110 Shares 6358 views

Opis, przyczyny, objawy i leczenie zapalenia spojówek u psów

Do takich chorób jak zapalenie spojówek, zapalenie może również występować w PET. U psów, jest to przewlekła forma. Zwierzę zapalenia złącza oka powłokę. Leczenie zapalenia spojówek u psa – długotrwałym procesem. Choroba może prowadzić do utraty wzroku. Ale jeśli zwrócimy uwagę na to i poszukiwania leczenia, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że właściciel psa będzie mógł pozbyć się tej choroby psa przez długi czas.


Dlaczego mam chorobę?

Zapalenie spojówek może mieć kilka przyczyn. Zazwyczaj jest to spowodowane jakichkolwiek wpływów zewnętrznych na błonie oczu. Również może uszkodzić oko przez owady.

Kontakt z wełny w oczach może powodować zapalenie spojówek. Różne drobnoustroje mogą powodować uszkodzenia przezroczystej powłoki. Gryzący dym i opary mogą wywołać stan zapalny oka. Zwierzę może urosnąć do rzęs w błonie oczu. Alergia może również powodować zapalenie spojówek u zwierzęcia. Jeśli jest uczulony zapalenie spojówek u psów, leczenie będzie do wyłączenia źródła jego pochodzenia. Sprowokować pojawienie się choroby może dostać się do oczu piasku, trawy i innych roślin. Wirusy, grzyby i promowania zapalenie przezroczyste infekcji oka.

Oprócz tych przyczyn spojówek, choroba może być spowodowane przez inne choroby – istniejących, takich jak zapalenie wątroby i klejowych, parwowirus.

Są rasy psów, które ze względu na ich fizjologii istnieje ryzyko pojawienia się zapalenia spojówek. Gatunki te należą pekińczyk i francuskie buldogi. Dlatego, że są one bardziej podatne na choroby, formą oka. Mianowicie fakt, że są one zlokalizowane wybrzuszenia. Dlatego psy mogą łatwo uszkodzić oczy i uszkodzić skóry, co z kolei doprowadzi do powstania zapalenia spojówek.

Jak określić, jakie problemy ze wzrokiem psa?

Przede wszystkim należy zauważyć, że istnieją różne rodzaje tej choroby. Leczenie zapalenia spojówek psa zależy od jego typu. Jest:

 1. Pęcherzykowego zapalenia spojówek.
 2. Przeziębieniach.
 3. Ropne zapalenie spojówek.

Te objawy choroby mają różne oznaki i objawy. Dlatego też, w celu zidentyfikowania jednego lub inną formę, konieczne jest, aby znać cechy każdego i jak się one pojawią.

Pęcherzykowe zapalenie spojówek psów

Leczenie tej choroby mogą być wykonywane w domu. Ten spojówek jest utworzona na wewnętrznej ściance III w, który staje się ciemnoczerwony. Począwszy przejrzysty stan zapalny oka.

nieżytowe zapalenie spojówek

Przystępuje w ostrej formie. oczy psa i łzy płynące. Zazwyczaj choroba staje przewlekły.

ropne zapalenie spojówek

Jak pokazano ropne zapalenie spojówek u psów? Leczenie tej choroby należy wziąć pod uwagę specyfikę swojego kursu. Główną zaletą tego typu spojówek jest stłumione lub depresji stanu zwierzęcia. Oko jest spuchnięte, czerwone, a tam jest ropa. Początkowo wypływu cieczy ma strukturę, a następnie staje się gęsta.

Zapalenie spojówek u psów. Objawy i leczenie w domu

Wielu właścicieli psów interesuje się pytanie, czy można zrobić coś samemu? Co można zrobić, leczenie zapalenia spojówek u psów w domu? Na przykład, pocierając oczy psa za pomocą sterylnego wacika zanurzone we wrzącej wodzie. Ta czynność powinna być dokonana w ciągu pierwszych objawów zapalenia spojówek. Mianowicie, jeśli właściciel psa zauważył, że PET łzawienie oczu.

W celu kontynuowania leczenia zapalenia spojówek u psów, konieczne jest, aby wyeliminować czynniki, które mogą pogorszyć stan zwierzęcia. I nie powinien załadować zwierzaka fizycznie, trzeba spojrzeć na nie brud dostanie się do oczu. Dlatego lepiej jest zrezygnować z chodzenia przy wietrznej pogodzie. Należy pamiętać, że zapalenie spojówek jest chorobą zakaźną. Dlatego lepiej jest unikać kontaktu zwierzęcia z innymi psami.

Jakie leki powinny być stosowane w leczeniu zapalenia spojówek?

