460 Shares 8241 views

Dlaczego koty jedzą jej kociąt? Zalecenia dotyczące opieki nad ciężarną Opieka nad kotem

Prawie każdy właściciel kota przynajmniej raz musiał narodzić się w jego pitomitsy. Zazwyczaj szczęśliwa matka następnie zaczyna lizać i karmić swoje własne potomstwo. Ale czasami są nietypowe sytuacje, kiedy porzucają noworodki. W tym artykule dowiesz się, dlaczego Twój kot zjada kociąt.


czas trwania ciąży

Wystarczy powiedzieć, że nie jedna osoba nie jest w stanie określić z dokładnością do jednego dnia, kiedy doszło do zapłodnienia. Czas trwania prawidłowej ciąży średnio 63-65 dni. Jeśli praca zaczyna się wcześniej, wtedy dzieci będą opłacalne.

Ci, którzy nie wiedzą, dlaczego koty jedzą jej kociąt, będzie to interesujące, że czas trwania ciąży zależy również od rasy i wieku zwierzęcia. Tak więc, osoby z krótkimi włosami rodzić do 58-68 godzin, a długowłosy może dochodzić nawet do 72 dni.

objawy ciąży

Należy zauważyć, że pierwsze objawy mogą pojawić się już po dziesięć lub czternaście dni po kopulacji. Ale czasem pojawiają się trochę później. Wszystko zależy od kilku ważnych czynników, takich jak stan fizyczny ulubionych domu. Ci, którzy chcą zrozumieć, dlaczego koty jedzą ich nowonarodzonych kociąt muszą nauczyć się rozpoznawać oznaki ciąży.

Zwierząt w oczekiwaniu na pojawienie się potomstwa, staje się mniej aktywne i przybiera na wadze. W pozostałe dni przed narodzinami kotów obserwowano stałą senność i utrata apetytu. Początek ciąży mogą wskazywać na lekko opuchnięte różowe sutki. Jednakże, nie jest zbyt wiarygodny objaw, jak zauważył po rui. Poczynając od piętnastego dnia zarodków można zobaczyć za pomocą ultrasonografii. Dwudziestego dnia można usłyszeć bicie serca kociąt.

Cechy pielęgnacji zwierząt ciężarnych

Tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego koty jedzą jej kociąt, musisz nauczyć się kontrolować swoje pitomitsy. Wskazane jest, aby przeprowadzić tuż przed parzeniem odrobaczanie i szczepienia, jak zwierzęta w ciąży nie należy podawać żadnych leków. W przypadku nagłego zachorowania kochanie muszą być postrzegane przez lekarza weterynarii.

W ogóle, opieka nad kotem, czekając na pojawienie się potomstwa, ogranicza się do zapewnienia jej pełnego odpoczynku i żywienia. Jeśli podstawą diety są pitomitsy sucha karma, zaleca się, aby skonsultować się ze specjalistą, który z nich jest właśnie dla ciężarnej kota. Jeśli używa naturalnych produktów, konieczne jest włączenie do swojego menu, marchew, żółtku jaja, kurczak, kaszą lub ryżem.

Ważne jest również, aby upewnić się, że zwierzę nie skakać z wysokich szaf i nie kontaktować się z sąsiadami na ulicę. Lepiej w tym okresie nie pozwolił mu wyjść z domu, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi infekcji. Doświadczeni właściciele kotów powinni z wyprzedzeniem, aby przygotować miejsce dla dostawy. Wskazane jest, aby zdecydować się na tym cichym, ciepłym i przytulnym miejscu.

Dlaczego koty jedzą jej kociąt?

Przed większości porodu zwierzę zaczyna wykazywać bezprzyczynową niepokój. Niektórzy radzą sobie na własną rękę, podczas gdy inne mogą potrzebować pomocy. Co do zasady, po pojawieniu się na nowo utworzonym matki potomstwa zaczyna opiekować się dzieckiem. Ale, niestety, zdarzają się wyjątki.

Eksperci wiedzieć kilka powodów, dla których koty jedzą kocięta po urodzeniu. Zniszczenie jest zazwyczaj przedmiotem dzieci, które ukryte problemy zdrowotne. Zwierzę czuje go na poziomie instynktów i zabija dziecko pacjenta.

Ponadto, kot może zabić kota, który, w trakcie porodu uwikłany w łożysku. Zmęczone zwierzę może po prostu nie zobaczyć dziecko. Innym powodem jest obecność zaburzeń psychicznych. Niektóre zwierzęta mają tendencję do kanibalizmu. I przekroczyć cienkiej linii, która oddziela pragnienie, aby chronić potomstwo i histerię, wystarczy nawet niewielki stres.

Sposoby rozwiązania problemu

Aby zrozumieć, dlaczego kot zjada jej kociąt, trzeba zrozumieć, w jaki sposób, aby zapobiec takiej smutny obrót wydarzeń. Aby zabezpieczyć przyszłość potomstwa wybryków matki, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Ważne jest tylko planowanym kryciem. Przed kryciem, pożądane jest, aby wziąć swój ulubiony weterynarza. Może wyznaczyć pełną analizę, która pozwala zidentyfikować i rozwiązać problemy z ukrytych jej zdrowia.

Nie mieć pytanie: „dlaczego koty jedzą dostawy swoich kociąt powinno odbywać się pod stałym nadzorem wykwalifikowanego specjalistę. Najlepiej, zanim ten dzień jest konieczne ustalenie ulubiony klinice weterynaryjnej, gdzie będzie zatrzymać się na kilka dni przez całą dobę pod nadzorem specjalistów. Ważną rolę w zapobieganiu takich problemów grać systematycznej analizy matki i młode, promowanie wczesne wykrywanie choroby lub złe zachowanie zwierzęcia.