774 Shares 1311 views

Jak zatrzymać laktację?

Według różnych, często poza kontrolą kobiet ma powodów, aby przerwać lub całkowicie zaprzestać karmienia piersią. Najważniejsze – aby wiedzieć, jak zatrzymać laktację, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Powody, dla których przestaje karmić piersią, może być wiele – odzwyczajania, choroby lub mimowolne dłuższej nieobecności matki, i wiele innych. Podstawą do zakończenia laktacji determinuje szybkość i zatrzymanie go, ponieważ proces ten może być tak szybko zatrzymany lub powoli, stopniowo.

Często koniec laktacji ze względu na fakt, że dziecko dorastał. Uciekania się do sztucznych środków jest konieczne w przypadku, gdy dziecko nie jest jeszcze przyzwyczajony do zrobienia bez piersi, nawet przy wprowadzeniu pokarmów uzupełniających. Czasami sytuacja jest taka, że matka musi brać leki wyklucza odbioru laktację, czy leki te promować zaprzestanie produkcji mleka. Jeśli matka pielęgniarstwa zmuszony jest udać się do szpitala, ona też musi wiedzieć, jak zatrzymać laktację najbezpieczniejszą drogę.

Zakończenie laktacji. Używamy sprawdzonych metod

Istnieje wiele sposobów, aby odstawieniu. Oto najbardziej skuteczne.

Tabletki laktacji

Większość z nich zawiera hormonów, co spowalnia pracę przedniego płata przysadki. Okres przyjmowania takich leków może się wahać od jednego dnia do dwóch tygodni. Najbardziej skutecznym sposobem, aby zatrzymać produkcja mleka jest uważana bromkamfora. Tabletki te zawierają zaprzestanie karmienia piersią w krótkim czasie, a ponadto mają minimalne skutki uboczne (co odróżnia je od innych czynników). Większość leków, przyczyniających się do zatrzymania laktacji wpływają na mózg i ma imponującą listę przeciwwskazań i skutków ubocznych. Dlatego wcześniejsza konsultacja z lekarzem – warunkiem koniecznym do ich otrzymania. Jeżeli istnieją oznaki infekcji w piersi (mastitis), będzie ona musiała pilnie przerwać karmienie piersią, i jakiej pomocy pigułki laktacja.

Tradycyjne środki, aby ułatwić realizację mleka

Uciekanie się do nich powinny być w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z piersi nie jest obserwowany, nie ma uszczelki i ból. Musimy tylko słuchać swojego ciała, z powodu jego reakcji – najlepszym wskaźnikiem skuteczności środka. Jeśli nie wiesz jak przerwać karmienie, uzyskać pomoc od następujących przepisów:

  • Witamy wlew moczopędne zioła, pomaga pozbyć się nadmiaru płynów, co prowadzi do zahamowania laktacji i jej wycofywania. odbieranie kurs trwa zwykle kilka tygodni. Jednak w pierwszym dniu stosowania odpowiedniego wlewu może czuć, że pierś stała miękkie. Najbardziej skuteczne są uważane za zioła takie jak bazylia, mącznicy lekarskiej, żurawiny, Garden pietruszka, nard, szałwia, mięta. Zalecana ilość spożycia tych środków – do sześciu filiżanek dziennie.
  • piersią liść kapusty. To powinno być wykonane natychmiast po podaniu (lub tłoczenia). Stosując kapusty potrzebę obu piersi, wstępnie rozszerzony arkusz aby uczynić je bardziej miękkie formy. Zanim aplikacja może być trochę przytrzymać kapustę w zamrażarce, to kompresji i stan zapalny. Procedura może zostać zakończona, gdy liście kapusty stają się wiotkie. Ten sposób zatrzymania piersią najdłuższy, ale również najbardziej naturalne i bezpieczne.
  • stopniowy spadek liczby karmień. W takim przypadku, ilość produkowanego mleka będzie się stopniowo zmniejszać. Jeśli pojawi się dyskomfort i uczucie pełności w klatce piersiowej, trzeba zlać trochę mleka.

Jak przerwać karmienie piersią, to zależy od ciebie. Ale nie ignoruj z pomocy specjalisty, jeśli proces ten towarzyszy guzek w piersi, zaczerwienienie i gorączka – True objawami mastitis i lactostasis.