88 Shares 8418 views

Jak wybrać grunt dla ślimaków. Achatina: w domu poprawy i utrzymania zasady

Zdrowie i długość życia Achatina, jak również jego zdolność do wzrostu jest bezpośrednio zależne od warunków, w jakich będzie zawierać skorupiaki, jak prawidłowo wybrane klatki i grunt dla ślimaków. Więc dzisiaj zajmiemy w układzie mieszkaniowym kwestii dla tego zwierzaka, który powinien być równie bezpieczny i wygodny.


Kilka słów o ślimaku

Achatina – największy mięczak ziemi, poszczególne egzemplarze, które może osiągnąć 30 cm Jest rozpowszechniony w klimatach tropikalnych i subtropikalnych i może spowodować znaczne szkody w uprawach roślin, takich jak trzcina cukrowa .. Ze względu na brak muszli małża wapnia może zeskrobać wapienne na ścianach budynków, które powodują poważne szkody dla płuc schronów w tropikach.

W krajach europejskich, w tym Rosji, Achatina nie może przetrwać w środowisku naturalnym, i dość często są one trzymane w terrarium, ponieważ wymagają minimalnej konserwacji i są łatwo rozmnażane. Oczywiście, to nie jest kot lub pies, który może pieścić swojego pana. Niemniej Achatina jest dobry na swój sposób. Jest cicho i nie wymaga regularnych spacerów. Oprócz jego koszty konserwacji są minimalne. Ten mięczak jest aktywny w ciemności, chociaż mokra pogoda może pełzać po południu. W ciągu dnia ukrywał się w jakimś ustronnym miejscu, zakopane w ziemi, a dopiero po kilku godzinach po zachodzie słońca zaczyna się nasilać. W temperaturze otoczenia poniżej 9 ° C ślimaków hibernacji.

Ze względu na wysokie tempo rozmnażania i wzrostu Achatina dużych ilościach są importowane do Francji, a wraz z ślimak stosowanych w żywności.

Zamieszkania dla aresztu domowego

Jako Terrarium do Achatina można stosować jako małe akwarium szklanym lub plastikowym pojemniku z otworami wentylacyjnymi pokrywy. Ważkie górna pokrywa nie pozwoli uciec ślimaka, a istniejące otwory zapewni dopływ świeżego powietrza. Ponieważ skorupiaki uwielbiają wspinać się na ściany i pokrywy terrarium, upewnij się, że otwory nie przekraczają wielkości ślimaka. W przeciwnym razie, okno tak, że mogą być wykorzystane jako sposób na ucieczkę z domu. Karton – nie jest najlepszym rozwiązaniem dla rozliczenia, aby obserwować te skorupiaki będzie niemożliwe, a ten dom może on łatwo żuć.

ziemia

Przy wyborze gleby musi być najpierw prowadzona przez jej poluzowania. Jest to luźna struktura pozwala ślimak do nory w ziemi i wystarczająco dużo powietrza.

Hodowcy często wykorzystują kokosowe Achatina grunt dla ślimaków, które mogą być luzem lub w blokach. Brykiety z orzecha kokosowego wylewania wrzącej wody, ochłodzono, podłoża przemywa się gazy lub sita suszy się i wlewa się do zbiornika.

Niektórzy zalecają używać jako podkład dla mieszaniny kwiat gleby ślimaki Achatina. Często jednak takie substraty zawierają nawozy, które mogą szkodzić ahitine.

Niepożądane jest spać w klatce trociny, ponieważ ślimak – i dość delikatne istoty pełzające na takie ubezpieczenie, mogą ulec zarysowaniu lub uzyskać drzazgę. Jest również przeciwwskazany kamyki skorupiaki i inne kamienie, które mogą uszkodzić ich zbroję.

Grubość warstwy powłoki wstępnej powinien być 5-10 cm. W ten sposób, ślimak wkopuje ziemi całkowicie. Luźna struktura nie pozwala się dusić. Ponadto ślimaki w akwarium uziemić, aby złożyć jaja. Ale nie jest to konieczne dla niemowląt Achatina ponieważ może wywołać śmierć dzieci.

