627 Shares 5594 views

Akwarium zbrojników: rodzaje, opis, zdjęcie

Z ogromnym somoobraznyh odmiany może „sumików” lub zbrojników mają najbardziej niezwykły rodzaj. Ich nazwa pochodzi od słowa „Loris-ka”. Więc zadzwoniliśmy w starożytnym Rzymie legionistów zbroi. Cały korpus tego rodzaju ryb pokryte symetrycznie rozmieszczone lameli, które są skondensowane ze sobą.


Opis sum

Rodzina łańcuch można podzielić na pięć podrodzin, które Numer siedemnaście rodzajów i ponad dwieście gatunków. W przeciwieństwie do innych typów sum, sumików nie są drapieżnikami. Podstawę ich diety składa się z alg i liści roślin.

Teraz skupimy się bardziej szczegółowo na najbardziej popularnych rodzajów.

Ancistrus gwiaździstego

Są Poczta sum akwarium stosunkowo niewielki rozmiar. Ich ciała są wydłużone i spłaszczone, pokryte trudnych skalach (bezpłatne tylko do brzucha szczątków IT). Usta przypomina przyssawkę. Ma hornlike skrobaki, które pozwalają na ryby do skrobania powierzchni żywności z różnymi stałymi (na przykład z alg).

Zbrojników perłowy korpusu i żebra są barwione w gęstej i nasyconym koloru czarnego, z rozpraszaniem białych i niebieskich małych kropek z wiekiem staje jasnobrązowej barwy. Na płetw nieletnich można zobaczyć białą krawędź, która ostatecznie znika.

Mężczyzna różni specjalne skórzaste rozgałęziony ramion, które znajdują się po obu stronach głowicy. Specjaliści nazywają ich tentakulami. U kobiet, procesy te nie są dostępne w ogóle lub bardzo słabo rozwinięty. Mężczyzn zazwyczaj znacznie większa niż kobiet i może osiągać długość 8 cm.

Ancistrus zwyczajny

Zbrojników, gatunki, które są bardzo zróżnicowane, różni się od innych mieszkańców akwarium charakterystyczny, nieco spłaszczony kształt ciała. To nie jest wyjątkiem i Ancistrus zwyczajne. Jego kształt ciała – łza kształcie, spłaszczone. Głowa jest dość duża. Usta jest przyssawka, Róg-jak wyrostki (skrobaki).

Całe ciało ryby pokryte jest „zbroi”. Parusovidny płetwa grzbietowa w spokojnej blisko ciała. Płetwy pomalowane w różnych odcieniach szarości z lekkim odcieniem żółtawym. W całym organizmie jasne plamki rozproszone.

Zewnętrznie, mężczyźni są bardziej smukłe ciało. Są wyższe niż u samic płetwy grzbietowej i ogon – jest znacznie szerszy. Mężczyźni mają kolor wyrostki skórzaste, które są nieobecne u kobiet.

Gipantsistrus zebra

Zbrojników tego gatunku mają jasny kolor, który mylić ich z innych gatunków niemożliwych. To naprzemienne pasy czarno-białe, z powodu których ryba została tak nazwana.

Gipantsistrusa wydłużona głowa, oczy sadzone bardzo wysokie. Jeśli spojrzeć na niego z góry, można zobaczyć, że oko łączy szeroki biały pasek, z których cztery przekrój zanikać. Szczęka ma siedem lub osiem długości zaokrąglone zęby po każdej stronie, które selerowaty do krawędzi. Dolna szczęka wyposażona jest tylko osiem głęboko rozgałęzionych zębów.

Płetwy ogonowe ryb ma kształt litery V. U dorosłych, wszystkie żebra są utrzymane z białymi i czarnymi pasami.

Mężczyźni są znacznie większe niż samice. Płetw brzusznych mają kolce. Te wzrosty są takie same i w jamie ustnej. Te kobiety są bardziej zaokrąglony brzuch. W domowym akwarium, ryby te nie rosną więcej niż 9 centymetrów. Oni żyją w niewoli przez około dziesięć lat.

brokat gliptoperiht

Są Loricariidae – marzenie każdego akwarysty. Wynika to z ich bardzo imponujący wygląd. Brocade gliptoperiht jest wydłużony i lekko spłaszczone ciało. W swoim jasnobrązowego tle rozrzucone brązowe plamy. Grzbietowa żebro ma kształt żagla. Sum opracowała doskonałą frajera ustnej, z powodu których przyczepiają się do powierzchni szyby akwarium tak mocno, że ich jest trudno oderwać od niej. Wokół otworu widać w dolnej zagęszczonej anten, które są przycięte fałdę skóry.

W brokaty długość sum dorastają do 60 cm. Mężczyźni większych, szczupłe i kolor znacznie jaśniej niż u samic. Na płetw piersiowych wyraźnie widoczne kolce.

zawartość

suma łańcucha życia i rozwoju wymagają wspólnej świeżej wody o temperaturze od + 26 ° C. W tym przypadku powinny być obojętne kwasowości, małe odchylenia dozwolone.

Kiedy projekt akwarium sztuczne rośliny są coraz częściej stosowane. Z życia witamy trawie z dobrego systemu korzeniowego – Cryptocoryne, Echinodorus.

Sum prowadzi samotne życie, nie lubią jasne światło, wybrać wyciszony. Te ryby są niezbędne liczne schrony. Mogą one stać się kamienie, korzenie, winorośl, gdzie mogli być sam, odpocząć lub po prostu spać. Akwarium należy ustawić zaczepy że sumów są źródłem jadalnego miąższu.

karmienie

Ryby te są wszystkożerne, ale podstawą ich diety jest wykonana koretra, Bloodworma, czarny chleb, Tubifex, chude mięso, rozwielitki i specjalną suchą karmę. Że jedzenie było pełne, karmić sum tabletki Spirulina.

Niektóre rodzaje sum Zbroja łańcuchowa preferują pokarm roślinny. Specjalna karmienie wymagają jedynie wyraźne drapieżników.

Zbrojników – hodowla

Podczas przygotowań do tarła ryby muszą być zróżnicowane i obfite karmienie żywo żywności. W tym czasie kobiety i mężczyźni siedzą lepiej w różnych pojemnościach. Tarło powinien mieć objętość co najmniej 20 litrów, wysokość 20-25 cm. Wlewa się ją świeżą wodą wodociągową. W ciągu dwóch dni od tarła gazowane. Potem kilka krzewów roślin można umieścić w nim, mając solidne i szerokie liście. Temperatura wody jest zmniejszona do 2-3 ° C, lecz nie powinna być niższa od + 18 ° C

Łańcuch sum tarło posadzone w godzinach wieczornych, w tempie jednej samicy trzech mężczyzn. Tarło rozpoczyna się zwykle w godzinach porannych.

Ten gatunek ryb akwariowych ma ciekawą cechę – stają się bardziej dekoracyjne z każdym kolejnym tarle. Często sum tarło w zbiorniku społeczności. W tym przypadku, jaja wraz z podłożem mają być przeniesione do osobnego pojemnika.