagę na wilgoć, światło, wentylacji dodatkowego promieniowania ultrafioletowego i karmienia.

Jeżeli dom osiadł iguana-dziecko, w okresie korekty jest konieczne, aby umieścić go w cichym zakątku: w tym okresie, że potrzebuje odpoczynku. Chociaż legwany są trujące, ale udomowienie zwierząt, można bezpiecznie wypuścić z klatki. Podczas spaceru jest to konieczne, aby zapewnić mu bezpieczeństwo: oczyścić z dala dzieci, koty i psy, spróbuj gada chodził tylko pod nadzorem. W przeciwnym razie może to przestraszyć lub może spaść z dużej wysokości, takie jak balkon lub schody.

Iguana – jeden z najbardziej interesujących zwierząt. Jeśli staje się ufać ludziom i zaprzyjaźnić się z nimi, można dowiedzieć się o niej wiele ciekawych rzeczy. Co? Powiedz innym razem.