Lepiej jest, jeśli istnieje choroba skontaktować się z weterynarzem, tak że zrobił badania i przepisać leczenia. Po doprowadzeniu spojówek ma ostry kształt weterynarz przepisać krople antybiotyki oraz działanie przeciwzapalne. Ponadto, lekarz zaleci specjalną maść. Zwykle przewidziane następujące krople:

 1. "Sulfatsil sodu". Krople te są różnym stężeniu od 10 do 30 procent.
 2. "Levomitsitin".
 3. „Kanamycyny”.
 4. "Sofradeks".

Również w leczeniu zapalenia spojówek przepisać maści, takich jak:

 1. „Tetracyklina”.
 2. "Hlortetratsiklinovaya".
 3. "Etazolovaya".
 4. „Sulfatsil sodu”.

Jeśli pies ma duży obrzęk, a następnie za pomocą specjalnej mieszanki, aby ułatwić status zwierzęcia.

W razie wątpliwości własnych zdolności i leczenie zapalenia spojówek, pomoc nie prowadzi do pozytywnych rezultatów, konieczne jest, aby odnosić się do kliniki weterynaryjnej dla zwierząt profesjonalnej pomocy.

tradycyjne metody

Co jeśli spojówek u psów? Leczenie środków ludowej w domu może pomóc.

Jeżeli zwierzę zostało narażone na niebezpieczeństwo, konieczne jest, aby przeprowadzić dokładną analizę oczy i natrzeć je przegotowaną wodą. Należy pamiętać, że trzeba przetrzeć dwa, nawet jeśli uderzony przez jednego. Ma to na celu zapobieganie, tak jak zapalenie spojówek ma tendencję do przemieszczania się do drugiego oka.

Po dodaniu wrzącej wody, zaleca się stosowanie kwasu borowego roztworu o stężeniu 2% do wycierania oczu. Pocieranie oczu należy przeprowadzić kilka razy dziennie, a to było 2 lub 3 razy. W żadnym wypadku nie powinno zwiększać stężenie roztworu w leczeniu tej choroby, jak zapalenie spojówek u psów.

Strona główna Leczenie umożliwia dodanie kwasu borowego do wycierania oczu herbatę psa. Konieczne jest, aby zaparzyć czarny, można również użyć torebki herbaty. Podczas przemywania oczu powinny być czyste i śluzu skrzepy, które tworzą się w oku. Jeśli to konieczne, należy przemyć kilka razy. I przez wacikiem usunąć suszonych Edukacja na skórze wokół oczu psa. Wycierania oczu zwierząt następuje od strony zewnętrznej do wewnętrznej krawędzi. Jeśli trzeba przemyć oczy kilka razy, za każdym razem jest to niezbędne do podjęcia nowego tamponu. Szczególnie uważać przy pocieraniu sekund niezakażonych. Należy podjąć wszelkie środki ostrożności w celu zapewnienia, że infekcja nie rusza. Lepiej jest, jeśli zwierzę w czasie zaostrzenia choroby będzie w ciemnym pomieszczeniu. Zaleca się również, aby upewnić się, że zwierzę nie jest czesana oczy.

Zapobieganie spojówek

Trzeba powiedzieć, że to jest zawsze lepiej, aby zapobiec chorobie niż ją leczyć. Szczególną uwagę należy zwrócić na środki zapobiegawcze ras psów, które są zagrożone ze względu na strukturę kształtu oka można łatwo uszkodzić go. Ale w innych przypadkach należy również prawidłowo dbać o oczy. właściciel psa powinien regularnie badać oczy zwierzęcia. Kiedy widać żadnych oznak zapalenia spojówek powinien zobaczyć się z lekarzem weterynarii, aby poczynić przygotowania do leczenia tej choroby.

Osoba musi śledzić wzrost rzęs psa. To musi być zrobione w celu terminowego usunięcia tych, które mogą rosnąć w głąb skóry oczu, jak wrośnięty powodować zapalenie spojówek.

Jeśli pies ma długie włosy, i istnieje możliwość, że dostanie się do oczu, należy wyciąć go w okolicach oczu. Środek ten zapewni ochronę oczu przed wnikaniem puchu.

Nie jest konieczne, aby przyznać, że pies wtyka głowę przez okno samochodu na ostatni ruch. Takie zachowanie zwierzęcia nie może prowadzić tylko do powstania zapalenia spojówek, ale także do powstania zapalenia ucha środkowego. A także istnieje możliwość uszkodzenia podczas podróży.

Lepiej jest unikać sytuacji, że pies trafiła przez krzaki, lub frolicking na piasku.

Jako środek zapobiegawczy należy wytrzeć psa oczu po spacery lub wieczorem. Ważne jest również, aby pokazać weterynarza w celu sprawdzenia robił zwierzę i wywołała żadnych chorób we wczesnym stadium, jak w leczeniu zaawansowanych form jest zawsze trudniejsze.

Wreszcie, mała

Teraz, gdy wiesz, jak przejawiać spojówek u psów. My także napisał, że powinniśmy zrobić, aby chronić swoje zwierzę na tę chorobę.