123 Shares 5186 views

Jak się postarać? Bezpłatne kursy dla kobiet w ciąży. Przygotowanie do porodu

Przyszłe matki często żyją w swoim własnym świecie, większość z nich dotyczy tylko nowych i niezwykłych doświadczeń związanych z oczekiwaniem na dziecko. Ci, którzy przygotowują się do opuszczenia po raz pierwszy mamy szczególnie trudne, nie jest trudno przewidzieć wszystkie niuanse związane z nadchodzących dramatycznych zmian w życiu. Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować i znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: Jak podbić podczas porodu, jak karmić dziecko i po raz pierwszy dbać o niego. Gdzie jest młoda matka może dostać taki użyteczny, a przede wszystkim wiarygodne informacje?


Dlaczego muszę do udziału w kursach

Przyszłe matki często opierają się na opinii personelu medycznego lub krewnych. Niestety, moja mama i jej przyjaciele często nie dają najbardziej sensowne porady i wskazówki położnych w ten sam dzień „X” do przyjęcia z powodu bólu i nagłych zdarzeń jest dość trudne do zmiany. W tej chwili bardzo modne przyszłe matki uczestniczyć przygotowanie kursów dla porodu. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wiarygodne informacje z dużym wyprzedzeniem, adaptacji i przyswojenia go, a następnie w pełni przygotowany i pomóc ich własne dziecko urodzić jak najwięcej bez poważnych konsekwencji.

Jakie działania są

Są to zarówno darmowe jak i płatne kursy dla kobiet w ciąży. Pierwszy zorganizowany w prywatnych placówkach medycznych lub dla przyjemności, ten ostatni – często oparte na bazie szpitali położniczych i rodzenia klinik. Jakie szkolenie wydarzenia odwiedzić, wybierać, oczywiście, młodą matkę, każdy z pewnością ma swoje wady i zalety. Na przykład, do klasy premium można wymyślić z mężem, ale bezpłatne kursy dla kobiet w ciąży w szpitalu może przedstawić wam rozkaz konkretnej instytucji medycznej, co jest bardzo ważne, jeśli zamierzasz odwiedzić.

standardowe Curriculum

W każdym razie, prawie wszystkie kursy koncentrują się na standardowym programie. Polega ona na badaniu następujących sekcjach:

 • Okres oczekiwania na dziecko 9 miesięcy;
 • robocizny bezpośredniej, jak oddychać i naciskać na nich, jak również biorąc pod uwagę innych popularnych zagadnień;
 • podstawowe umiejętności opieki nad dzieckiem, ustanowienie laktacji.

Kategorie te są ściśle ze sobą powiązane, a w większości przypadków powinno być badane w kompleksie. Jednakże, w razie potrzeby przyszłych matek można podkreślić najbardziej interesujący segment dla siebie i uczestniczyć w zajęciach związanych wyłącznie do niego.

Faza przygotowawcza

Kursy przygotowania do porodu, związane z pierwszym etapem (ciąży), pomoże Ci cieszyć się oczekiwaniu na dziecko w pełni. matki spokój na tym etapie jest dobrym kluczem do prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki. Z reguły kobiety w pracy o przyszłej pracy Dyskusja na temat tych czynników:

 • fizjologiczne i psychologiczne cechy i zmiany zachodzące w czasie ciąży;
 • optymalny tryb dnia, co oznacza, spacery, prawidłowe odżywianie, odpuszczanie, i wiele innych rzeczy;
 • rozwój płodu w łonie matki, jak i czynników zewnętrznych mających wpływ na jego zdrowie;
 • Niezbędne ustalenia medyczne do oczekującej matki, częstotliwość i czas ich realizacji, procedury (testy);
 • Użyteczne ćwiczenia gimnastyczne.

Oczywiście, taka lista problemów, które mogą się różnić w zależności od przebiegu programu.

Pozycje dla prób

Drugi etap pracy jest jednym z najważniejszych, określa zachowanie matki podczas porodu i prób. Na tym etapie trzeba zatrzymać się nieco więcej. Chyba najczęściej zadawane pytanie brzmi: w jaki sposób podjąć wysiłek? Odpowiadając na to, należy zauważyć znaczenie prawidłowej postawy. Niestety, sytuacja na dostawę, zalecana w placówkach medycznych, odpowiedni przede wszystkim przez lekarzy i nie mam. Jeśli to możliwe, staramy się dołożyć starań w następujących pozycjach najbardziej fizjologiczne:

 • wzrasta do krzesła macierzyńskiego, unieś głowę i ramiona w górę tak bardzo jak to możliwe, co będzie pomagać dziecku presję na miednicy, co z kolei doprowadzi do aktywacji naturalnego procesu prób;
 • podczas swobodnego zachowania się podczas pracy (a to jest obecnie praktykowane również) próbują dostać się na piętach, trochę ugięcia. Na tej pozycji siły fizyczne, które pomogą Ci poradzić sobie z bólem i zapewnić poprawne próby fizjologicznych bez błędu.

Co jest potrzebne, a czego nie robić

Większość kobiet w tym kraju rodzić w pozycji poziomej, a to sprawia, że nie tylko myśleć o tym, jak do wysiłku, ale także o tym, jak oddychać. Więc jak można wyglądać idealny algorytm właściwego oddychania? Oddychaj w ustach tyle powietrza (najbardziej głębokie i szybko trzeba zrobić), więc wydawało się, że przeniósł się do żołądka, przytrzymaj go, a dopiero potem delikatnie i powoli wydech.

Jakie działania są kategorycznie nie robić? Ich lista może być zredukowana do następujących założeń:

 • Nie zaleca się oddychać konwulsyjnie. Co można stwierdzić przez zaczerwienienie skóry. Pamiętaj, że oddychanie pomaga zacisnąć mięśnie, w tym krocza, co oznacza, że dziecko będzie również cierpią z tego.
 • Unikaj ostry oddech, może to prowadzić do dziecka w kanale rodnym ruszy do tyłu, a nie do przodu.
 • W żadnym wypadku nie krzycz. Podczas silnych okrzykami próbuje stać się całkowicie nieskuteczne, tracisz moc, i dziecko jakby zatrzymany.

Pamiętaj, aby słuchać swojego ciała, powie to, jak dokładnie do pchania i w której poruszają się w kierunku do procesu porodu. Postaraj się nie panikować i pamiętać, że tysiące lat, kobiety uporały się z narodzinami dzieci na własną rękę. Nie należy rezygnować z dobrodziejstw cywilizacji, należy wziąć pod uwagę sugestie i zalecenia lekarza lub położnej.

Ostateczna lekcja

Końcowa część kursu mówi nam, jak dbać o nowo narodzonych dzieci. Po wysłuchaniu tych klas, powinieneś być w stanie dowiedzieć się o tych ciekawych faktów:

 • posag należy zakupić dla dziecka;
 • Zasady organizacji pływanie, wycieczki, codziennej higieny manipulacji;
 • Jak przywrócić ciało kobiety po urodzeniu dziecka;
 • Jak ustalić piersią, kiedy i przez które produkty do wprowadzania pokarmów stałych i innych zagadnień związanych z żywieniem dziecka.

Aby czuć się komfortowo podczas porodu, po porodzie, a także podczas samej ciąży, zaleca się zachować spokój i sprawiają, że większość słuchała rad ekspertów.