842 Shares 903 views

Osadzić umywalka w łazience możliwości instalacji i różnorodność modeli wbudowanych muszli

W małych łazienek dla maksymalnej oszczędności przestrzeni może być zbudowany do zlewu w blacie lub szafce. Istnieje kilka metod integracji, więc każdy właściciel będzie mógł wybrać najlepszą opcję montażową. Ze względu na lokalizację wszystkich niezbędnych elementów w łazience jest wygodne i bezpieczne.

Różnorodność wbudowanych muszli

Według rodzaju zamontowania odróżnić napowietrznych i blokuje umywalkę. Pierwszy zestaw na blacie, zlewozmywak i blat krawędzie wystają z powierzchni. Montaż muszli wpuszczane ich powierzchnia znajduje się na jednej płaszczyźnie z góry lub wpuszczone do niego.

Każdy typ instalacji ma swoje własne cechy i zalety. Dlatego konieczne jest, aby wybrać się do indywidualnych preferencji i cech położenia hydraulicznego i innych elementów łazienkowych.

Suwnice zlewozmywaki są wykorzystywane przede wszystkim do kuchni, ponieważ mają bardzo prosty sposób zamontować. Osadzanie typu sink ukąszenie jest znacznie bardziej skomplikowana, ale praktyczność powstałej struktury będą wyższe. Również w tym przypadku, blat może być możliwe stosowanie higienicznych środków magazynujących.

Zakres wpuszczanych zlewozmywaków

Współczesny rynek oferuje szeroką gamę kształtów powłoki od okrągłe lub owalne i wykończeniowych z asymetrycznych kształtach. Materiały stosowane są również bardzo różne:

 • szkło;
 • Wyroby sanitarne;
 • Metal ma powłokę odporną na korozję;
 • kamień naturalny lub sztuczny;
 • ceramika;
 • Materiały polimerowe.

Przy zakupie zlewu nie jest warte oszczędności, lepiej jest kupować produkty o średniej wartości, wykonane z wysokiej jakości materiału, a z długą żywotnością. Musi niezwłocznie rozważyć formę ceramiki sanitarnej, aby wszystkie jej przedmioty zostały połączone ze sobą.

Aby umieścić zlew, trzeba starannie rozważyć projekt i spełniać wszystkie cechy technologii i instalacji.

Co jest potrzebne do zainstalowania

W celu uproszczenia prac montażowych zaleca się usunąć kamienny blat. Jest to również niezwykle ważne, aby niezwłocznie przygotować wszystkie niezbędne narzędzia i środki do przetwarzania. Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić serwisowania kanalizacyjnej i wodociągowej.

W pracy może być konieczne:

 • poziom budynku ;
 • układanki;
 • wiercenia śrubokręta;
 • tektury, centymetrem ołówek;
 • szczeliwa na bazie silikonu;
 • Wkrętak i śruby;
 • Kąt stali;
 • Farba Scotch;
 • papier ścierny.

Osadzić umywalkę w blacie z rąk do pomocy szablonu. często w formie gotowej jest przymocowany do obudowy. Jeśli to konieczne, będzie musiała produkować własne, w tym przypadku, to jest bardzo ważne, aby przenieść wszystkie pomiary.

opcje montażu

Istnieją trzy sposoby, aby zainstalować umywalkę:

 • Wpuszczone – krawędź płaszcza znajduje się poniżej poziomu na blacie. Dla tej instalacji, należy użyć powłoki bez listew. Krawędzie blatu, które zostały odcięte, trzeba ostrożnie obchodzić się uszczelniacz silikonowy. Osadzić umywalka pod blat jest dość trudne ze względu na konieczność uniknięcia nawet najmniejsze niedoskonałości. Najczęściej ta metoda instalacji służy do wysokiej wartości wnętrzu, jak i elegancji nadają luksusowy design.
 • Poziom – w tego typu instalacji ze blacie zlewu stanowią monolityczną strukturę. Krawędzie blatów są odcięte tak, że następnie weszli do krawędzi osłony i są wyrównane z blatu. Żywotność zestawu muszle poziomie, to jest najwyższa, ponieważ można łatwo sczyszczać krople wody, a oni nie będą pod krawędzi płaszcza, tak że ostatecznie zniszczony uszczelniacz silikonowy.
 • Sublime – najczęściej stosowane w łazienkach. Szeroka gama pocisków pozwala na luksusowy design, nawet przy użyciu niedrogiego hydraulika.

Osadzić umywalkę w blacie w łazience trzeba jakości, aby uniknąć szybkiego zniszczenia i konieczność krótkim czasie po raz kolejny do przeprowadzenia kosztownych napraw.

kolejność instalacji

Do montażu jakości, należy przestrzegać technologii montażu:

 1. Przygotowanie szablonu – jest konieczne dla przeniesienia opcji powłoki na stole.
 2. Wybór miejsca – ważne jest, aby rozważyć eyeliner wody i ścieków. Nie jest konieczne, aby zamontować zlew blisko krawędzi blatu.
 3. Osadzić umywalkę w blacie w łazience tylko po znacznikach. To ma być wykonywana przy użyciu szablonu, przy wszystkich ustawieniach instalacyjnych.
 4. dziury cięcia – odbywa się za pomocą wyrzynarki.
 5. sekcje produkcyjne – głównie silikonem chroniącą blatu z formy i odkształcenia.
 6. Instalacji rur.
 7. Montaż powłoki wybrane metody.

Można zdecydować się na budowę w zlewie w blacie wystarczająco szybko, ważne jest tylko, aby poznać prawidłową instalację i zgodne z jego technologii.