Jako dekoracja, można korzystać z różnych branż, malowniczych rozdarcia i kory drzewa. Oczywiście, wszystko to musi być najpierw odkazić. Jeśli chcesz ozdobić grunt z mchu, a następnie ściółki przed użyciem go przez dzień namoczone w wodzie, aby pozbyć się wszelkich szkodliwych zwierząt.

Rola ściółki może odgrywać dużą liści kapusty lub sałaty, które również służą jako pokarm dla ślimaków.

Achatina dom wymaga regularnego czyszczenia. Brudna ziemia dla ślimaków należy wyrzucić i zastąpić świeżym. Podłoże kokosowy lub z kory drzew można przemywa się, suszy i ponownie wykorzystywane.

mikroklimat

Od Achatina – tropikalnych zwierząt, najwygodniejsze czuła się w ciepłych i wilgotnych warunkach. Optymalna temperatura dla zawartości ślimaków jest 25-28 ° C Przy niższych temperaturach będzie żyją skorupiaki, jednak jego aktywność jest zmniejszona.

W celu utrzymania wilgotności wytwarzać regularnych natryskiwanie terrarium i brudu z zraszacza. W tym przypadku, woda pod ziemią nie powinno być. Ślimaki potrzeba wilgoci jest określana przez ich zachowanie. Jeśli ahitiny smoliste długo na ścianach, to mówi o nadmiarze wody, a jeśli ukryć się w zlewie, to jest zbyt mała. Niska wilgotność może być stosowany w razie potrzeby wysłać ślimak w stan hibernacji, na przykład, jeśli chcesz jakiś czas opuścić mieszkanie. Obudzić swojego zwierzaka, należy trzymać go pod niewielkim strumieniem ciepłej wody lub zwiększyć wilgotność w terrarium.

W odniesieniu do bezpośrednim świetle słonecznym, Achatina nie lubią ich w ogóle.

żywność

Ulubione jedzenie Achatina są produkty ziołowe, szczególnie miękkie i gnijące części roślin. preferencje pokarmowe zmieniać wraz z wiekiem: młodzi ludzie coraz częściej mają do smaku żywe rośliny i więcej dorosłych – Dead rozkładających pozostałości roślinnych. W domu, najczęściej pokarm dla ślimaków – z cukinii, ogórków, dyni, grzyby, kapusta i sałata i inne warzywa będą miękkie.

Dieta musi koniecznie zawierać Achatina produkty zwierzęce z białka i wapnia. Dlatego małe ilości ślimaków dają gotowane mięso kurczaka bez soli. Czasami są one karmione owsianki gotowanej z mieszanki zbóż.

Wędzone i słone pokarmy, aby dać skorupiaków jest surowo zabronione. Małe Achatina pożądane, aby dać dużo jedzenia jednocześnie miękki, ponieważ mogą one nory do żywności i dławik.

Wskazówki pielęgnacyjne

W klatce, w której żywe dorosłych, pożądane jest umieszczenie płaskiej, stabilnej miski z wodą.

Nie zapomnij na pokrycie pokrywę zbiornika gastropod zwierzę nie działać w nocy. Ponadto, to pomoże utrzymać wilgotność na odpowiednim poziomie.

Dla stałej cyrkulacji powietrza w pokrywie powinny być otwory.

Raz lub dwa razy w tygodniu jest akwarium czystą wilgotną ściereczką bez użycia środków chemicznych.

Okresowo mycia ślimaka pod lekkim strumieniem ciepłej wody.

Przynajmniej raz w roku, aby zmienić gleby w nowym ślimaka. Co więcej, musi ona mieć taki skład, który użyto Achatina.

Unikać bezpośredniego światła słonecznego akwarium, aby nie zaszkodzić zdrowiu mięczak.

W celu utrzymania żądanej temperatury za pomocą specjalnych grzejników.


Jak widać, dbanie o ślimak Achatina nie czasochłonne i wytrzymałości nawet do dziecka.

Mamy nadzieję, że artykuł był przydatny i teraz pewnie wiesz, jak zapewnić opiekę i jak wybrać grunt dla ślimaków. Niech Twój pupil daje pozytywne emocje.