778 Shares 1669 views

Husky różni się od Huskies? Podobieństwa i różnice husky i husky

Jest to niezwykle piękny pies. Obok nich, nikt nie może przejść obojętnie. Ale nie każdy może rozróżniać pomiędzy tymi dwoma szlachetnej rasy – wśród nich jest rzeczywiście dużo wspólnego. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co różni się od Husky Husky. Aby to zrobić, trzeba zapoznać się ze specyfiką każdej rasy.

Siberian Husky

Jest to północna sanki pies natywny pochodzenia rosyjskiego, chociaż FCI (Międzynarodowa Unia Kennel) przypisuje jej amerykańskich korzeniach. W rzeczywistości, hodowcy w Ameryce zostały wykorzystane przy wyprowadzaniu nowoczesne rasy psów zaprzęgowych rodzimych eksportowanych z rdzennej ludności robocze, Kamczatkę i Kołymy – Yukagirs, Eskimosów i Kerek. Wszystkie te małe narodowości, wiele osób błędnie zwanych „Czukocki”. Pierwsza różnica od Husky Husky właśnie w powołaniu: Husky – sanki rasy husky – polowanie.

Na wysokości gorączki złota na Alasce, psy były głównym środkiem transportu. W tym czasie Amerykanie opanowali rosyjski Daleki Wschód i Północ – mieszkańcy aktywnie zaangażowanych w połowy wielorybów i polowania na foki. Więc to nie rodzi się pytanie, co psy najlepiej przeprowadzić na Alaskę. Na tym etapie, w przeciwieństwie husky husky z wielu wyrównane – oba psy były równie popyt.

Gdzie amerykański korzenie?

To nieporozumienie stało się na początku XX wieku. W kraju Sowietów po raz pierwszy sporządzony wspólny rejestr północnych psów. Kolor plemienia psa – jazdy – nie dostać się do rejestru z powodu uznania ich obiecujący: ZSRR nie powinno się iść bardziej na saniach psów. Na horyzoncie były samoloty, helikoptery, skutery i skuter. Amerykanie niedowidzących. Zostały one podjęte z Syberii i już zaczęli hodować psów zaprzęgowych w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce szczęśliwy wydać je jako rasy, malowane w rejestrze wszystkich cech poszczególnych gatunków i podgatunków, wyjaśnić, w szczególności, co różni się od Husky Husky. nadal zachował pierwszeństwo dla husky jako doskonały wyścigowy rasy. Nawiasem mówiąc, rasy psów prowadzone na Alasce od 1908 roku odbywają się do dnia dzisiejszego.

Charakterystyka rasy Husky

Husky jest małe – do 60 cm w kłębu u samców i 56 samic cm – i niska masa (do 28 kg). Ale to kompaktowy zwodnicze – Siberian Husky może nieść jeźdźców niestrudzenie przez wiele godzin z rzędu w najtrudniejszych warunkach. Z natury jest bardzo przyjazny pies, co wyklucza ich zastosowanie jako ochroniarzy. A myśliwi nie są bardzo dobre.

Rosyjski niedźwiedź pies

Jak już wspomniano powyżej, Laika – przede wszystkim pies myśliwski, a to jest głównym odpowiedź na pytanie, co różni się od Husky Husky. Ogólnie rzecz biorąc, ten tytuł może być traktowane jako zbiorcze określenie wszystkich psów myśliwskich strefy leśnej Euroazjatyckiej północy. Należą one do grupy szpiców i ich podgatunków. Ten pies w Rosji jest więcej szczęścia: w 1911 roku rasa została oficjalnie sklasyfikowana przez rosyjskich ekspertów psów. Różnice husky husky i na fakt, że w przypadku husky mistrzostwa w jej hodowli nie przyznali się do cudzoziemców, a pozostał „rosyjski lubi.” W tym przypadku jeden z pionierów hodowli Rasa – namiętny myśliwy i hodowca psów, Prince AA Shira-Shikhmatov – zauważył, że istnieją odmiany husky tyle, ile pokoleń żyjących na północy i na Syberii. Odzysk ogółem kilkadziesiąt podgatunków: Tunguska The fińsko-karelian, Zyryanskaya, Ostyak, votyatskaya, norweski, Buriacji Husky … Lista jest bardzo imponujące. Dzięki wysiłkom tych fanów Canine – już wspomniano AA-Shirinsky Shikhmatov, MG Dmitrieva-Sulima i inne – pojawiły się głębokie studium rasy. Jednak później, od 1925 roku, wiele wyroki pierwszych badaczy okazały się błędne, większość wymienionych gatunków nigdy nie istniał. Z każdym kolejnym liście klasyfikacyjnej Laikas zrewidowane. Dziś wiadomo, rosyjsko-europejska, East Siberian West Siberian, Jakuck, Karelski pies na niedźwiedzie.

