467 Shares 9278 views

Wysokość muszli w łazience podłogi norma

Dzięki zainstalowaniu umywalka w łazience, należy kierować się nie tylko jej walory dekoracyjne, ale również na łatwość użycia w przyszłości.

Jaka powinna być wysokość umywalki w łazience podłogi?

Jednym z najważniejszych parametrów uznawanych za wysokość umywalki w łazience. Standard nie jest spełniony bez przerwy, ale jego instalacja starają się uwzględnić łatwość użycia produktu przez całą rodzinę. Jest oczywiste, że zlew po tak, że nadaje się do wzrostu każdego członka rodziny nie jest możliwe, więc łazienka wysokość umywalka powinna być w przybliżeniu obliczony względem średniego wzrostu dorosłego.

Między innymi, określić, co będzie postać, konieczne jest, aby rozpocząć od rodzaju produktu.

Rodzaje zlewozmywaków do łazienki

Istnieje kilka typów zlewów do łazienki, różniące się nie tylko wysokość, ale także od liczby osób, które będą korzystać z umywalką, a także niektórych innych parametrów.

Zasadniczo, powłoka może być podzielone na kilka typów:

 • „Tulip” – jest powłoką, która przypomina formę kwiatka na wdzięku nogi. Takie umywalki są prawie zawsze wykonane z ceramiki, ale istnieją metalu lub szkła. Miska w każdym przypadku będzie w postaci płatków. Ustaw do zlewu na nogach, w którym cała komunikacja jest więc podstawą powłoki jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także służy praktyczną funkcję.
 • Zlewozmywak z regulacją wysokości. Takie produkty są bardzo wygodne, ze znaczącym i ich wartości. Ale w niektórych przypadkach są one niezbędne, ponieważ można dostosować wysokość płaszcza, gdy jest używany. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego drogiego umywalkę.
 • Wiszące umywalka. Takie umywalki zostały nabyte głównie w łazience o małej powierzchni, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod nią.

 • Umywalka z szafką. Reprezentuje umywalkę osadzoną w cokole, na którym jest zainstalowany. Wysokość klatki piersiowej muszą być wybrane na etapie prac przygotowawczych do naprawy łazienkę, jak ten typ zlewu nie można regulować na wysokość.

Jak obliczyć najbardziej odpowiednią wysokość podczas instalowania zlew?

Średnia wysokość umywalka w łazience powinna być obliczana na podstawie takich wskaźników jak wygoda jego użytkowania. Optymalna wysokość pozwala na wykorzystanie go prawie w pozycji pionowej tylko lekko pochylony do przodu, i zlew jest na poziomie lub nieznacznie poniżej łokcia (kilka centymetrów).

Dlatego, aby obliczyć jaka powinna być wysokość umywalka w łazience jest dość prosta od podłogi:

 • powinna być mierzona od odległości od podłogi są łokcie;
 • odejmowana od otrzymanego numeru kilku cm (nie więcej niż 8);
 • odejmowanie ilości uzyskanej wielkości powłoki (wysokość);
 • określenie wskaźników jest optymalna lokalizacja dla tej powłoki podłogi do dołu.

Innym sposobem obliczania optymalnej wysokość montażu

Oczywiście, gdy rodzina składa się z kilku osób, które są bardzo różne wysokości, nie wszyscy w równym stopniu nadaje wysokość umywalki w łazience. Średnia w tym przypadku może być obliczona w następujący sposób:

 • Dokonywać pomiarów wymienionych powyżej dla wszystkich członków rodziny.
 • Z tych liczb wybrać wersję uśrednionego być optymalnie nadaje się do wszystkich (należy rozważyć jedynie członkowie rodziny, dorosłych i młodzież). Dla małych dzieci, można użyć specjalnych szafek akwarium, które są aktualnie w sprzedaży istnieje wielka różnorodność.

Ale oprócz pokazano powyżej obliczeń, aby określić, jaka powinna być wysokość umywalka w łazience, wysokość normy można obliczyć i alternatywnie, na przykład spędzając pomiarów danych, umieść radiator nie jest na podstawie średnich wielkości, a opierając się na wzrost najwyższego członka rodziny, jak stosowanie zlew, który jest ustawiony nieco wyżej nadal znacznie wygodniejsze niż gdy wartość ta jest zbyt niska.

Wysokość muszli w łazience: SNIP norm standardowych

Istnieje również wskaźnik, który określa, zgodnie z normami sanitarnymi, które zalecanych wysokości umywalki w łazience. norma SNIP brzmi następująco:

 • instalacji wodno-kanalizacyjnych nie musi być bliżej niż trzy metry od odpływu kanalizacyjnego;
 • należy pozostawić wolny odstęp przed umywalką, który nie będzie mniej 70h110 cm;
 • znajduje się umywalka w odległości nie mniejszej niż 30 cm od prysznicem lub wanną;
 • instalowania zlew na wysokości nie większej niż 85 cm podczas korzystania z nastolatką, a nie więcej niż 60 cm – dla dzieci.

Jednak nie ma powodu, aby zainstalować zlew w domu, z uwagi na wzrost dziecka, z oczywistych względów – dzieci będą z pewnością rosnąć, jako dorosły, aby wykorzystać zlew umieszczony w zbyt niskiej wysokości, aby być niewygodne. Ponadto, w łazienkach, w których powłoka jest zbyt niska, woda będzie stale rozpylany i higieny, więc raczej trudne do utrzymania porządku.

Wybór wsparcia pod zlewem dla dziecka

Jak wspomniano powyżej, w sprzedaży są specjalne tabele, dzięki którym Twoje dziecko zawsze będzie w stanie wykonać zabiegów higienicznych, ale również przyczyniają się do niego wszystkie niezbędne elementy lub otworzyć wody z kranu. Ponadto taka podstawka mogą być wykonane, aby pomieścić zarówno niską stolca na umywalkę.

Ale cokolwiek zdecydujesz się używać jako podstawki, należy pamiętać, że nie powinien ślizgać. Jeśli podłoga w łazience kafelki, miejsce jego instalacji, można albo pokrycie antypoślizgowe kit, przeznaczony do tych celów, lub przykleić gumowej maty do kąpieli – to znacznie zmniejszyć ryzyko obrażeń dziecko i będzie chronić układ nerwowy rodzica, który nie ma potrzeby martwić się za każdym razem, kiedy dziecko zdecyduje się umyć ręce. Trzeba powiedzieć, że pierwszy przykład z kitu jest dość kosztowne, a ponadto powłoka muszą być okresowo aktualizowane.

wniosek

Jak widać, nie ma jednej koncepcji, zwany wysokość umywalki w łazience. Standard (zdjęcie w artykule, może wykazać różnorodność opcji) jest różna, w zależności od tego, kto mieszka w mieszkaniu, a także z myślą o przepisach sanitarnych. Dlatego, aby rozwiązać kwestię jak zainstalować zlew w łazience, aby być właścicielem, ale co ważniejsze, do korzystania z produktu była najwygodniejsza dla wszystkich gości.