680 Shares 4063 views

Grzane wino – koktajl „świecące wino”

To słowo w języku niemieckim oznacza „świecące wino”. Glintwein – Cocktail podawane wyłącznie w specjalnej gorącej kubek z uchwytami. I zawsze służy jako podstawa do wina.

Trochę historii

Pierwsze wzmianki o prototypach napojów pojawiły się w starożytnym Rzymie. Jednakże, w czasie wino nie jest ogrzewany, chociaż została dodana do wody i przypraw. Hot grzane wino – koktajl, który ukazał się w średniowieczu w krajach europejskich. Na Boże Narodzenie bazar był dominującym napój. I przygotował się na otwartym powietrzu, mieszania wina z wodą, podgrzewaną aromatiziruya galangal. Jest podobny do imbiru, ale to nie jest tak ostry i ma zapach perfum, który zastępuje kilka przypraw. Dopiero później w grzanym winem – pić gorącą nadzienie – zaczął dodać miód lub cukier i galangal namiastkę cynamon, kardamon, anyż i goździki, które stały się bardziej przystępne.

Ważną regułą

Cokolwiek zestaw przypraw, pozostaje ważnym zasada przygotowania wina nie mogą być gotowane, i po prostu dobrze się rozgrzewa. W związku z tym, istnieje wiele użytecznych właściwości, wzmacnia działanie przypraw i stopień nie odparowują w wyniku wrzenia. Ale stopień nie jest ważne, jest to dość słaby w napoju. Main – jej właściwości lecznicze: w rzeczywistości w średniowieczu nie jest przypadkiem wierzono, że napój nie tylko ogrzewa, ale także leczy wiele dolegliwości.

Technologia przygotowania

Optymalna baza dla takich napojów (których istnieje wiele odmian) czerwone wino jest uważane za suche lub półsuche (idealny – Bordeaux). Istnieją przepisy, które zawierają składniki, takie jak duchy, jak koniaku lub rumu. I gotowanie może odbywać się na dwa sposoby: bez wody, z udziałem więcej, z wyjątkiem wina, ciekłych. Rozważmy każdy z nich.

  1. Bez wody grzane (cocktail) otrzymanego jak wino w odpowiednim naczyniu razem z cukru i przypraw jest podgrzewana do temperatury około 70 ° (nie zalecane, ponieważ płyn zaczyna wrzeć, i w ten sposób właściwości lecznicze są zanikł), mieszając od czasu do czasu. Następnie vat odstawić z ognia i przykryć pokrywką. Pamiętaj, aby pozostawić na 15 minut do pół godziny – wtedy zapach jest w pełni ujawniona.
  2. Wodą. 0,7 l wina zaleca się wykorzystać całe szkło wody (lecz coraz więcej i może być wprowadzony do słabych stopni wentylatory). Wlać wodę, przyprawy i zagotować. Pozwoli to olejki eteryczne przypraw wyjdzie, dając napojowi bogaty smak. Następnie dodać w misce z wodą, cukrem lub miodem, wymieszać. A następnie dodać czerwone wino temperaturę pokojową. Zdjąć z ognia i dają napar.

Co się stanie, jeśli grzane wino sprowadza?

W obu przypadkach, recepty, jak widzimy, do przygotowania napoju nie jest zalecany do wrzenia (w drugim sposobie, jak zauważyłeś, tylko zagotować wodę). Jeżeli napój jest gotowanie, a następnie natychmiast traci swoją delikatną i harmonijny smak i większość stopni alkoholu. Wskazówka: zdjąć miskę z ognia, gdy trzeba biaława piana na powierzchni odpadł.

pikantne pytanie

Wiele osób pyta co przyprawy są tradycyjnie wykorzystywane do przygotowania gorącego wina koktajl. Po tym wszystkim, co galangal, wiem jedno. Koktajl grzane wino (zdjęcie – na górze) może składać się z wielu składników. Główne z nich to: laski cynamonu, suszone pąki goździki, skórka cytrynowa, imbir (to ty i galangal), miód. Może on być również stosowany ziele i czarny, anyż, liść laurowy, kardamon. Owoców: jabłka, rodzynki. Czasami orzechy. I znowu, wszystkie przyprawy w przygotowania grzanego wina nie powinno być mielone lub napój będzie piszczeć na zębach.

Koktajl grzane wino. Klasyczny przepis

Jak wiecie, wiąże galangal, ale z powodzeniem zastępuje korzeń imbiru. Reszta przepisu jest dość prosty (należy pamiętać o podstawowej zasadzie:! Nie gotować)

Musimy: butelkę czerwonego wytrawnego wina (jeśli to możliwe – Bordeaux, ale pasuje i regularny stołowy), szklanka wody, 5 pieprzu pachnące, 5 gvozdichek, trochę cynamonu (nie proszek i trzymać strugane), około 1/8 całej gałki muszkatołowej orzech (grzebie nóż), kilka wióry z imbiru.

W misce zalać wodą i wlać przyprawy. Doprowadzić do wrzenia (gotowanie nie jest potrzebne). Wino ogrzewa się do 60-70 ° i miesza się z wodą i przypraw. Wyłączyć ogień. Przykryć pokrywką i dają napar. Pić dobre gorące.

Uwaga: Ponieważ miód, a nawet więcej cukru w napoju zaczął dodawać znacznie później, w tej oryginalnej receptury go brakuje. To samo odnosi się do skórki z cytryny. Ale dla tych, którzy lubią słodszy smak, można dodać kilka łyżek miodu (lub cukru), kilka wióry świeżej skórki z cytryny, sok z połowy cytryny. Z tego zapachu i harmonii napoju nie zostaną naruszone.

Koktajl grzane wino. przepis na Boże Narodzenie

Ponieważ początkowo warzone grzane wino na uroczystości Bożego Narodzenia, to oto recepta na tego napoju.

Składniki: butelka wytrawnego czerwonego, szklanka wody (może być więcej – dla fanów słabym stopniu), 1 jabłko, 1 pomarańcza, miód – kilka łyżek Herbata czarna Dry – 1 łyżka przyprawy: cynamon, imbir, kardamon, goździki – tylko na trochę -chut.

Wodę doprowadza się do wrzenia w garnku. Wlać z powrotem przypraw (mielone) i TEA. Odstawić naczynia z ognia na kilka minut. W tym czasie, pokroić owoce i odkorkować wino. Ponownie umieścić naczynia na małym ogniu. Wlać wino i owoce Lay. Dodać miód. Wymieszać i bez doprowadzenia do wrzenia, zdjąć z ognia. Przykryć pokrywką i dać na 10-15 minut. Zwykle wystarczy smak ujawnione.

Dla fanów czegoś mocniejszego

Można gotować grzane wino i przy udziale mocnego trunku.

  1. Na przykład, butelka wytrawnego wina wziąć filiżankę kawy, cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej, pół szklanki koniaku, kilka łyżek cukru. Przepis na około tej samej rzeczy – nie gotować. Okazuje wielką orzeźwiający i dość silny pić, pić, jak gorąco.
  2. Z białego wina i rumu. Zamiast tego używamy Red White (można Muscat) i dodać trochę rumu.

Ale w rzeczywistości, grzane wino – napój podpisu, więc zachęcamy do eksperymentowania i pokazać własną kulinarną wyobraźnię.

267 shares 3717 views