Charakterystyka Rasa: Dog

To jest prawdziwy łowca, jest tak silny i mądry, że mu iść do największych zwierząt – parzystokopytne, a nawet niedźwiedzie, a także na mniejszą zdobycz – zwierząt futerkowych. Laika i polowania, a ona przynosi zdobycz, a to jest zasadniczą cechą, co różni się od Husky Husky. Wzrost i waga, oba psy są niemal identyczne. Layka osiągnie 60-61 cm w kłębu, ciężar – 23 kg. To samo puszysty, sztywne włosy wystające i umysłowych, jak husky.

Husky i Husky: jaka jest różnica i jakie są podobieństwa hodować

Dlaczego kwestię podobieństwa dwóch zupełnie różnych ras? Należy uczciwie przyznać, że podobne cechy są nadal. Obie rasy wzrostu i wagi odnoszą się do średniej kategorii. Te i inne psy luksusowy gruby płaszcz z twardym podkładem, który pomaga im poczuć się świetnie w trudnych warunkach Syberii i Dalekiej Północy. Kolor w Husky psim może być podobnie – od czerni i bieli do brązowo-białe, gęstej białej kołnierza. Ogólnie rzecz biorąc, oba psy są bardzo piękne i nie pozostawiają nikogo obojętnym.

A teraz o różnicach. Pierwsza różnica od Husky Husky – jest na zewnątrz. Doświadczony hodowca psa trudno pomylić tych zwierząt, choć czasami laik, aby zrozumieć, że nie jest to łatwe. A ponieważ jest to przydatne do ponownego zbadania cech każdego zwierzęcia, aby wiedzieć, jak powiedzieć z Husky Husky.

Oczywiste różnice między rasami

Na pierwszym i głównym różnica zostało powiedziane: Husky – wyścigi zaprzęgów i pies Łajka – polowanie. Jeśli to konieczne, każdy z nich może być używany do jazdy, i polowania w tym samym czasie, ale im obce, wykonują one gorsze niż problem. Następny. Dodatek na Husky silnej i zwartej, natomiast husky – lżejsze i szczuplejsze. Ogon Husky jest zazwyczaj pomijane z husky – podniesione do tyłu. Na Husky, przez sposób, ogon jest bardziej puszysty niż Husky. I łapy potrafią odróżnić te psy: husky szerokie silne nogi dać psów zaprzęgowych, są bardziej kompaktowe husky. Ale najbardziej uderzająca różnica – jest, oczywiście, oczy. Żaden z psów, w tym husky, nie mają takich niebieskie oczy, jak husky, a to coś, czego nie mają sobie równych. Ale oni nie latają w kosmos, w przeciwieństwie do husky. Husky mają samooczyszczające wełnę, i mają niewielki lub żaden zapach, a tu na Laika – zwykły pies zapach. A często jest to fakt ten staje się kluczowa dla kwestii, kto jest lepszy – Husky Husky lub jeśli chodzi o wybór pies. Tak, ale nie zawsze te wielkie napędowe i myśliwskie psy są wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem. W ostatnich czasach jest ich wybrana jako psy do towarzystwa dla treści w ogrodzie lub nawet w mieszkaniu miasta.

Ogólne pytanie o wyższości każdej rasy co najmniej nielogiczne. Jak można wybrać najlepszego psa z dwóch najlepszych, które również są tak blisko, że pod wieloma względami są one nawet zmieszany? Jeśli masz szczęście, aby dostać szczeniaka Każda z tych dwóch ras – możemy założyć, że w rodzinie nie było prawdziwym przyjacielem dla dzieci i dorosłych.