709 Shares 2439 views

żeliwna wanna. Opinie i opinie ekspertów

Słowo „kąpiel” przyszedł do nas z języka niemieckiego. Od dawna znany jako pojemnik (lub zbiornika), przeznaczone do kąpieli, a także do przyjęcia specjalnych procedur medycznych. Teraz prawie każdy apartament posiada tzw łazienkę, to pomieszczenie, w którym ludzie mogą prać lub w inny sposób opowiedział się wykąpać. Kąpać się – niezbędny mebel więc pokój. Bez niego nawet imię Sam pokój jest bez znaczenia. Teraz musisz nauczyć się wszystkiego o żeliwnych wanien, recenzje i opinie o nich.


Różnego rodzaju wady i zalety

Kąpiele w zależności od materiału typu są:

 • metalu;
 • drewno;
 • z tworzywa sztucznego;
 • ceramiczne;
 • akryl.

Z kolei kąpiel metalu to:

 • stal;
 • żelazko.

Najpowszechniej stosowane w jednym czasie kąpieli żeliwnej. Recenzje nich kontrowersyjne. Podobnie jak każdy inny mebel, mają zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Wśród niedociągnięć można zidentyfikować 4 kluczowych wskaźników:

 1. Złożoność przetwarzania materiału wyjściowego. Żeliwo jest stopem żelaza, węgla i innych pierwiastków. Casting ten skład – całkiem technicznie skomplikowany proces. Eliminuje to możliwość uwolnienia produktów o różnych kształtach i wersjach, tak często oddanych kąpieli żelaznej tego samego typu.
 2. Duża masa. Wanny żeliwne są znacznie cięższe niż tych samych produktów z innych materiałów. Te rzeczy są trudne do transportowania, a proces instalacji jest o wiele bardziej skomplikowana.
 3. wykończenie produktu. Odlewanie kąpiel żelazną typowo pokrywany warstwą szkliwa. Materiał ten jest w użyciu mogą być poddawane różnego rodzaju odkształcenia. W wyniku ostrych ciosów na nim pęknięcia i frytki, które psują wygląd produktu i to skraca jej żywotność.
 4. Wysoka cena.

Ci, którzy w praktyce za pomocą oddanych wanny żeliwne, opinie mogą dać dla każdego z wymienionych elementów.

Niezależnie od powyższego, ten produkt sanitarny zawiera stosunkowo znaczne korzyści:

 1. Wysoka pojemność cieplna. Kąpiel ogrzewa się sam przez długi czas, a w niej wody będzie chłodzić powoli. Jest to bardzo wygodne dla podejmowania zabiegów wodnych.
 2. Niski poziom hałasu. Pod hałasu oznaczało, że dźwięk, który publikuje wody w upadku. Grube produkty ścienne nie wibrują pod działaniem odlewania ciekłych strumieni, tak, że takie kąpiele są czasami nazywane również „ciche”.
 3. Szkliwo, równomierne pokrycie powierzchni kąpieli, czyni go idealnym do polerowania i dość reprezentacyjny.

Pozyskanie oddanych wanny żeliwne, sprzężenie zwrotne jest lepiej zapytać, nie tylko wśród konsumentów, ale także wśród ekspertów. Ci, którzy zdecydowali się zainstalować krajowy produkty powinny zdawać sobie sprawę z kilku ważnych różnic z podobnych modeli zagranicznych marek.

Po pierwsze, nasz przemysł wytwarza produkty o grubszych ściankach. To zwiększa jego wytrzymałość i trwałość, ale także znacznie cięższe budowy. Importowane modele są znacznie cieńsze (mniej niż 5 mm) oraz o wiele łatwiejsze.

Po drugie, jakość pokrycia modeli krajowych jest bardzo różni się od próbek zagranicznych, a nie na lepsze.

Po trzecie, decyzje projektowe kąpieli przywozowych są bardziej zróżnicowane, a nasze modele są produkowane przez zatwierdzony w czasach sowieckich. Są bardziej jak konwencjonalny koryta niż wygodny i elegancki mebel.

Trochę o rozmiarze

W zależności od wymiarów, na światowym rynku wanien żeliwnych są reprezentowane przez trzy odrębne kategorie: małych, standardowych i dużych. Wybór modelu zależy od powierzchni pomieszczeń i życzenia właściciela. Najpopularniejsze próbki standardowe. Są one wytwarzane są głównie w dwóch rozmiarach. 140×70 cm 150h70 patrz ma istotnej różnicy między nimi, a drugi wariant jest najkorzystniejszy. Przy projektowaniu współczesnych domów w naszym kraju najczęściej stosowane żeliwną wannę 150h70. Recenzje jej ekspertów, a także właścicieli powiedzieć właściwej decyzji. Warto zauważyć, że jest idealnie dostosowana do wielkości łazienki typowych mieszkań domowych. W takiej kąpieli, każdy może być łatwo ustawione na „pochylania”. Na głębokości 40 cm wszystko można zrobić bez żadnych problemów. Ponadto, rozmiary pozwalają wytwarzać produkty o bardzo różnych kształtach i wzorach. W takich modelach może być bardzo różna konfiguracja ściany, obecność uchwyty i podłokietniki. Wszystkie te cechy w każdym razie nie będzie kolidować z głównych produktów celowych.

Dla tych, którzy lubią się bawić

Dla właścicieli mieszkań luksusowych „Universal” Rosyjski zakład oferuje szeroki wybór wanien żeliwnych z kategorii „duże”. To powiększenie wersja zaprojektowana specjalnie dla profesjonalistów Novokuznetsk przestronne łazienki. Wymiary nieznacznie wzrosła. Obecnie długość produktu wynosi 170 cm, co umożliwia prawie każdy leżeć całkowicie zanurzony w wodzie. Zaokrąglony kształt desek, doskonale lakierowany śnieżnobiały sprawiają, że nowa wersja różni się od innych. Cast sam „Grace”, opinie o nim i cechy jakościowe kąpieli żelaza jest poza pochwały. Produkt taki jest, oczywiście, wymaga obecności silnego hydraulicznego zasilania. Wszystkie te cechy powinny być brane pod uwagę podczas planowania i instalacji w celu zapewnienia wymaganego bezpieczeństwa. Najważniejsze, że nowy model przyszedł do głowy, pomaga się zrelaksować i stworzyć poczucie komfortu.